Artykuły opublikowane

Wysokie ciśnienie.

Nadciśnienie, cukrzyca.

     Jestem lekarzem ortopedą, mam 45 lat. Na nadciśnienie chorowałem od 15 lat i mimo systematycznego leczenia, ciśnienie bywało wysokie. W połowie lutego trafiłem do szpitala z cukrem ponad 500 mg%. Zaordynowano insulinę, której codziennie brałem 44 jednostki. Byłem bardzo słaby.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 26-07-2006wicej »
Astma

Dychawica, otyłość.

     Mam 44 lata. Od lat choruję na astmę atopową. Od 1985 r. musiałam brać codzienne berodnal, horacort, euphilinę i elatrinę. Każde przeziębienie kończyło się silnymi atakami duszności i antybiotykami. Kilka razy trafiałam do szpitala. W lutym 2000 r. przebywałam w Arkadii w Jastrzębiej Górze, gdzie stosuje się dla chorych Dietę Optymalną i prądy selektywne.I stal się cud. Już po kilku zabiegach prądami selektywnymi przespałam całą noc nie biorąc leków. Mogłam iść szybkim krokiem i nie dusiłam się, mogłam tańczyć przez godzinę.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 25-07-2006wicej »
Wegetarianizm.

Dieta Diamondów.

     Chciałabym podziękować za cudowną dietę, którą stosuję od września wraz z 20-letnią córką. Od 5 lat byłyśmy prawie wegetariankami. Byłyśmy na diecie Diamondów i p. Marii Błaszczyszyn. Po zjedzeniu owoców zawsze miałyśmy bóle brzucha, częste wzdęcia i męczące gazy. Córka miała uszkodzone szkliwo na zębach i bóle zębów. Pani stomatolog powiedziała, że te ubytki spowodowały owoce, szczególnie cytrusy.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 24-07-2006wicej »
Miażdżyca.

"O szkodliwości Diety Optymalnej".
     Przesyłam panu ulotkę rozprowadzaną przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą. Uprzejmie proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie w "Dzienniku Zachodnim". Ja od 7 miesięcy stosuję Dietę Optymalną i czuję się bardzo dobrze. Mam 67 lat, gram w tenisa i od pewnego czasu znacznie lepiej się poruszam, co powiedzieli mi grający ze mną. Miałem każdego wieczoru stopy i kostki bardzo spuchnięte. To ustąpiło już po miesiącu. Sił wyraźnie przybyło, a żyły na dłoniach i skroniach zmalały.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 23-07-2006wicej »
Wegetarianizm.

Łojotok, nerwica lękowa.

     Od lat byłem zagorzałym wegetarianinem. Mam 25 lat, 176 cm wzrostu, 65 kg, a przed dietą ważyłem 75 kg.
     W marcu tego roku zachorowałem na nerwicę lękową. Miałem bóle głowy, bardzo silne lęki, drżenie rąk, męczące sny, stałe uczucie zmęczenia. Od 5 lat byłem leczony na łojotok. Pani dermatolog zakazała mi jedzenia tłuszczu i mięsa, a kazała jeść wyłącznie warzywa i owoce. Brałem cały czas z kilkumiesięcznymi przerwami antybiotyki na przemian ze szczepionkami.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 22-07-2006wicej »
Biochemia.

Spalanie węgla i wodoru.

     Przy ubijaniu śmietany i białek na omlet, czy do chlebów optymalnych, dostaje się do tych produktów dużo powietrza, a zatem i tlenu, co zwiększa kaloryczność gotowych produktów. Nie jest ten wzrost kaloryczności uwzględniony w tabelach i przypisach do określonych potraw, co wyliczyłam. Czy nie należy uwzględniać kaloryczności tlenu, który dostaje się do pewnych potraw podczas obróbki kulinarnej?
                                                               C. J.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 21-07-2006wicej »
Choroba Crohna.

Choroba Leśniewskiego-Crohna.

     Mam 50 lat. Od ponad 10 lat chorowałam na chorobę Leśniewskiego-Crohna. Miałam 3 operacje na jelita z powodu tej choroby i wycięto mi kawałek jelita cienkiego a 5 lat temu miałam skręt kiszek z powodu zrostów po poprzednich operacjach, na który też byłam operowana. Cały czas miałam bóle brzucha, biegunki. Często pojawiały się bóle wątroby. Od lat miałam silne bóle stawów i zniekształcenia stawów. Cały czas byłam leczona, a tabletki łykałam całymi garściami. Byłam wyniszczona wychudzona i zupełnie bez sił.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 20-07-2006wicej »
Atherosclerosis.

Miażdżyca. 

     (...)Miażdżyca jest chorobą ludzką. Zmiany miażdżycowe stwierdzono jeszcze u niektórych (długowiecznych) papug oraz u słoni afrykańskich. Papugi odżywiają się głównie nasionami zawierającymi białko, tłuszcze i węglowodany w różnych proporcjach. Słonie żywią się głównie trawą. Jajek i tłuszczów nie jedzą. Znaleziono wiele tak zwanych czynników ryzyka, które częściej są spotykane u ludzi chorujących na miażdżycę. Żaden z dotychczas rozpoznanych czynników ryzyka nie jest przyczyną miażdżycy. Duża część tych czynników to tylko objawy choroby, a nie jej przyczyna. Miażdżyca może wystąpić w każdym wieku. Jest spotykana już u płodów, u dzieci w każdym wieku, zupełnie może jej nie być u najstarszych ludzi.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 19-07-2006wicej »
Obstrukcja.

Zaparcia, ile jeść węglowodanów?.

     Od września stosuję Żywienie Optymalne. Ustąpiły mi dolegliwości gastryczne – wzdęcia, bóle w okolicy pępka i w podbrzuszu, zgagi, straszliwe obstrukcje - teraz pomagają suszone śliwki. Nadal jednak utrzymują się dokuczliwe szumy w uszach, bóle w kolanach i łopatkach. Nie chudnę. Jadam niewiele i prawie wcale nie uwzględniam węglowodanów. Czy tu może być przyczyna?

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 18-07-2006wicej »
Otyłość.

Przyczyny otyłości. 

     Wszyscy grubi mówią, że nic nie jedzą, ale ja przecież tydzień leżałem w szpitalu na diecie bardzo ścisłej. Miałem silne bóle, prawie nic nie jadłam. W czasie przygotowania do operacji przez 3 dni jadłam tylko zupę, lub nic. Po operacji też nic, lub kleik. I nic nie schudłam. Czytając pana  artykuły  wysnułam wniosek, że moje dotychczasowe jedzenie, a zawierało ono olej, margarynę i chude mięsa oraz dużo, dużo surówek i owoców było dla mnie nie do przyjęcia.

Copyright by Jan Kwaśniewski. / 17-07-2006wicej »

6 7 8 9 10 11 12 

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski