Artykuły opublikowane

SM
02-09-2006

Sclerosis multiplex.

     Dietę optymalną stosuję dopiero od 2 tygodni. W niczym mi nie szkodzi. Mniej jem, nie jestem głodny. Cieszę się, że znalazłem mechanizm do życia. Liczę, że dieta pomoże mi przezwyciężyć skutki nabytej kiedyś w trakcie leczenia żółtaczki. Ze smutkiem muszę jednak stwierdzić, że żona tylko częściowo rozumie przekazywane jej informacje. Dalsze otoczenie jest mocno przesiąknięte tradycją i nie rozumie tego, co im mówię.      Moja szwagierka jest chora na SM. Nie utrzymuje moczu, chodzi o jednej kuli, stale jest jej zimno, jest nerwowa, pali papierosy. Odżywia się według wskazówek lekarzy - dietetycznie. Należy do koła prowadzonego przez lekarkę w Poznaniu. Chorzy z SM spotykają się raz w miesiącu i mogą nabyć taniej granulki wiesiołka. Jestem bezsilny i nie mogę jej pomóc, gdyż nic do niej nie dociera. Mój kuzyn jest ciężko chory, siedzi na wózku, prawie się nie rusza, od wielu lat nie chodzi. Załączam kserokopie z jego wypisów ze szpitali. Czy i jak mogę tym ludziom pomóc?
                                            H.W.

 Odpowiedź:

   „ Są ludzie, którym nigdy nie przychodzi do głowy, że można by stworzyć lepsze społeczeństwo niż to, które obecnie istnieje” - Henry Georgie. W naszym społeczeństwie takich ludzi jest większość. Stworzyli sobie swój własny ciasny świat myśli, na każdy temat wypowiadają swoje zdanie, gdy ktoś ich pyta, mimo że zupełnie na niczym się nie znają i nic nie wiedzą. Ci ludzie na każdą informację, która nie pasuje do ich wiary, czy poglądów, muszą reagować agresją i nienawidzić tych, którzy mogą zmienić ich widzenie rzeczywistości.
     Bolał nad losami Polaków Hugo Kołłątaj gdy pisał: „Upaść musiał naród, który nie wiedział, czego chciał, który był osadzony niegodnym przodków swoich potomstwem, zrodzony do jarzma, do niewolniczego posłuszeństwa: upaść musiał ten naród, który siebie samego zrozumieć nie chciał, który nie umiał złożyć z serca ducha nienawiści, zemsty, nieufności, goryczy, który sam siebie nie słucha, zdrowej rady przyjmować nie umie”. Należy pamiętać, że Polska odzyskała niepodległość nie dlatego, że Polacy stali się lepsi, mądrzejsi, pracowitsi, a tylko dlatego, że klasy panujące w Rosji, Niemczech, Austrii zdegenerowały się równie głęboko, jak magnaci i szlachta polska z czasów saskich, tylko stało się to o około 200 lat później, niż w Polsce. „ Bo też nawet najpiękniejszą ideę (radę) można tylko zaproponować. Nigdy nie można jej narzucać” - pisał ks. prof. Włodzimierz Sedlak. Osoby, które długo stosują moje zalecenia, tym różnią się od innych, że uczucie nienawiści do innych ludzi jest im nieznane. Ludzi innych przyjmują takimi jacy są, a ponieważ wiedzą, że im pomóc nie mogą, to nie usiłują nikogo uszczęśliwiać na siłę.
     Dieta Optymalna u chorych na SM jest leczeniem przyczynowym, zatrzymuje chorobę i usuwa jej skutki w takim zakresie, w jakim jest to jeszcze możliwe.  Granulki wiesiołka dla chorych na SM, nawet kupowane taniej kosztują więcej, niż masło, słonina, czy śmietana. Pieniądze wydane na wiesiołka, nie mogą być wydane na lepszą żywność, co przesuwa chorego w modelu żywienia bardziej w kierunku pastwiska (dieta jarska), a SM jest chorobą spowodowaną właśnie pastwiskowym modelem żywienia. Olej z wiesiołka jest najgorszym ze wszystkich tłuszczów dla człowieka i zwierząt, ponieważ zawiera najwięcej tłuszczów nienasyconych, najmniej wodoru, a jak Czytelnicy pamiętają tłuszcze nienasycone są przyczyną raka, starzenia tkanek, miażdżycy, stanów zapalnych, powstają z nich gazy techniczne (etan, pentan) i szkodliwy aldehyd malonowy. Żywienie Optymalne mogłoby pańskiej szwagierce bardziej pomóc niż jakiekolwiek inne sposoby leczenia. U kuzyna nawet dokładnie nie rozpoznano choroby, na którą choruje. Jeśli cokolwiek może mu pomóc, to może to być tylko Żywienie Optymalne. Może pan delikatnie wspomnieć o Żywieniu Optymalnym, ale mówić o nim do nich może pan tylko wówczas, gdy sami pana o to poproszą.

                                                                     Jan Kwaśniewski.
więcej... 

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski