Aktualności

Kolejna faza badań Diety Optymalnej
W celu oszacowania zdolności do wysiłku i towarzyszących mu zmian metabolicznych u osób pozostających na diecie Kwaśniewskiego zapraszamy ochotników do wzięcia udziału w badaniach prowadzonych w Zakładzie Fizjologii Stosowanej, Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego, PAN w Warszawie (adres ul. Pawińskiego 5, 02 – 106 Warszawa). Badania polegają na wykonaniu na wykonaniu umiarkowanego 90-minutowego wysiłku, podczas którego pobrane zostaną pobrane próbki krwi w celu oznaczenia stężenia hormonów tarczycy: fT3 i fT4, glukozy, insuliny, amin katecholowych (adrenaliny i noradrenaliny), oraz metabolitów: trójglicerydów (triacyloglicerols, TAG), wolnych kwasów tłuszczowych, a także prowadzona będzie analiza powietrza wydychanego (zużycie tlenu i produkcja dwutlenku węgla), co odzwierciedla tempo metabolizmu. Badania mają na celu ustalenie tolerancji wysiłku, jego hormonalnej regulacji, jak również sprawdzenie sposobu wykorzystania substratów energetycznych w czasie długiego wysiłku w warunkach diety ubogowęglowodanowej, bogatotłuszczowej. Dodatkowo oferujemy możliwość wykonania tzw. testu ściskania (hand grip test), mającego na celu ocenę czynności współczulnego układu nerwowego. Badanie to polega na ściskaniu przez 3 min. dynamometru dłoniowego z siłą odpowiadającą 30% maksymalnej siły dowolnego skurczu mięśni przedramienia, podczas którego będą rejestrowane: ciśnienie tętnicze oraz częstość skurczów serca. Zaproszenie kierowane jest do zdrowych osób, aktywnych, stosujących Dietę Optymalną dłużej niż 1 rok, które nie rozpoczęły jej stosowania w celu redukcji masy ciała. Procedura badawcza będzie wykonywania w pracowni czynnościowej Zakładu Fizjologii Chęć wzięcia udziału w badaniach należy zgłosić, dzwoniąc pod numer 500269554 (Marta Steczkowska). W przypadku konieczności dojazdu do Warszawy, istnieje możliwość ubiegania się o zwrot kosztów związanych z podróżą.
23-05-2014
Kontynuacja badań nad Żywieniem Optymalnym.


Szanowni Państwo „Optymalni”,

Prowadzone dotychczas badania dotyczące wpływu diety „optymalnej” na zdrowie człowieka nie dostarczyły jeszcze jednoznacznej odpowiedzi.
   W związku z powyższym Ogólnopolskie Stowarzyszenie Optymalnych im. Adama Jany wraz z Katedrą i Zakładem Bromatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i w porozumieniu z Doktorem Janem Kwaśniewskim, podjęło decyzję o kontynuacji badań ukierunkowując je na poszczególne jednostki chorobowe.
   Biorąc pod uwagę niejednokrotnie wyrażaną przez Państwa potrzebę wyjaśnienia wpływu diety „optymalnej” w szeregu jednostkach chorobowych zwracamy się do wszystkich osób stosujących żywienie optymalne o pomoc poprzez wypełnienie ankiety.
   Pod koniec ankiety będziecie Państwo mieli możliwość wstępnego dobrowolnego zdeklarowania swojego udziału w dalszych badaniach nad wpływem Żywienia Optymalnego na zdrowie. Osoby biorące udział w badaniach dowiedzą się również jaki jest ich wiek metaboliczny.
Ankieta zawiera tylko kilka pytań i nie zajmie więcej niż 5 minut. Pola oznaczone znakiem * (gwiazdka), są obowiązkowe tzn. należy je wypełnić, żeby zakończyć ankietę.

Ankietę można wypełnić klikając tutaj:
https://docs.google.com/forms/d/1N8hJLA4gGC6JgDD3fcC7kOobefkMGTkPMAV4UZAILk8/viewform?pli=1

Z góry dziękujemy za współpracę.

dr n. farm Izabela Bolesławska, Katedra i Zakład Bromatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
Bogdan Tkocz, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Optymalnych im. Adama Jany
Zuzanna Rzepecka, Prezes Poznańskiego Oddziału OSO im. Adama Jany

Żródło inf: OSO Oddział Poznań / 17-07-2013
W grudniowym numerze...

   Nasze inicjatywy - nasze szanse.

     Szanowni Państwo. Miesiąc grudzień jest miesiącem zawsze szczególnym, to czas na refleksje, podsumowanie i ocenę dotychczasowych działań.
     Ogólnopolskie Stowarzyszenie Optymalnych jest stowarzyszeniem, które pracuje na rzecz wszystkich ludzi, bez podziału na partie czy pojedyncze interesy. Naszym głównym celem w 2011 roku było przygotowanie stowarzyszenia do działań o szerszym zakresie, tj. byśmy czynnie uczestniczyli w życiu naszego kraju, regionu, powiatu, miasta. Takie działania mają swój cel: zapoczątkowanie takich działań, które wpłyną na zmianę nawyków żywieniowych naszego narodu, a te wpłyną na kondycję społeczno-gospodarczą naszego państwa. Wszystkie problemy, które dziś się pojawiły w życiu narodów, mają swoją przyczynę, której istnienie udowodnił i odkrył doktor Jan Kwaśniewski. Słuszność i skuteczność musi być określona według włożonej i odzyskanej energii z podejmowanych działań. Próbowaliśmy poprzez zorganizowane konferencje powiadomić uczestników o dalszych planach i spowodować, by utworzyła się grupa, która jest zaangażowana w rozwój stowarzyszenia i miesięcznika. Niestety, nie wszyscy mogli w niej uczestniczyć, ale osób, które chcą dobra tej organizacji, jest wiele.
     Jak każdy rok i ten przyniósł z sobą coś nowego i zarazem zaskakującego. W tym roku najważniejsza była nasza wizyta w Sejmie na konferencji, którą zwołał pan poseł PSL Piotr Walkowski, a także uczestnictwo w wyborach parlamentarnych, związane z kandydowaniem pana Tomasza Kwaśniewskiego. Były to doświadczenia bezcenne, które zostaną wykorzystane w odpowiednim czasie. Jesteśmy zupełnie w innym miejscu historii, a nasze inicjatywy są 'twardym orzechem do zgryzienia". W przyszłym roku czeka nas jeszcze więcej pracy wymagającej poświęcenia i pełnego zaangażowania - czas na działania nie jest łatwy. (...)

                                                                           Bogdan Tkocz
                                                                          Prezes ZG OSO

Więcej – w grudniowym numerze miesięcznika „Optymalni”

05-12-2011
W grudniowym numerze...

Komisja zdrowia kontra cukrzyca

     Komisja Zdrowia rozpoczęła pojedynek z cukrzycą na poważnie. Jak to możliwe, aby stan, który właściwie nie jest chorobą, a tak naprawdę objawem, zbierał w naszym kraju takie żniwo?
     Stan wiedzy biochemiczno-przyrodniczej obecnie pozwala na całkowite wyeliminowanie możliwości zachorowań na cukrzycę, a także maksymalne zminimalizowanie powikłań występujących u tych, którzy już jej doświadczyli. W miesiącu listopadzie media nagłośniły tzw. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. We wszystkich wiadomościach, blokach programowych, w prasie trąbiono, że dorobiliśmy się już całkiem sporej liczby cukrzyków - 2,5 miliona w skali kraju, czyli już prawie 10% społeczeństwa to cukrzycy. Taka sytuacja na pewno nie budzi entuzjazmu. Każdemu logicznie myślącemu człowiekowi nasuwa się pytanie: jak mogło do takiej sytuacji dojść, skoro mamy tak intensywną propagandę zdrowego stylu życia i profilaktyki. Dlaczego Polacy nie są coraz zdrowsi? W dniu poświęconym cukrzycy na ekranie telewizora pojawiały się spoty reklamowe zachęcające do jak najwcześniejszego wykrywania cukrzycy, informacje, że cukrzyk może dużo osiągnąć, np. zorganizować jakąś ekstremalną wyprawę podróżniczą, wywiady na temat najnowszych, drogich metod leczenia cukrzycy, np. przeszczepy szpiku, komórki macierzyste, terapie genowe, w końcu pokazywano ludziom dość mało optymistyczny obraz smętnego czarno-białego graffiti na murze, które informowało, że cukrzyca powoli zabija. Wśród tej nie bardzo zachęcającej, szarej rzeczywistości, jak kolorowa, rajska wyspa wyglądał stół optymalny na turnusie dla osób z cukrzycą, który odbywał się w listopadzie w Iwoniczu Zdroju, w sanatorium 'Wisła". Już po raz kolejny zorganizowany turnus okazał się prawdziwym sukcesem i pomocą dla ludzi borykających się z problemem wysokiego poziomu cukru. (...)

                                                          lek. med. Agata Płowecka

Więcej – w grudniowym numerze miesięcznika „Optymalni”

03-12-2011
Dlaczego warto zamówić prenumeratę miesięcznika „Optymalni”?

 

 

 


     Wszystkim naszym Prenumeratorom dziękujemy za dotychczasową współpracę i zapraszamy do dalszej, w roku 2012. Miesięcznik „Optymalni” jako jedyne pismo zajmujące się stricte tematyką optymalną, jest narzędziem promocji i informacji o żywieniu optymalnym i naszym środowisku. Mamy nadzieję, że dalej będą Państwo z nami.
     Na pewno przyznacie, Drodzy Czytelnicy, że zarówno wygoda korzystania z prenumeraty miesięcznika „Optymalni” jak i korzyści płynące z jego lektury są nie do przecenienia:

  1. Prenumerata gwarantuje regularne otrzymywanie każdego numeru - jeżeli zaprenumerujesz „Optymalnych”, żadna wiadomość Ci nie umknie.
  2. Co miesiąc dostaniesz miesięcznik prosto do domu, w dodatku z reguły wcześniej niż inni, którzy kupują go w kioskach, Empik-ach czy punktach sprzedaży!
  3. Znajdziesz się w gronie ludzi, których łączy wspólna pasja i cel. Są to początkujący i średniozaawansowani optymalni, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami na naszych łamach (do czego ciągle zachęcamy) - są to również „starzy wyjadacze” (długoletni optymalni, lekarze, dietetycy), których rady są przecież bezcenne. Łączy nas jeden cel – popularyzacja żywienia optymalnego. Pamiętajmy – razem możemy więcej!

 

     Chcemy również zachęcić do zaprenumerowania naszego miesięcznika wszystkich tych, którzy kupują go co miesiąc w kioskach, Empik-ach czy innych punktach sprzedaży.

Pomimo istnienia w kraju kilku firm kolportażowych, wciąż trudne okazuje się zapewnienie powszechnego i równomiernego dostępu do naszego miesięcznika we wszystkich zakątkach kraju. W jednych kioskach nakład szybko zostaje sprzedany, bo popyt jest większy niż przydzielona przez dystrybutora liczba egzemplarzy, a w innych miesięcznik „Optymalni”, wetknięty głęboko pod inne czasopisma, zostaje niezauważony i po miesiącu... wraca do nas. Otrzymujemy sporo telefonów z informacjami, że trudno jest kupić „Optymalnych” w kioskach, a tymczasem przyczyna nie leży po naszej stronie. Wychodząc na przeciw potrzebom Czytelników, podjęliśmy współpracę z siecią sprzedaży „Empik”, ale – wiadomo – nie w każdym mieście te salony się znajdują.

 

    Drodzy Państwo, 

najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie prenumeraty!
Prenumeratę można rozpocząć w dowolnym momencie, ale zachęcamy, by zrobić to właśnie teraz – by obejmowała ona cały rocznik 2012.

Zapewniamy, że będziemy dokładać wszelkich starań, by nasz miesięcznik coraz lepiej realizował oczekiwania Czytelników i zarazem wciąż znajdował swoje miejsce na coraz trudniejszym rynku wydawnictw specjalistycznych.

Chcemy, by od nowicjusza do zawodowca – każdy znalazł u nas to, czego potrzebuje.

Dołącz do nas i Ty!

 

                                                 Wydawca Miesięcznika OPTYMALNI

 

 

 

OSO im. Adama Jany - prenumerata. / 11-11-2011
Wyniki głosowania.

 

Szanowni Państwo,  
chciałem serdecznie podziękować władzom miejskim, wojewódzkim i krajowym SLD, za akceptację mojej Kandydatury i umożliwienie mi startu z Listy Wyborczej nr 3.
     Uzyskałem 480 głosów - za każdy bardzo serdecznie dziękuję.
Decyzja o kandydowaniu nie przyszła mi łatwo, ponieważ zdawałem sobie sprawę z tego, że szanse uzyskania mandatu są małe.
     Jednak warto było podjąć ten wysiłek, który postawił mnie w zupełnie nowej, odmiennej od dotychczasowej sytuacji życiowej.
Warto było, ponieważ nie byłem osamotniony. Wsparło mnie Ogólnopolskie Stowarzyszenie Optymalnych im. Adama Jany oraz wiele przychylnych mi osób, za co jestem im wdzięczny.
     Zdobyte doświadczenia, które  z całą pewnością wykorzystam w przyszłości, były wspaniałą lekcją życiową nie tylko dla mnie, dla mojej najbliższej Rodziny, ale i dla tych wszystkich naszych Przyjaciół, którzy emocjonalnie podeszli w tym roku do aktu wyborczego. Dziękuję.

     Ze szczególną estymą zwracam się do Prezesa OSO i Członków  Stowarzyszenia:
Panie Bogdanie Tkocz, drodzy Przyjaciele,
dzięki  waszej pracy, dzieło Adama Jany - społeczne propagowanie Diety Optymalnej lek. med. Jana Kwaśniewskiego będzie się dynamicznie i harmonijnie rozwijać w przyszłości, o co wspólnie zadbamy, a czego życzę Wam i Prezesowi OSO z okazji zbliżającej się pierwszej rocznicy Jego Prezesury.

                                                                          Tomasz Kwaśniewski.

10-10-2011
Dlaczego postanowiłem kandydować?

   Szanowni Państwo, 
nikomu kto słyszał o Doktorze Janie Kwaśniewskim, a tym bardziej osobom, które zaznały dobrodziejstwa Diety Optymalnej nie muszę tłumaczyć, dlaczego podjąłem decyzję kandydowania w tegorocznych Wyborach Parlamentarnych. Nikogo z Państwa też nie muszę namawiać na oddanie głosu na moje nazwisko, ponieważ wiem, że już dokonali Państwo optymalnego wyboru!
   Z powodu nazwiska  uznałem, że optymalnie będzie wystartować w Okręgu Wyborczym nr 5, z listy SLD.
   Mieszkam na Kujawach od 1965r., a we Włocławku od 1995r., choć zameldowany jestem w małej wsi  gminy Koneck. Dlatego znam bieżące problemy wszystkich mieszkańców Kujaw, historycznej krainy Polan, od której zaczęło się jednoczenie Rzeczpospolitej, po rozbiciu dzielnicowym.
   Dziś również nadszedł czas jednoczenia podzielonego ekonomicznie, choć jednorodnego Narodu Polskiego. I znów Kujawy mogą odegrać w tym procesie decydującą rolę.

   Dlatego zwracam się ze szczególną prośbą do Wyborców Okręgu Wyborczego nr 5 o udział w Wyborach, obdarzenie mnie zaufaniem, niezależnie od przekonań politycznych i przemyślane oddanie swojego głosu, ponieważ w tym roku mają Państwo właśnie optymalny wybór.
     Aby ułatwić niezdecydowanym osobom podjęcie słusznej decyzji, przedstawiam krótką historię mojej pracy zawodowej:
od  1993 do chwili obecnej: współwłaściciel firmy „PAKT”s.c.
W latach 1993-2000 Firma świadczyła usługi transportowe dla Kujawskiej Spółdzielni Mleczarskiej we Włocławku,  w latach 2000-2005 profil działalności zmieniono na promowanie zdrowej żywności.
Od 2006 roku Firma zawiesiła działalność.
   Od 2000 do chwili obecnej:  współpraca z Redakcją Miesięcznika „OPTYMALNI”, którego  wydawcą jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Optymalnych im. Adama Jany w Jaworznie.
   Od 1990 do chwili obecnej: współautor książek i autor publikacji popularno-naukowych z dziedziny higieny, biochemii i dietetyki.
   Od 1987 do 1990: zatrudniony na stanowisku Dyrektora Generalnego Filii w Ciechocinku  ZUW „Agrotechnika” sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.
   Od 1985 do 1986 – zatrudniony na stanowisku Instruktora Surowcowego w Dziale Skupu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Aleksandrowie Kujawskim.

Praca charytatywna:
   Od 2000 do 2007 – v-ce Prezes  Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Optymalnych im. Adama Jany z siedzibą w Jaworznie. Od 2007 do chwili obecnej – członkostwo honorowe i doradztwo w kluczowych sprawach dla Stowarzyszenia.
Przewodniczący Rady Nadzorczej miesięcznika "Optymalni".

Wykształcenie:
mgr inż. zootechniki i technik weterynarii – 1985 na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy.
mistrz serowarstwa - 2007 na Kursie w Inforama  Tagungszentrum w Hondrich, Szwajcaria.

strona internetowa: www.dr-kwasniewski.pl


                                                                    Kandydat na Posła Okręgu Wyborczego nr 5,
                                                                              Lista Wyborcza nr 3, pozycja 22. 
                                                                                    Tomasz Kwaśniewski

19-09-2011
Jubileusz miesięcznika OPTYMALNI

   Szanowni Państwo,
zapraszamy na Jubileusz miesięcznika OPTYMALNI, który odbędzie się 24 września w Paniówkach, w "Rajculi".
Temat przewodni: "Optymalni" wczoraj i dziś"
Program:
Impreza jubileuszowa będzie składać się z dwóch dni.
1 dzień - godz. 12.00 rozpoczęcie konferencji, zabawa przy muzyce zespołu "Jorgusie";
następnie druga część spotkania: posiłek, luźna dyskusja, spotkanie integracyjne.
2 dzień - wizyta w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych; ok. godz. 13.00 rozpocznie się
wspólne grillowanie w pobliskim obiekcie.

Więcej informacji o programie  imprezy udziela biuro OSO
tel. 32 616 51 82 (w godz. 8-16)

OSO / 01-09-2011
Uroczyste Otwarcie

Szanowni  Państwo,  
mam zaszczyt poinformować zainteresowane osoby, że w dniu 8 października 2011r. odbędzie się Uroczyste otwarcie "Arkadii" Ciechocinek Państwa Hanny i Tadeusza Suchowieckich w nowej siedzibie, połączone z Piknikiem Optymalnym.
     Wszystkie zainteresowane osoby wkrótce mogą uzyskać informację bezpośrednio od Pana Tadeusza Suchowieckiego, w Biurze Ogólnopolskiego Stowarzyszenia im. Adama Jany, we wrześniowym Miesięczniku OPTYMALNI oraz na stronach internetowych:  http://optymalni.org.pl/http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&cat=1

                                       serdecznie zapraszam
                                        Tomasz Kwaśniewski

 

23-08-2011
Coraz więcej informacji o Diecie Optymalnej!

Szanowni Państwo!  
Zgodnie ze zobowiązaniem podjętym przeze mnie na Konferencji w Ciechocinku 28 maja 2011r. informuję, że postanowiłem wesprzeć działania Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Optymalnych im. Adama Jany w propagowaniu Stowarzyszenia. W związku z tym pojawiać się będzie coraz więcej informacji na temat Diety Optymalnej w różnych mediach.
Dziś otrzymałem taki link: http://www.kobiecepasje.pl/?page_id=1461 oraz http://www.kobiecepasje.pl/?page_id=1480 - życzę miłej lektury.
W sobotę 20-go sierpnia br. udzieliłem wywiadu telewizji z Ostrowa Wlk, a od dziś na http://q4.pl/ - widnieje baner reklamujący stronę internetową www.dr-kwasniewski.pl
O dalszych działaniach służących propagowaniu OSO im. Adama Jany będę informował na bieżąco.
Jednocześnie bardzo serdecznie dziękuję Prezesowi OSO Panu Bogdanowi Tkoczowi, Zarządowi Głównemu i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia za udzielone wsprcie. Razem dokonamy więcej.


                                            Tomasz Kwaśniewski

22-08-2011

1 2 3 4 5 

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski