Aktualności

OPTYMALNI nr 101
18-12-2007
Miesięcznik OSBO

Miesięcznik OSBO - Organizacji Pożytku Publicznego.

     OPTYMALNI - Styczeń 2008 - nowa szata graficzna okładki

DECYDUJMY SAMI, NA CO IDĄ NASZE PODATKI!
    
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Bractw Optymalnych im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka z siedzibą w Jaworznie jest już organizacją pożytku publicznego, zarejestrowaną pod numerem 0000165877. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, każdy podatnik ma możliwość przekazania 1% podatku na rzecz takiej organizacji.
PRZEKAŻ 1%  DLA TWOJEGO ZDROWIA
    Zbliża się okres naszych rozliczeń z fiskusem. Zachęcamy wszystkich Państwa do skierowania 1% podatku na rzecz OSBO. Stowarzyszenie będzie mogło uzyskane pieniądze przeznaczyć, zgodnie z zadaniami statutowymi, na bardzo ważne cele, a przede wszystkim na:c.d.- w "pliki dołączone do artyukłu".

Dane niezbędne do przekazania 1% na Organizację Pożytku Publicznego

UWAGA - ZMIANY! -to nie jest utrudnienie:
     Od tego roku "jeden procent" – na wniosek podatnika – wpłaca Naczelnik Urzędu Skarbowego. Począwszy od rozliczenia dochodów za 2007 rok, podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych będą mogli przekazać jeden procent obliczonego podatku wyłącznie na konto organizacji, która znajdzie się w wykazie opublikowanym w Monitorze Polskim.
    Przypomnijmy, że w rozliczeniach podatku dochodowego od osób fizycznych za lata poprzednie podatnicy mogli sami wpłacić jeden procent obliczonego podatku na konto organizacji pożytku publicznego. Przy czym odliczenie to równało się odliczeniu przekazanej kwoty od kwoty podatku wpłacanego na konto fiskusa. W przepisach obowiązujących od stycznia br. zmieniono te zasady. Oczywiście nie zmieniła się podstawowa reguła – podatnik jest 'dysponentem" jednego procenta podatku, jednak w ograniczonym zakresie. Przede wszystkim podatnik nie może podzielić odliczonej od podatku kwoty między kilka organizacji, a ponadto 1 % może być tylko przekazany na rzecz organizacji pożytku publicznego, która znajdzie się na liście przygotowywanej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej wespół z Ministrem Sprawiedliwości.
     Aby było możliwe przekazanie "jednego procenta", podatnik zgodnie z przepisami wskazuje w zeznaniu podatkowym organizację pożytku publicznego, na rzecz której ma nastąpić przekazanie odliczonej kwoty podatku, poprzez podanie jej nazwy i numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Dopóki jednak podatnik nie złoży zeznania podatkowego za 2007 rok, i to – uwaga! przed upływem terminu określonego dla złożenia tego zeznania – procedura przekazania "jednego procenta" nie zostanie przez urząd wszczęta. Oczywiście na konto fiskusa – w odróżnieniu od lat poprzednich – wpłacamy pełną kwotę podatku, bez odliczenia kwoty na organizację pożytku publicznego. Emeryci i renciści, jeżeli chcą przekazać 1% podatku, muszą wypełnić zeznanie roczne PIT 37

Podstawa prawna: ustawa z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych - Dz.U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176; ost.zm. Dz.U. z 2007 r. Nr 192, poz. 1378

www.optymalni.org.pl - Organizacja Pożytku Publicznego.

   
[Wstecz]

 Pliki doczone do artykuu:
Opis/PlikRozmiarPobierz
OPTYMALNI nr 101 - plik - .doc.159 KBpobierz
 

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski