Artykuły opublikowane

Czy można...?

Kilka pytań.

     Część moich znajomych stosuje Dietę Optymalną z bardzo dobrymi rezultatami. Nie wyłączając mojej małżonki i mnie, lecz wyłoniło się  pytań, na które nie znalazłem w książce odpowiedzi:
1. Czy można słodzić potrawy i napoje sacharyną?

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 15-08-2006wicej »
Zespół WPW.

Wada serca, depresja.

Chorowałam na depresję, nadkwasotę, miałam bóle żołądka, w nocy nie spałam, ciągle płakałam, a leki nie pomagały. Stwierdzono u mnie wadę serca, która powodowała bicia serca, szybkie męczenie się i duszności. Zrobiłam sobie badania dodatkowe u czterech lekarzy i jednego profesora. Wszystkie badania potwierdziły istnienie wady polegającej na nadmiernej przewodności w sercu.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 14-08-2006wicej »
Bóle głowy.

Migrena.

     25 lat temu (po 35 roku życia) rozpoczął się mój koszmar. Mam silne bóle migrenowe, średnio 10 dni w każdym miesiącu. Ból zaczyna się na ogół o 5 rano po prawej stronie, po trzech dniach rozlewa się na całą głowę. Miewam wymioty, biegunki, niekiedy ból wchodzi do oka. Każdy atak migreny jest inny. Bez względu na pogodę i kontynent, Europa, Ameryka Południowa, Północna.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 13-08-2006wicej »
Poziom cholesterolu we krwi.

Nerczyca.

     Mam 40 lat. Od drugiego roku życia, z przerwą między 7 a 15 rokiem życia, choruję na dziwną chorobę. Lekarze określają ją jako nietypowa nerczyca. W każdym roku co kilka miesięcy występują ataki choroby . OB szybko wzrasta do 100, a nawet 180 po godzinie, słabnę i wydalam bardzo dużo białka w moczu. W litrze moczu znajduje się, 45 - 50 g białka.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 12-08-2006wicej »
Cholesterol.

O cholesterolu.(cz.II)

15. Po przejściu na Żywienie Optymalne poziom cholesterolu może wzrosnąć tym wyżej, im poprzedni model żywienia bardziej był oddalony od Żywienia Optymalnego.
Zatem najbardziej może on wzrastać u jaroszy. Spotykałem u tych ludzi poziomy cholesterolu powyżej 800 mg%. Czym większa musi być przebudowa organizmu przy przejściu na Żywienie Optymalne, tym bardziej może wzrosnąć ogólny poziom cholesterolu, co nie oznacza, że jest to dla człowieka szkodliwe.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 11-08-2006wicej »
Cholesterol.

O cholesterolu.(cz.I)

     Na Dietę Optymalną przeszedłem w połowie października ubiegłego roku. Czuję się znacznie lepiej, ustąpiły bardzo dokuczliwe swędzenia odbytu, ustąpiły bóle głowy, na które cierpiałem i "leczyłem się" od lat, ustąpiły bóle trzustki, żołądka, zaparcia. Przed dietą ważyłem 85 kg, obecnie 77 kg.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 10-08-2006wicej »
Nerwica.

Kamienie żółciowe.

     Żywienie Optymalne stosuję wraz z mężem i dwojgiem dzieci w wieku przedszkolnym od 2 miesięcy. Mąż i dzieci czują się bardzo dobrze, córka i mąż zeszczupleli mają ładną cerę. Ja ważyłam 75 kg przy wzroście 168 cm, włosy wypadały mi garściami. Miałam liczne wypryski i żółtą cerę, często wzdęcia, bóle brzucha i głowy. Stałe lęki, depresje, zmęczenie, dokuczała mi apatia. Z byle powodu cała się trzęsłam i nie umiałam tego opanować.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 09-08-2006wicej »
Alergia pokarmowa.

Zatrucie metalami ciężkimi, alergia na mleko krowie.

     Mam 38 lat. Przed kilkoma laty stwierdzono u mnie zatrucie metalami ciężkimi, związane z rodzajem wykonywanej pracy. Byłem ciężko chorym człowiekiem, niezdolnym do pracy. Miałem bóle i zawroty głowy, ślinotok, zaburzenia wzroku, bóle w plecach, trudności z oddychaniem, duże zaburzenia czucia w lewej ręce i nodze. Zawsze byłem uczulony na mleko krowie.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 08-08-2006wicej »
Dieta wegetariańska.

Skrobiawica, choroba Leśniewskiego-Crohna.

     Uprzejmie proszę o odpowiedź, czy są jakieś szanse na poprawę stanu zdrowia mojej córki. Ma 28 lat. Od wielu lat stosowała dietę wegetariańską. Podczas studiów, w wieku 21 lat zachorowała na chorobę Leśniewskiego-Crohna. Choroba postępowała bardzo szybko, a jej OB zawsze powyżej 160. Wycięto jej 40 cm jelita. Przez następne 7 lat przebywała długie miesiące w wielu klinikach w Łodzi, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 07-08-2006wicej »
Monotonia.

Urozmaicanie potraw.

     Mam 21 lat, 180 cm wzrostu, 68 kg wagi (wcześniej 76 kg). Od maja tego roku stosuje Żywienie Optymalne, które dało mi do tej pory nieocenione szczęście.
W książce Dieta Optymalna przeczytałem, że człowiek mógłby jeść codziennie to samo i wszystko byłoby w porządku. Bardzo proszę o potwierdzenie tego zdania, bo to ułatwiło by mi jeszcze bardziej życie - chodzi o przygotowywanie posiłków.
                                                                                             R.S.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 06-08-2006wicej »

4 5 6 7 8 9 10 11 12 

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski