Artykuły opublikowane

Czy to normalne?

Wyniki badań.

     Od połowy kwietnia stosuję dietę optymalną. Cieszę się, że mam Pana książkę i dzięki tej diecie jestem wreszcie zdrowa!
     Niepokoję się poziomem cholesterolu. W końcu września miałam HDL - 69, LDL - 231, Lipoproteiny 30,1 (norma 25 - 35). Na diecie cholesterol mi wzrósł i tylko lipoproteiny obniżyły się o 5,4. Mój lekarz był niezadowolony z wyników, ale ja tak wspaniale się czuję, że z tej diety zrezygnować wcale nie chcę i nie zrezygnuję!

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 01-11-2006wicej »
Sprzeczność interesów.

Nadwaga, dziwna choroba. 

     Od ponad roku ja, moja żona i syn stosujemy żywienie optymalne. Ja straciłem na wadze 21, a żona 16 kg.
     Syn ma 20 lat i studiuje architekturę. W szkole średniej uczył się dość dobrze, ale właściwie bez przerwy się uczył. Teraz na studiach przyjeżdża do domu na sobotę i niedzielę i nie widzę, żeby się uczył. Egzaminy zdaje bez wysiłku.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 31-10-2006wicej »
Podziękowanie.

     Dziękuję pracownikom Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mossakowskiego PAN.
                                                      Ciechocinek 2006.10.13

 

            Na stronie internetowej Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk, z Zakładu Farmakologii Doświadczalnej, zamieszczono w dniu 2006.10.02 informację dotyczącą wyników badań nad wpływem diety optymalnej na ludzi „zdrowych” stosujących ŻO u siebie przez okres kilku lat, średnio ponad 5 lat.

OPTYMALNI nr 87 - Copyright by Jan Kwaśniewski. / 29-10-2006wicej »
Alergie.

Alergia pokarmowa.

     Na wstępie mojego listu dziękuję Panu z całego serca za to, że Pan jest i daje ludziom szczęście. Byłam bardzo nieszczęśliwa, otyła i często czułam się jak 90-letnia staruszka. W ogóle nie miałam chęci do życia, a moje problemy zdrowotne mnie przerastały.Teraz mam 16 lat, żywienie optymalne stosuję od blisko roku.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 28-10-2006wicej »
Nadciśnienie, wrzody żołądka.

Żylaki, cukrzyca.

     Od pięciu miesięcy jestem na diecie optymalnej. Mam 51 lat, na cukrzycę chorowałam od lat 14. Po przejściu na dietę optymalną cukier we krwi wrócił prawie  do normy. Mam możliwość kontroli cukru we krwi, ponieważ mam glukometr. Musiałam brać dwa razy po 26 jednostek insuliny, czyli 52 jednostki na dobę. Szybko obniżyłam dawkę insuliny do 10 jednostek na dobę - rano  6 i 4 wieczorem.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 26-10-2006wicej »
O inwalidach i nie tylko.

Łuszczyca i Prokuratura.

     Mam lat 50. Od 23 lat choruję na ciężką łuszczycę. Mimo systematycznego leczenia choroba ciągle postępowała. Musiałem przebywać na oddziale dwa razy w roku po około 2 miesiące. Ponadto chorowałem na owrzodzenie żołądka, żylaki i ogólny rozstrój nerwowy. Od 42 roku życia jestem na rencie inwalidzkiej II grupy.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 24-10-2006wicej »
Menopauza.

Przekwitanie u kobiet.

     Od listopada 1997r. jestem na diecie optymalnej. Mam 56 lat, chorowałam na chorobę wieńcową, nadciśnienie, z moim przewodem pokarmowym było źle. Po 2 tygo0dniach diety optymalnej odstawiłam wszystkie leki i tak jest do dnia dzisiejszego. Czuję się bardzo, bardzo dobrze. Śledzę wszystkie pana informacje w „Dzienniku Zachodnim" i nie natknęłam się na informację o zażywaniu leków hormonalnych przez kobiety. Hormony biorę od 4 lat.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 21-10-2006wicej »
Problemy z trawieniem.

Dobór pokarmów.

     Dietę Optymalną stosujemy oboje z mężem od 5 miesięcy. Mąż czuje się bardzo dobrze, a ja nie za dobrze, ponieważ nie mogę jeść wszystkich potraw zalecanych przy Diecie Optymalnej. Ale ja też mam sukcesy: obniżyło mi się ciśnienie krwi. Kiedyś brałam 2 tabletki, a teraz tylko połówkę!

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 19-10-2006wicej »
Bradytrofia.

Bielactwo.

     Mój syn choruje na bielactwo od 6 roku życia. Obecnie ma 15 lat. Na początku miał parę siwych włosów i jasne plamy wokół oczu, a mając 7 lat miał je na całym ciele. Po wyjściu na słońce, kiedy normalna skóra opaliła się wyglądało to, delikatnie mówiąc nieestetycznie. Zaczęliśmy z nim chodzić do lekarzy, co trwało 7 lat, były naświetlania lampą, pobyty w szpitalu, smarowanie płynem, który uczulał skórę na słońce, branie beta-karotenu, ale w sumie rezultaty były znikome.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 17-10-2006wicej »
Digoxin a miażdżyca.

Choroba wrzodowa żołądka.

     Mój mąż, lat 74, od bardzo wielu lat cierpi z powodu choroby wrzodowej żołądka. 14 lat temu wycięto mu prawie cały żołądek, ale dolegliwości wciąż wracają. Brał bardzo drogie leki, jak Losec. W tym roku również był w szpitalu.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 14-10-2006wicej »

1 2 3 4 5 6 

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski