Aktualności

Wieści z Centrum Żywienia Optymalnego w Jastrzębiej Górze.
19-04-2004
Nerwica żołądka.
   Szanowny Panie Doktorze,
Mam 23 lata i na żywieniu optymalnym jestem od 2 lat. Po zastosowaniu tego żywienia ustąpiły mi wszystkie dolegliwości , takie jak: nerwica żołądka, bóle głowy, kulki tworzące się na szyi i w mięśniach ramion, powodujące uciski i ból w tych miejscach, uregulowała mi się miesiączka, oraz przestałam się przeziębiać, co było u mnie dość częste.

   Niestety popełniłam błąd, z którym nie potrafię sobie obecnie poradzić. Pół roku temu byłam na wczasach ze znajomymi nie żywiącymi się optymalnie i to spowodowało, że małymi krokami zeszłam z diety. Po powrocie do domu skutki były i nadal są makabryczne, gdyż wszystko w organizmie mi się rozregulowało i wróciły powyżej wymienione dolegliwości. Do tego bóle głowy, pieczenie w oczach, zmęczenie po wypoczynku nocnym, bolesne miesiączki, obfite upławy, nadmierna potliwość, a co najgorsze to dość często napada mnie ból głowy, a zaraz po chwili chęć wymiotów i bóle żołądka, wzdęcia brzucha po zjedzeniu posiłków. Ostatnio wzięłam serie prądów PS na brzuch i wymioty i wzdęcia ustąpiły, ale inne dolegliwości pozostały. Moja obecna norma to: 32g białka wysokowartościowego (tą normę stosuję od 2 tygodni), 120g tłuszczu i 46g węglowodanów przy wzroście 158 cm i wadze obecnej 53kg.
Proszę o poradę, co w tej sytuacji mam robić.

                                                                                 Z poważaniem
                                                                                        Beata Ł.

odpowiedź:

    Szanowna Pani,
    Po raz kolejny sprawdza się fakt, że odejście od żywienia optymalnego nie popłaca. Niestety, powrót jest zazwyczaj trudny i wymaga, oprócz wprowadzenia ponownie żywienia optymalnego, stosowania prądów selektywnych. Ilość białka, tłuszczu i węglowodanów, którą Pani obecnie stosuje może być prawidłowa, ale proponuję pewne modyfikacje, tzn. białko 30-40g, tłuszcz 120g lub więcej, węglowodany 50g.
   Sugerowałbym wykorzystanie serii prądów selektywnych typu PS na centralny układ nerwowy. Wskazany jest także wysiłek fizyczny.
   Objawy opisane przez Panią wskazują na rozregulowanie układu autonomicznego i hormonalnego, w wyniku wprowadzenia złego sposobu odżywiania. Jest znanym faktem, który był dotąd pomijany w publikacjach, że stosując pewien rodzaj diety, np. pastwiskową lub korytkową, powodujemy pewne zmiany metaboliczne w naszym organizmie. Za tym idą również zmiany hormonalne i odmienna praca układu autonomicznego. Nie pozostaje to również bez wpływu na nasze zachowanie, czy pewne funkcje układu somatycznego. W przypadku wprowadzenia żywienia optymalnego nasz organizm zaczyna w końcu pracować prawidłowo. Każda zmiana diety rozbije uzyskaną równowagę, co niestety przydarzyło się Pani.

                                                        Życzę szybkiego powrotu do równowagi.
                                                                    dr n. med. Mariusz Głowacki

źr.inf. CŻO Jastrzębia Góra
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski