Artykuły opublikowane

GPP

Gościec przewlekły postępujący.

     Chciałabym ogromnie podziękować za tak szybką i wyczerpującą odpowiedź. Żywienie Optymalne stosuję od niedawna, zauważyłam dużą poprawę i czuję się znacznie lepiej, mimo że OB nic nie drgnęło. Zmniejszyły się obrzęki stawów, prawie mnie już nie bolą.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 25-08-2006wicej »
Żywienie Optymalne.
Zabawa w dietę "optymalną".

      Pozdrawiam serdecznie. Uważam, że czas najwyższy ostrzec osoby przechodzące na Pańską dietę o ujemnych skutkach dla zdrowia, jakie niesie ze sobą jej niekonsekwentne przestrzeganie. Wiele osób w moim otoczeniu "bawi się tą dietą". Podjedzą tłusto, by "zakąsić słodko." i cieszą się, jeśli troszkę schudną. W przypadku możliwych kłopotów zdrowotnych, trafiając do lekarzy, którzy dość powszechnie zalecają 1 jajko tygodniowo, są określani jako ofiary "diety Kwaśniewskiego".

                                                                        S.G.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 24-08-2006wicej »
Vademecum chorób serca.

Odżywianie a choroby serca.

      Przyczyną wszystkich chorób serca bezpośrednią lub pośrednia jest zawsze niekorzystne, wymuszone dostosowanie się organizmu i serca do określonego modelu odżywiania, które nie nadaje się dla człowieka.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 23-08-2006wicej »
Prawo zachowania energii.
ENERGIA dla mózgu i serca.

     
Dietę Optymalną stosuję 6 miesięcy. Proszę mi wytłumaczyć czy stosując tę dietę mogę liczyć na to, że serce będzie zdrowe. Przecież spożywając tłuszcze nasycone o długich łańcuchach, które są pana zdaniem najlepszym "paliwem" dla serca, mogę jednocześnie, według innych lekarzy, zaszkodzić mojemu sercu. Jakimi prądami można leczyć arytmię serca i palpitacje? Jak postępować przy zaparciach?
                                                                            R.N.
Copyright by Jan Kwaśniewski. / 22-08-2006wicej »
Opryszczka.

Celiakia.

     Dietę  Optymalną stosuję już od siedmiu miesięcy. Czuję się świetnie, schudłam, ustąpiły nawracające zapalenia krtani i kłopoty z opryszczką.
     Ale mam 12-letniego syna chorego na celiakię, czyli zespół złego wchłaniania. Od grudnia 1996r. był na diecie bezglutenowej, bez wyraźnej poprawy. Od sierpnia 1997r, czyli już pięć miesięcy, syn jest na Diecie Optymalnej. Zauważyłam pozytywne zmiany u niego, ale są objawy, które mnie niepokoją.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 21-08-2006wicej »
Biochemia.
Agioplastyka, Carbonic Anhydrase.

     Trochę podkusiłem diabła pisząc list do programu telewizyjnego, w którym omówiono agioplastykę (włożenie stendu do tętnicy wieńcowej) jako drogę do leczenia miażdżycy. Oczywiście prawda jest inna - 40% stendów zarasta w okresie 6 miesięcy, a reszta jest OK na 2 do 4 lata. A potem przeszczep tętnicy - czyli jeszcze gorzej. Zasygnalizowałem "naszą dietę" i jej efekty. Zobaczymy czy są odważni.
Copyright by Jan Kwaśniewski. / 20-08-2006wicej »
Żywienie Optymalne.

O doborze pokarmów.

     Czy przygotowując obiady można mięso zastępować żółtkami jaj kurzych?

Odpowiedź:
      Można. Nawet z pożytkiem dla organizmu. Żółtka są bardziej wartościowe od mięsa.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 19-08-2006wicej »
Prądy selektywne.

Wady wzroku.

     Czy prądami selektywnymi można wyleczyć krótkowzroczność? Jakiego typu prądami? Ile seansów trzeba zaaplikować i w jakim czasie?

Odpowiedź:

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 18-08-2006wicej »
Reklama.

Wpływ ŻO na umysł.

     Żywienie Optymalne stosuję od ponad 2 lat. Przez tak krótki czas zdołałem się już przekonać jak ogromny wpływ ma Żywienie Optymalne na mój umysł. Zupełnie innymi kategoriami myślę. Inaczej niż kiedyś dobieram sobie rozrywki i towarzystwo. Zmieniła się u mnie skala wartości prawie wszystkiego. Podobają mi się inne cechy u dziewczyn. To, co kiedyś uważałem za wzór piękna, dziś jest dla mnie patologiczne i obrzydliwe, i na odwrót. Ja mam 22 lata i dopiero rozpocząłem studia.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 17-08-2006wicej »
Czy mógły pan...?

O wieloletnim stosowaniu Żywienia Optymalnego.

    
Czy mógłby pan przedstawić kilka osób, które stosowały dietę ok. 10 lat, bo przez stosowanie 2-3 lata nie można jeszcze wszystkiego oceniać na dobre czy złe.

Odpowiedź:

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 16-08-2006wicej »

3 4 5 6 7 8 9 10 11 

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski