Artykuły opublikowane

Wada serca.

Zespół WPW, nadwaga.

     Od lat wojowałam z nadwagą, stosowałam różne metody, lecz nie dawało to prawie żadnych rezultatów. Od roku stosuję Dietę Optymalną. Schudłam na Diecie Optymalnej 15kg.  Od dziecka choruję na wadę serca, z którą się urodziłam. Jest to tak zwany zespół WPW (Wolffa-Parkinsona-White'a). Jak tylko pamiętam miałam napady bicia serca, które lekarze określali jako częstoskurcz nadkomorowy lub migotanie przedsionków, z bardzo szybką czynnością komór serca, czasami z utratą przytomności.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 16-07-2006wicej »
ZZSK

Choroba Bechterewa

     Mam 55 lat, a od 25 lat choruję na zesztywnienie zapalne stawów kręgosłupa (ZZSK), czyli na chorobę Bechterewa. Każdego roku wyjeżdżam do sanatorium, ale wyniki tych wyjazdów są bardzo mierne i postępuje dalsze usztywnienie kręgosłupa. Ostatnie moje OB.-50/90 ale bywa wyższe. Mam nadzieję w Panu, że moja choroba jeśli ustąpi to będzie miała łagodniejszy przebieg".
                                                                         N.D.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 15-07-2006wicej »
Dietetyka

Dieta owocowo-warzywna.

     Błagam Pana, aby zechciał Pan Doktor podjąć się leczenia moich chorób. Od 1993 roku choruję na ciężką nerwicę, głodziłem się na polecenie kardiologa i ograniczałem picie płynów, aby schudnąć. W maju 1993r. straciłem przytomność cierpiałem na nudności i zawroty głowy, nie mogłem wcale czytać, bo wyrazy falowały mi przed oczyma. Ten stan utrzymywał się przez kilka lat, przez co wpadłem w nerwicę lękową i depresję.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 14-07-2006wicej »
Prądy selektywne.

Choroba zwyrodnieniowa, katarakta.

     Czy można stosować prądy selektywne przy zwyrodnieniu stawu biodrowego (jeden staw - endoproteza) oraz  przy katarakcie?

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 13-07-2006wicej »
Ciąża.

Morfologia krwi.

     Do napisania listu skłoniło mnie to, że leki, które przyjmuję, nie przynoszą prawie żadnej poprawy morfologii, tak istotnej w moim przypadku. Jestem w 30 tygodniu ciąży. Wyniki morfologii są następujące: hematokryt 32%, hemoglobina 10,5 g/l, krwinki czerwone 3.280.000 cm3. Przyjmuję żelazo w tabletkach i piję kiszony czerwony barszcz i pomimo tego morfologia cały czas wygląda podobnie. Lekarz prowadzący czarno rysuje moją przyszłość, a mnie sił nie przybywało. Proszę o pomoc.

                                                                         J.D.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 12-07-2006wicej »
Sarkoidoza.

Sarkoidoza, symptomy paranoidalne, paradentoza.

 

     Żywię się "po ludzku" dopiero od 5 miesięcy. Przed 20 laty chorowałam na sarkoidozę i byłam leczona dużymi dawkami encortonu. Myślę, że tamto leczenie miało niemały wpływ na moje problemy psychiczne, które nasiliły się w okresie przekwitania. Trzy lata temu zachorowałam na chorobę typu psychicznego. Stwierdzono symptomy paranoidalne. Leczyłam się, lecz starałam się jak najszybciej "uciec" od leków, które ogłupiały mnie, nie miałam siły i chęci do życia, nie umiałam pracować, pływać,

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 11-07-2006wicej »
Polskie Radio - Chicago

"0 przyczynach rzeczy najważniejszych dla ludzi".  

Tekst napisany i odczytany przez dr-a Jana Kwaśniewskiego 26.07.2000 dla Polonii, wyemitowany na żywo w Polskim Radiu w Chicago.

                                                                                        Ciechocinek 2000.07.22 

Prawie wszyscy ludzie są przekonani, że choroby to rzecz normalna i że być muszą, że wojny, zbrojenia, przestępczość i inne plagi trapiące od zarania dziejów rodzaj ludzki, też są zjawiskiem normalnym i że inaczej być nie może. Wcale tak nie musi być. Może być zupełnie inaczej.                  

źr.inf. archwum dr-a J.K. / 23-02-2004wicej »
Słowo ludu (nr 8332) 6 października 1973r.

Odżywianie a ewolucja człowieka.
Szacowne zdrowie (cz. V)

    W okresie pasterskim teoretyczna i faktyczna długość życia ludzi była najdłuższa. Pełnowartościowe pożywienie regularnie dostarczane stworzyło dla ludzi optymalne możliwości rozwoju, zapewniło wysoką sprawność fizyczną, umożliwiało optymalny rozwój centralnego układu nerwowego, chroniło przed chorobami.

   Zaistniały wówczas korzystne warunki dla dalszego rozwoju ludzkości. Postęp ten był możliwy tylko przez zmianę dotychczasowego trybu życia, rozwój osadnictwa, powstawanie większych ludzkich, stopniową specjalizację grup ludności, rozwój pisma, narzędzi.

źr.inf. archwum dr-a J.K. / 19-01-2004wicej »
Słowo ludu (nr 8326) 29 września 1973r.

Odżywianie a ewolucja człowieka.
Szacowne zdrowie (cz.IV)

 Przodkowie człowieka odżywiali się głównie pokarmem roślinnym, ale było to bardzo dawno. Małpy z rzędu naczelnych żywią się głównie pokarmem roślinnym, korzystają także chętnie z pokarmów pochodzenia zwierzęcego, zjadają jajka, pisklęta, owady, a także drobne i większe zwierzęta. Goryl trzymany w niewoli znacznie chętniej zjada mięso, niż produkty roślinne.

 

źr.inf. archwum dr-a J.K. / 17-01-2004wicej »
Słowo ludu (nr 8320) 22 września 1973r.

Długość życia zwierząt i człowieka.
Szacowne zdrowie (cz.III)

 U różnych gatunków zwierząt maksymalna długość życia jest bardzo zróżnicowana, przedstawiciele tego samego gatunku, żyjący nawet w podobnych warunkach środowiskowych, też nie jednakowo długo żyją. Różnice w długości życia u pokrewnych gatunków zwierząt bywają często bardzo duże. Gryzonie np. żyją stosunkowo krótko. Ale z jakich powodów wiewiórka żyje 10 razy dłużej od szczura?. Oba gatunki należą do tego samego rzędu gryzoni, są podobnej wielkości, a różnica w maksymalnej długości życia między nimi jest ogromna. Jakie czynniki środowiskowe spowodowały wydłużenie życia u wiewiórki, a skrócenie u szczura? Czy można te czynniki poznać, czy można wnioski z nich wynikające zastosować u człowieka?.

źr.inf. archwum dr-a J.K. / 16-01-2004wicej »

7 8 9 10 11 12 

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski