Artykuły opublikowane

Parkinsonizm.

Choroba Parkinsona. 

     Mam 69 lat. Od 20 lat chorowałem na chorobę Parkinsona. Miałem silne drżenie rąk i bez leków byłem zupełnie unieruchomiona z powodu bezwładu nóg. Przez cały czas brałem po 4 tabletki dziennie (parcopan). Bez niego zupełnie nie mogłam się ruszać. Również od 20 lat chorowałam na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, na którą systematycznie się leczyłam.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 12-10-2006wicej »
Dla zainteresowanych diabetologów.

Przyczynowe wyleczenie z cukrzycy.

     Moja 25-letnia córka jest chora na cukrzycę od 6 lat. Bierze insulinę 4 razy dziennie. Córka chce przejść na dietę optymalną, je już ja stosuję, ale nie ukrywam, że bardzo się boimy. Jak tego dokonać technicznie? Co z insuliną? Przecież cukrzyca to nie stawy. Dlatego bardzo bym prosiła o informację, w jaki sposób przejść na dietę optymalną w cukrzycy typu I,

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 10-10-2006wicej »
Cukrzyca.

Powikłania cukrzycy.

     Mam lat 60. Na cukrzycę chorowałem przez 22 lata. Piszę: chorowałem, bo już od ponad 9 miesięcy nie choruję. W dniu 6 stycznia 1998 r. badanie USG wykazało liczne złogi w pęcherzyku żółciowym. Po 12 latach choroby tabletki zmieniono mi na insulinę. Brałem jej średnio 44 j/dobę, ale występowały duże różnice w poziomie cukru we krwi. W 1996 roku 5 razy zabierano mnie z ulicy do szpitala z powodu niedocukrzenia krwi.  

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 07-10-2006wicej »
Karmienie dzieci.

Częste infekcje.

     Mam syna w wieku 14 miesięcy, który ciągle łapie różne infekcje. Zapalenie oskrzeli jest nagminne. Muszę mu często podawać antybiotyki zalecane przez lekarza. Widzę, że synek mój staje się coraz mniej odporny. Gdy w żłobku panuje jakaś choroba mój syn natychmiast na nią zapada.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 05-10-2006wicej »
Guz rakowy.

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

     Mam 59 lat. W ubiegłym roku rozpoznano u mnie owrzodziały guz rakowy w jelicie grubym. Rozpoznanie z wycinka pobranego z jelita było następujące: naciek nowotworowy w prostnicy. Od lutego stosuję żywienie optymalne. Na wadze ubyłem kilkanaście kilogramów, ustąpiły mi bóle nerek spowodowane kamicą, na którą już wcześniej byłem operowany.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 03-10-2006wicej »
Miażdżyca kończyn dolnych.

Bóle fantomowe.
    
Mam 63 lata. Od ponad 10 lat choruję na miażdżycę tętnic w nogach. Jeden z lekarzy, u którego się leczyłem, już w 1988 roku powiedział, że wie jak mnie wyleczyć z choroby „tłusta dietą”, ale oficjalnie nie może tego zrobić. W 1988 roku amputowano mi lewą nogę ponad kolanem.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 30-09-2006wicej »
Prawo zachowania energii.

Miokardiopatia przerostowa.

     Mam 44 lata, mieszkam w Szczawnicy, jestem inwalidą II grupy. Niezdolność do wykonywania jakiejkolwiek pracy jest spowodowana u mnie chorobą serca zwaną miokardiopatią przerostową IVg. wg NYHA.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 29-09-2006wicej »
Od pastwiska do korytka i z powtotem.

Cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, zawał serca, nadwaga.

     Mam 50 lat. Od dziewięciu miesięcy jestem na diecie optymalnej i czuję się rewelacyjnie. Przed siedmiu laty przeszedłem zawał serca. Od tego czasu nie jadłem już - zgodnie z zaleceniami lekarzy - ani tłuszczu zarówno zawartego w mięsie, jak i w maśle, a żółtka jaj wyrzucałem nawet z sałatek, o smaku śmietany nawet nie pamiętałem.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 28-09-2006wicej »
O biochemii.

Cukrzyca.

     Po przeczytaniu artykułu w "Dzienniku Zachodnim", w którym to usilnie tłumaczy pan pani Wadzie Niedzielskiej, że trawa jest zielona, usiadłem aby napisać parę moich spostrzeżeń.
     Ja osobiście przekonałem się o zaletach diety jaką pan zaleca ludziom, a nie baranom, czy krowom. Od 2 lat stosuję dietę optymalną i mogę powiedzieć, że jako cukrzyk insulinozależny z 19-letnim stażem jestem zdrowy, a moje wyniki są lepsze niż średnie.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 27-09-2006wicej »
Choroby serca.

 Angina Prinzmetala.

     Mam 44 lata, a od 1992 r. cierpię na ostre bóle w klatce piersiowej. 2 lata temu miałam zawał. Rozpoznano u mnie przewlekłą chorobę wieńcową i anginę Prinzmetala. Dietę optymalną stosuję od roku. Bardzo dużo dolegliwości minęło, bóle w klatce piersiowej mam rzadziej niż kiedyś, ale mam. Proszę tę chorobę opisać, bo jeszcze nie czytałam nic na ten temat u Pana. Moje wyniki ostatnio: cholesterol - 203, HDL - 83, trójglicerydy - 82.
                                                                  U.R.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 26-09-2006wicej »

1 2 3 4 5 6 7 

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski