Prasa

Kujawy (nr 293) 9 stycznia 1974r.

Bydgoskie od A do Ź.

 Ciechocinek – uzdrowisko o międzynarodowej renomie. Leczy się głównie choroby gośćcowe i pourazowe, choroby narządów ruchu (rehabilitacja po Heine-Medina), dróg oddechowych, układu krążenia, choroby kobiece, choroby nerek. Ma Ciechocinek własne kuracyjne recepty. Do nich należy np. metoda dr. Jana Kwaśniewskiego – leczenie nerwic, chorób miażdżycowych, choroby Buergera – prądem selektywnym i odpowiednią dietą.

źr.inf. archwum dr-a J.K. / 08-01-2004
Życie Włocławka (nr 201) 6 kwietnia 1972

Szczupła sylwetka warunkiem zdrowia i urody.

Jeść dobrze, to znaczy tak, aby nie tyć. Optymalna dieta opracowana i praktykowana przez dra  Jana Kwaśniewskiego w sanatorium wojskowym w Ciechocinku czyni cuda: przywraca schorowanym pacjentom szczupłą sylwetkę, zdrowie, radość życia. Stosując zasady optymalnego odżywiania, proponowane przez dr J. Kwaśniewskiego, należy wykluczyć z naszych posiłków cukier, słodycze, ograniczyć do minimum produkty roślinne, a jadłospis oprzeć na mięsie, rybach, drobiu, jajach, serze i tłuszczach. Przy czym można jeść bez ograniczeń ilościowych.

źr.inf. archwum dr-a J.K. / 01-01-2004
NOWOŚCI - dziennik toruński (nr 1296) 25, 26 marca 1972

Cenna inicjatywa kół NOT przy Szkole Gastronomicznej i TWST.

Zakładowe koła NOT przy Szkole Gastronomicznej i Toruńskiej wytwórni serów topionych urządziły w Klubie Technika interesujące spotkanie poświęcone żywieniu człowieka. Prelegentem był dr J. KWAŚNIEWSKI, który mówił na temat: "Wpływ żywienia na rozwój fizyczny i psychiczny człowieka".

źr.inf. archwum dr-a J.K. / 01-01-2004wicej »
Komentarze, które ukazały się w tygodniku
Po opublikowaniu w nr 9 (131) „Perspektyw" (w cyklu „Polska 2000") artykułu J. Kwaśniewskiego „Przemiana czy degeneracja?" Otrzymaliśmy ogromną ilość listów. Ponieważ wiele z nich napłynęło z pewnym opóźnieniem, dopiero teraz możemy ustosunkować się do poruszonych spraw. Przypominamy, że lekarz med. Jan Kwaśniewski stwierdził w swym artykule, iż sposób odżywiania ludzi powinien ulec zmianie, aż do oparcia w przyszłości diety prawie wyłącznie na białkach i tłuszczach pochodzenia zwierzęcego z wykluczeniem -omal całkowitym - produktów pochodzenia roślinnego zawierających węglowodany. Artykuł oparł autor na swej teorii dotyczącej dietetyki żywienia, wyłożonej szerzej w książce przygotowywanej do druku.
źr.inf. archwum dr-a J.K. / 01-01-2004wicej »

1 2

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski