Artykuły opublikowane

Czy DO i ŻO - to, to samo?.

Czym różni się Dieta Optymalna od Żywienia Optymalnego?.

     Pańska reakcja na moją stronę internetową zmobilizowała mnie do wzbogacenia jej zawartości informacyjnej i właśnie rozszerzyłem jej część niemieckojęzyczną wykorzystując materiały nadesłane mi przez dra Borejkę. I tu natknąłem się na poważną nieścisłość czy może nawet poważny błąd w książce "Die optimale Ernaerung".

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 25-09-2006wicej »
Niski poziom cholesterolu i ciśnienia krwi.

Tłuszcze roślinne podnoszą poziom cholesterolu.

     Szanowny Panie Doktorze!
Dziś mijają 3 miesiące od dnia, kiedy pierwszy raz przeczytałem artykuł na temat żywienia optymalnego i tego samego dnia zacząłem się właściwie odżywiać. Mam 32 lata, jestem Słowakiem, lekarzem ze specjalnością: biochemik kliniczny, a równocześnie pracuję na oddziale chorób wewnętrznych w miejscowości niedaleko Trenczyna.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 24-09-2006wicej »
O paleniu papierosów.

Wysoki poziom trójglicerydów. 

    Mam 40 lat, żywienie optymalne stosuję od 2 lat. Miałem dużo chorób i dolegliwości, które ustąpiły. Ale pozostały 2 kłopoty: cholesterol i nadciśnienie. Po pół roku stosowania diety, cholesterol wzrósł z 303 na 430, a HDL zmalał z 42 na 37, a trójglicerydy spadły na 260. Ciśnienie od dziecka miałem stale wysokie. Przed dietą ciśnienie krwi wynosiło średnio 180/110, obecnie średnio jest 150/104, czasem nieco więcej, a czasem mniej. Papierosy palę, ok. 30 sztuk dziennie. Alkohol czasami ok. 250 g. Może coś źle robię?
                                                                     A.T.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 23-09-2006wicej »
Miażdżyca.

Parkinsonizm.

     Mam 83 lata. Pracowałam w szpitalu jako kierownik laboratorium. Od 1997 r. jestem na głodowej emeryturze służby zdrowia.
     Już przed wojną usunięto mi migdałki, mimo to zachorowałam na chorobę reumatyczną z zapaleniem stawów i mięśnia sercowego. Choruję na chorobę zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa, nadczynność tarczycy, migotanie przedsionków, żylaki podudzi, stany zapalne naczyń chłonnych, częste oddawanie moczu w nocy.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 22-09-2006wicej »
O nauce.

Nadciśnienie.

     Nie mogę się powstrzymać od napisania do Pana listu. Wiem, że otrzymuje ich Pan bardzo wiele, jednak moja wdzięczność jest silniejsza od rozsądku. Mam 67 lat i od 16 lat leczyłam się na nadciśnienie, cholesterol miałam w normie, za dużo trójglicerydów i bardzo, bardzo niski poziom cholesterolu dobrego - HDL. Żywienie optymalne stosuję od ponad roku.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 21-09-2006wicej »
Jak to jest...?

Osteoporoza. 

     Chciałabym serdecznie podziękować Panu za to, że zechciał się Pan podzielić z nami swoją wiedzą. Nareszcie mam pana książkę "Dieta optymalna". Wywarła na mnie ogromne wrażenie. Dobre i złe. Złe dotyczy głównie naszych polityków. Jakimi muszą być egoistami i głupcami skoro własne korzyści są dla nich ważniejsze niż dobro narodu. To samo dotyczy owych "lekarzy", którzy dawno zapomnieli, co oznacza być lekarzem. Dlaczego nie zdają sobie sprawy z krzywdy jaką wyrządzają ludziom?

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 20-09-2006wicej »
Nadwaga i ...

Inne choroby "nie do wyleczenia".

    W grudniu 1988r. przeszedłem rozległy zawał serca, byłem chory na chorobę wieńcową, nadciśnienie, reumatyzm, nerki, wątrobę, miałem dużą nadwagę. W maju 1989 roku byłem na leczeniu w Akademii Zdrowia Arkadia w Cedzynie koło Kielc u dr Jana Kwaśniewskiego. Wyniki badań, które ze sobą zabrałem, były bardzo złe. Już po tygodniu pobytu ustąpiły mi uporczywe bóle, nabrałem ochoty do życia, poczułem znaczną poprawę stanu zdrowia.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 19-09-2006wicej »
Cukrzyca typ I.

Powikłania cukrzycy.

     Mam 37 lat. Na cukrzycę choruję od 16 lat. Stwierdzono u mnie duże zmiany chorobowe w nerkach, które spowodowały nadciśnienie krwi. Od kilku lat mam kłopoty z oczami - są one stale przekrwione i podkrążone. Okulista mówił, że zmiany na dnie oczu są duże. Lewe oko miałem już laserowanie . Wzrok stale się pogarszał. Ostatnio brałem 50 jednostek insuliny na dobę. Od miesiąca stosuję żywienie optymalne.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 18-09-2006wicej »
Miażdżyca.

Miażdżyca tętnic kończyn dolnych.

     Mam 53 lat i 1983 roku jestem na rencie z powodu astmy oskrzelowej. W 1988, 1993 i 1994 miałem kolejne zawały serca. Po pierwszym zawale przestałem pić i palić, i nie paliłem przez 9 miesięcy. W tym czasie przybrałem na wadze 34kg. Po 3 zawale stwierdzono u mnie miażdżycę tętnic w nogach, no i zaczęło się jedzenie kilogramami tabletek i „dieta antymiażdżycowa”.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 17-09-2006wicej »
Teoretyczna długość życia.

Posty i głodówki.

     Mam przed sobą trzecią Pana książkę i chylę czoło przed Pańskim dziełem. Jednak oburzają mnie wyjaśnienia Pana na temat postu.
     Post u katolików to powstrzymywanie się od spożywania mięsa w piątki i kilka innych dni w roku. Powstrzymywanie się od spożywania mięsa i tłuszczu w jednym dniu na pewno nie uczyni szkody na zdrowiu. Z miłości do Chrystusa czy do drugiego człowieka zapomina się o jedzeniu.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 16-09-2006wicej »

1 2 3 4 5 6 7 8 

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski