Artykuły opublikowane

Miażdżyca kończyn dolnych.
30-09-2006

Bóle fantomowe.
    
Mam 63 lata. Od ponad 10 lat chorujÄ™ na miażdżycÄ™ tÄ™tnic w nogach. Jeden z lekarzy, u którego siÄ™ leczyÅ‚em, już w 1988 roku powiedziaÅ‚, że wie jak mnie wyleczyć z choroby „tÅ‚usta dietÄ…”, ale oficjalnie nie może tego zrobić. W 1988 roku amputowano mi lewÄ… nogÄ™ ponad kolanem.



     Choroba rozwijaÅ‚a siÄ™ w drugiej nodze, mimo systematycznego leczenia. Z nogÄ… byÅ‚o coraz gorzej i groziÅ‚a mi jej amputacja. Noga byÅ‚a silnie obrzÄ™kniÄ™ta, skóra byÅ‚a caÅ‚a w brÄ…zowych plamach i Å‚uszczyÅ‚a siÄ™, bóle byÅ‚y tak silne, że dostawaÅ‚em morfinÄ™. Stopa czerniaÅ‚a.
     Od poczÄ…tku choroby przeszedÅ‚em na dietÄ™ jarskÄ…, jadaÅ‚em dużo ziemniaków, warzyw i owoców. MiaÅ‚em trupiÄ… cerÄ™, oczy zapadniÄ™te i wychudÅ‚em do 56 kg. Z bólu nie mogÅ‚em sypiać - przez wiele lat zjadÅ‚em duże iloÅ›ci nitrazepamu i wiele innych leków, Å›rednio 16 tabletek na dobÄ™.
     Å»ywienie optymalne stosujÄ™ od lipca br. OdnotowaÅ‚em 99% zmian na lepsze pod każdym wzglÄ™dem. UstÄ…piÅ‚y obrzÄ™ki i bóle nogi, skóra robi siÄ™ Å‚adna, noga żyje, skurcze przy chodzeniu i bóle w spoczynku ustÄ…piÅ‚y po kilku tygodniach. Ogromne zaparcia, które miaÅ‚em od lat, ustÄ…piÅ‚y po kilku dniach.
     Po operacji pojawiÅ‚y siÄ™ w amputowanej nodze silne bóle fantomowe w bliźnie po operacji. Na diecie bóle te nieco siÄ™ zmniejszyÅ‚y, ale wystÄ™pujÄ… nadal. Czy dÅ‚uższe stosowanie diety może pomóc i na te bóle, czy też bÄ™dzie potrzebna, jak mówiÄ… mi lekarze, nastÄ™pna operacja?
     Dlaczego już 10 lat temu lekarz powiedziaÅ‚, iż wie, jak może mnie wyleczyć tÅ‚ustÄ… dietÄ… , a nie mógÅ‚ tego zrobić, bo nie byÅ‚o wolno. Kto zabraniaÅ‚ lekarzom skutecznego leczenia chorych. Wiem, że gdybym wówczas zastosowaÅ‚ tÅ‚uste jedzenie, to miaÅ‚bym obie nogi, gdyż prawa noga nie byÅ‚a w lipcu lepsza od lewej, którÄ… mi obciÄ™to.
    Dlaczego stosujÄ…c caÅ‚y czas dietÄ™ niskotÅ‚uszczowÄ… miażdżyca nawet mi siÄ™ nie zatrzymaÅ‚a, a postÄ™powaÅ‚a nadal?
                                       S.F.

 Odpowiedź:
    
Spotykałem bardzo wielu jaroszy, u których poziom cholesterolu i trójglicerydów był bardzo wysoki, a miażdżyca postępowała bardzo szybko.
     Stwierdzono powszechne wystÄ™powanie miażdżycy u sÅ‚oni afrykaÅ„skich, nie znajdywano natomiast miażdżycy u Eskimosów, Masajów, Hunzów i innych pasterzy.
     SÅ‚onie nie jedzÄ… jajek, masÅ‚a, sÅ‚oniny, nie palÄ… tytoniu, nie prowadzÄ… siedzÄ…cego trybu życia. Zatem jajka, masÅ‚o, smalec, wieprzowina, palenie tytoniu, brak ruchu i inne "czynniki ryzyka" przyjmowane za pewnik przez „naukÄ™” - nie sÄ… przyczynÄ… miażdżycy.
     Eskimosi jedzÄ… dużo biaÅ‚ka zwierzÄ™cego, a pasterze jedzÄ… dużo tÅ‚uszczów zwierzÄ™cych, ale Å‚Ä…czy ich to, że jedzÄ… maÅ‚o wÄ™glowodanów!.
     Wniosek może być tylko jeden: gdy wÄ™glowodanów w diecie jest maÅ‚o, miażdżycy być nie może. Gdy wÄ™glowodanów w diecie jest maÅ‚o, miażdżyca musi siÄ™ cofać.
     Miażdżyca może rozwijać siÄ™ u ludzi jedzÄ…cych chudo (w tym jarsko) tylko wówczas, gdy dziaÅ‚ajÄ… dodatkowe czynniki zmuszajÄ…ce organizm do zamiany wÄ™glowodanów na trójglicerydy, a nastÄ™pnie na cholesterol w komórkach Å›cian tÄ™tnic.
     Najważniejszym i najczęściej spotykanym takim czynnikiem jest niedobór biaÅ‚ka w diecie, w stosunku do spożywanych wÄ™glowodanów i niska jakość biologiczna tegoż biaÅ‚ka.
     SÅ‚onie majÄ… dość biaÅ‚ka w trawie, gdy trawa jest zielona. Gdy trawa wyschnie biaÅ‚ka im brakuje, a miażdżyca rozwija siÄ™ bardzo szybko. Równie szybko zmiany miażdżycowe cofajÄ… siÄ™ u sÅ‚oni, gdy trawy ponownie zazieleniÄ… siÄ™ na sawannie.

     Do spalania wÄ™glowodanów potrzebna jest duża ilość biaÅ‚ka, skÅ‚adników mineralnych (szczerólnie magnezu) i witamin. Gdy tych czynników w diecie brakuje, organizm jest zmuszony do zamiany dużej iloÅ›ci wÄ™glowodanów na trójglicerydy i cholesterol.
     JeÅ›li wytwarzanie trójglicerydów i cholesterolu odbywa siÄ™ w Å›cianie (Å›ródbÅ‚onku) tÄ™tnic - to rozwija siÄ™ miażdżyca.

     Przy przetwarzaniu wÄ™glowodanów na trójglicerydy i cholesterol zużycie biaÅ‚ka, witamin i skÅ‚adników mineralnych jest znacznie mniejsze, niż przy ich spalaniu w cyklu heksozowym i przede wszystkim daje duże iloÅ›ci tlenu w tkankach dystroficznych, do których należy Å›ródbÅ‚onek tÄ™tnic.
    Na miażdżycÄ™ bardzo czÄ™sto chorujÄ… ludzie otyli otyÅ‚oÅ›ciÄ… ubogich, którzy jedzÄ… chudo. WystÄ™puje u nich ten sam mechanizm, który jest przyczynÄ… miażdżycy u sÅ‚oni afrykaÅ„skich.

     A wiÄ™c miażdżyca rozwija siÄ™ w organizmie w dwóch przypadkach, gdy;
- na pastwisku (dieta jarska, ubogobiaÅ‚kowa),gdy organizm zmuszony jest głównie przez 
  dietÄ™ do oszczÄ™dnoÅ›ci biaÅ‚ka i mikroelementów,
- przy kotytku, gdy węglowodany są dla organizmu "niechcianym" źródłem energii z uwagi na
  wystarczajÄ…cÄ… ilość tÅ‚uszczy. W takim przypadku wÄ™glowodany sÄ… wykorzystywane przez
  organizm głównie jako źródÅ‚o tlenu w tkankach dystroficznych.

     ZÅ‚ym czÅ‚owiekiem i zÅ‚ym lekarzem byÅ‚ lekarz, który już w 1988 roku wiedziaÅ‚ jak mógÅ‚by pana wyleczyć z choroby „tÅ‚ustÄ… dietÄ…”, ale nie zrobiÅ‚ tego.

     W tym czasie prowadziÅ‚em ArkadiÄ™ w Ciechocinku, nadawane byÅ‚y programy telewizyjne o metodach stosowanych w Arkadii i o wynikach leczenia, emitowano programy radiowe i publikacje prasowe.
     Lekarzowi nie wolno odrzucać, bez sprawdzenia żadnej nowej metody leczenia, gdyż może być skuteczna - nauczaÅ‚ ojciec medycyny Hipokrates.
     JeÅ›li przed 10 laty już trafiali siÄ™ lekarze, którzy potrafili zrozumieć mojÄ… wiedzÄ™ i wyciÄ…gnąć trafne wnioski, to ich obowiÄ…zkiem byÅ‚o praktyczne stosowanie wiedzy, którÄ… udaÅ‚o im siÄ™ pojąć i która w praktyce jest tak skuteczna.

     Od 1980 roku każdy minister zdrowia, wielu profesorów i polityków byÅ‚o informowanych o możliwoÅ›ciach jakie stwarza moja wiedza. Skutek byÅ‚ żaden.

     W Akademii Zdrowia "Arkadia", którÄ… prowadziÅ‚em w latach 1987-1990 przebywaÅ‚o wielu chorych na miażdżycÄ™ tÄ™tnic czy chorobÄ™ Buergera. W wiÄ™kszoÅ›ci choroba byÅ‚a bardzo zaawansowana, mieli duże owrzodzenia, martwicÄ™, byli po dÅ‚ugoletniej chorobie i dÅ‚ugoletnim "leczeniu", które z zasady nasilaÅ‚o postÄ™py choroby. Szybka i bardzo duża poprawa wystÄ™powaÅ‚a u wszystkich, a kilkadziesiÄ…t nóg zakwalifikowanych do amputacji udaÅ‚o siÄ™ uratować. Po kilku, kilkunastu miesiÄ…cach Diety Optymalnej „nieuleczalne” choroby ustÄ™powaÅ‚y.
     Gdyby wiÄ™c w 1988 roku zastosowano u pana "tÅ‚uste jedzenie" to miaÅ‚by pan obie nogi i zupeÅ‚nie inne życie.

     Bóle fantomowe sÄ… spowodowane przyczynÄ… psychologicznÄ… i jeÅ›li już sÄ… to Å»ywienie Optymalne nie może w peÅ‚ni ich usunąć.

                                                                        Jan KwaÅ›niewski.
wiÄ™cej... 

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wiêcej » 
Copyright © 2004-2015 Jan KwaÅ›niewski & Tomasz KwaÅ›niewski