Artykuły opublikowane

Nadciśnienie.

Cukrzyca typ I.

     Od 25 lat chorowałam na nadciśnienie, serce miażdżycę w nogach. Przed 12 laty zachorowałem na cukrzycę typu I. Brałem na początku 54j. insuliny na dobę, a w następnych latach już po 40j./dobę. Cukry miewałem podwyższone. Od 5 miesięcy stosuję żywienie optymalne.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 15-09-2006wicej »
Rak.

Nowotwór przydatków.

     U żony podczas corocznych badań ginekologicznych stwierdzono guza wielkości pięciomiesięcznego płodu. Operację przeprowadzono w kwietniu 99 r. Wynik badania, jak nas poinformowano w Instytucie Onkologii - jest zły. Żonie zalecono 9 cykli chemioterapii. Co przeżyła żona i wraz z nią cała rodzina, można sobie wyobrazić.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 14-09-2006wicej »
Psoriasis.

Łuszczyca. 

     Prosimy pana o podanie na łamach "Dziennika Zachodniego" diety optymalnej na łuszczycę. Lekarze dermatolodzy straszą, iż jest to choroba wrodzona i nieuleczalna. Serdecznie prosimy (piszę w imieniu swoim i mieszkańców osiedla) o pomoc. Jesteśmy załamani. Co mamy jeść i w jakich ilościach, prosimy o krótki "jadłospis". Pańskie książki są w księgarniach nieosiągalne.
                                                                                            A.G.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 13-09-2006wicej »
Egzema.

Migrena, choroba wrzodowa, podjadanie węglowodanów.

     Żywienie optymalne stosuję wraz z mężem i córką od kwietnia 1999 r. U męża ustąpiła choroba wrzodowa, częste migreny, zrzucił kilka kilogramów, czuje się bardzo dobrze. Ustąpiła też u niego egzema, bezskutecznie leczona od 5 lat. U córki (11 lat) poprawiły się paznokcie, które kruszyły się i miały wgłębienia od 6 miesiąca życia.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 12-09-2006wicej »
Nadciśnienie.

Skoki ciśnienia.

     Mam 72 lata i od 18 miesięcy jestem na diecie optymalnej. Jestem mile zaskoczona tym, że osteoporozy pozbyłam się zupełnie, hemoroidy też należą do przeszłości, jak i zimne stopy nawet pod pierzyną. Tabletki na nadciśnienie musiałam odstawić, bo po 3 miesiącach spadło ono do 108/71. Nadal utrzymuje się w granicach od 105/68 do 130/80.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 11-09-2006wicej »
Dieta owocowo-warzywna.

Choroba wieńcowa.

Po przeczytaniu Pańskiej książki jako chemik z zawodu, nabrałem przekonania, co do słuszności zalecanej diety. Niestety wcześniej w ogóle nie słyszałem o Pana diecie. Od 20 lat choruję na chorobę wieńcową i pomimo stosowania drakońskiej diety prawie beztłuszczowej, bez jajek, śmietany, a opartej jedynie na węglowodanach, chudym twarogu, dżemach, warzywach i owocach, w marcu br. musiałem się poddać operacji 3 by-passów w trybie pilnym, ponieważ główny pień naczyń wieńcowych był niedrożny w ponad 90%, a pozostałe rozgałęzienia niewiele mniej, przy frakcji wyrzutowej serca tylko 37%.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 10-09-2006wicej »
Sport.

Przez sport do kalectwa. 

     Mam 17 lat. Uprawiam taekwon-do od 6 lat (sporty walki). Nie wiem, jak powinienem się odżywiać, aby utrzymać wagę 62 kg przy wzroście 173 cm. Dla mnie ta waga jest bardzo ważna przy startach w zawodach. Mam z nią wiele kłopotów, gdyż przed każdymi zawodami ważę więcej, niż powinienem i muszą wagę zbijać ciężkimi treningami oraz głodówką.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 09-09-2006wicej »
Zdrowie.

Zdrowie jest najważniejsze.

     Mam 17 lat. Jestem pełen podziwu dla Pańskich osiągnięć. Mój najgłębszy szacunek wzbudza Pańska silna wola i upór w walce z polską mafią profesorsko-ordynatorską, zaiste jedną z najbardziej zawistnych i zatwardziałych grup lekarskich wśród społeczeństw europejskich. Korupcja w ośrodkach leczniczych rozpowszechnia się coraz bardziej, a złość i agresja panujące między grupami lekarskimi przypominają neolityczne walki plemienne.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 08-09-2006wicej »
Cukrzyca insulinozależna.

Cukrzyca typ I. 

     W grudniu ubiegłego roku zachorowałam na cukrzycę typu I i wylądowałam w szpitalu.  Powiedziano mi, że do końca życia będę musiała brać insulinę. Brałam po 24 jednostki na dobę, a poziom cukru we krwi bardzo się zmieniał. Bywał wysoki lub za niski. Od lutego sama zaczęłam stosować dietę optymalną i natychmiast odstawiłam insulinę.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 07-09-2006wicej »
Asthma bronchiale.

Astma oskrzelowa, potencja.

     Jestem Czechem, a mój list przetłumaczył polski przyjaciel.
Choruję od kilku lat i byłem leczony, ale choroba postępowała, a poprawy nie było. Rozpoznanie szpitalne brzmiało: astma oskrzelowa z rozedmą płuc i niewydolnością oddechową. Leczyłem się u dr Paszandy z Czeskiego Cieszyna, ale poprawy nie było. Za jego radą zaznajomiłem się z dietą optymalną.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 06-09-2006wicej »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski