Artykuły opublikowane

Prądy selektywne.

Migrena, neurastenia.

Kilka miesięcy temu dotarła do mnie "Dieta optymalna". Reprezentuję dużą polską rodzinę (17 osób) i wszyscy jesteśmy zainteresowani dietą, którą Pan proponuje. Jestem chemikiem i pracuję na tutejszym uniwersytecie. Mój syn jest farmakologiem, a dwaj bracia inżynierami. Stanowimy więc grupę ludzi światłych, ciekawych nowości i nie bojących się zmian w dotychczasowym sposobie myślenia. Większość z nas cierpi z powodu różnych chorób "cywilizacyjnych".

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 05-09-2006wicej »
Asthma bronchiale.

Dychawica oskrzelowa.

     Nasza roczna córeczka ma silną astmę. Żeby oddychać musi przyjmować duże dawki silnych leków. Zaczęło się od powtarzających się zapaleń oskrzeli. Niestety, w swoich książkach nie pisze Pan za dużo o astmie, a to bardzo częsta choroba tutaj w Kanadzie. Czy warto spróbować? Czy po takim jedzeniu astma może ustąpić? Czy córeczka jest wystarczająco duża, aby dawać jej tak tłuste jedzenie?

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 04-09-2006wicej »
Sclerosis multiplex.

Stwardnienie rozsiane.

   Mam 23 lata i jestem studentem. Bardzo pragnąłbym żyć normalnie, jak wszyscy koledzy. Niestety po diagnozie lekarzy, a także po sposobie leczenia nie wydaje mi się to możliwe. Nie było to możliwe do momentu, kiedy w moje ręce wpadły Pańskie książki. Po ich przeczytaniu wróciła mi nadzieja i wiara w szczęśliwszą przyszłość.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 03-09-2006wicej »
SM

Sclerosis multiplex.

     Dietę optymalną stosuję dopiero od 2 tygodni. W niczym mi nie szkodzi. Mniej jem, nie jestem głodny. Cieszę się, że znalazłem mechanizm do życia. Liczę, że dieta pomoże mi przezwyciężyć skutki nabytej kiedyś w trakcie leczenia żółtaczki. Ze smutkiem muszę jednak stwierdzić, że żona tylko częściowo rozumie przekazywane jej informacje. Dalsze otoczenie jest mocno przesiąknięte tradycją i nie rozumie tego, co im mówię.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 02-09-2006wicej »
ZZSK

ZZSK.

     Mam 63 lata i od 1972r. choruję na ze sztywniejące zapalenie stawów kręgosłupa Cały czas leczyłam się w poradni reumatologicznej i w sanatoriach, chorowałam na nadciśnienie, OB. miałam zwykle 50/100. Brałam i biorę dużo leków.
     W 1996 r. wszczepiono mi 2 by passy w tętnicach wieńcowych i jeden w tętnicy szyjnej po lewej stronie. Dietę optymalną rozpoczęłam dopiero niedawno.
                                                             X.K.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 01-09-2006wicej »
Choroba Bechterewa.

Choroba Bechterewa, przerost prostaty, wysoki cholesterol i OB.

    
Mam 53 lata. Od 25 lat chorowałem na chorobę Bechterewa, kamienie w nerkach, chorobę wieńcową, miałem silne bóle kręgosłupa, unieruchomioną zupełnie klatkę piersiową tak, że mogłem oddychać tylko brzuchem. Lewy staw biodrowy był całkiem usztywniony. Miałem dolegliwości ze strony gruczołu krokowego, który był powiększony. Badanie USG wykazało, że ma on wymiary 59/48 mm.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 31-08-2006wicej »
Cukrzyca.

Cukrzyca, nadwaga, wzdęcia.

     Właśnie jestem pod wrażeniem przeczytanych książek "Dieta Optymalna" i "Tłuste życie". Przyznam się, że pierwszy raz spotkałam się z tego typu dietą. Mam 39 lat, a od 4 lat choruję na cukrzycę insulinozależną. Chciałabym też schudnąć. Biorę 28 jednostek insuliny na dobę. Mam problemy z żołądkiem, wzdęcia i tak dalej.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 30-08-2006wicej »
Zawał serca.

Nadciśnienie, zgaga, bóle stawów.

     Jestem po 2 zawałach i balonikowaniu tętnicy serca, a zawsze starałem się żywić zdrowo! Na diecie optymalnej jestem 1,5 roku. Ustąpiły mi bóle w mostku, nie odczuwam żadnych dolegliwości po zawałach, ustąpiło nadciśnienie, ustąpiły krwawienia z przewodu pokarmowego, ustąpiła zgaga, bóle żołądka, nadżerki, ustąpiły zaburzenia pamięci i bóle w stawach. Ustąpiło wszystko, co było złe, oprócz przerostu prostaty. Już 2 lata jestem leczony na prostatę tabletkami.
     I martwi mnie wysoki poziom cholesterolu - od 270 do 450, HDL 116.
                                                                                         G.D.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 29-08-2006wicej »
Medytacja.

Liczy się tylko to, co na talerzu.
    
Chciałbym prosić Pana Doktora o opinię na temat medytacji, samodoskonalenia się pod względem duchowym. Czy optymalny powinien ćwiczyć różne metody oddechowe, czy warto poświęcać się medytacji takiej, która wolna jest od sztucznych, a czasami niebezpiecznych metod, gestów, słów.
     Czy według Pana Doktora obecna muzyka o charakterze niekomercyjnym, alternatywna, np. techno, jest korzystna dla psychiki, zdrowia, czy raczej szkodzi?

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 28-08-2006wicej »
Sport wyczynowy.

O kulturystyce i gametach.

     Mam kilku przyjaciół, którzy uprawiają kulturystykę, a na domiar złego biorą duże ilości specyfików anabolicznych i innych. Są prawie narkomanami. Nie chcą już ich stosować, ale przerwać brania nie mogą, bo obawiają się spadku umięśnienia. Czy mógłby Pan polecić jakieś "tłuste życie" także dla kulturystów?

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 26-08-2006wicej »

2 3 4 5 6 7 8 9 10 

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski