Odstawiona insulina

Żywienie Optymalne.
„Zmieniło się moje życie ..”

Stosowanie żywienia optymalnego poprawiło stan zdrowia wielu osób, m.in. Lecha Wałęsy, który chorował na cukrzycę.
Uznane autorytety naukowe jednak negują żywienie optymalne w leczeniu cukrzycy i innych schorzeń, którego autorem jest dr Jan Kwaśniewski. Polega ono na stosowaniu potraw z dużą zawartością tłuszczów i jajek (dominują żółtka), przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum węglowodanów i białka.

– W moim życiu zmieniło się bardzo wiele. Od trzech lat poziom cukru we krwi znajduje się w normie, nie stosuje już insuliny, nie muszę się kłuć kilka razy dziennie. To jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieniło się moje życie po zastosowaniu żywienia optymalnego – powiedział Czesław Moroziuk z Janikowa.
Na cukrzycę, a jest to choroba uznana za nieuleczalną, przestał także chorować Lech Wałęsa. Były prezydent wyznał dziennikarce „Vivy”, że po 10 latach insulinę odstawił na dobre. A kłuł się trzy razy dziennie.
Od kilkunastu lat orędownikiem żywienia optymalnego jest również inowrocławianin Wiesław Szczepański, który chorował na wątrobę. – Schudłem do czterdziestu kilogramów, byłem przygotowany na najgorsze. Pojechałem jednak do doktora Kwaśniewskiego, który przed osiemnastu laty pracował w jednym z sanatoriów w Ciechocinku. Po kilku tygodniach wątroba zaczęła funkcjonować prawidłowo, odzyskałem prawidłową wagę.

– Nieszczęściem współczesnej medycyny jest, że zawsze usiłuje ona leczyć chorobę, podczas gdy powinna leczyć człowieka. Aby leczenie było skuteczne musi ono być leczeniem przyczynowym i powinno być zupełnie nieszkodliwe. Warunki te spełnia jedynie żywienie optymalne – stwierdził dr Kwaśniewski.

Kolejne spotkanie członków inowrocławskiego koła Stowarzyszenia Bractwa Optymalnych odbędzie się 24 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury „Pszczółka” (godz. 18.00). Mogą w nim uczestniczyć również osoby nie należące do stowarzyszenia.
(szcz)

13 Listopada 2003

Przewijanie do góry