Artykuły opublikowane

Nadciśnienie.
15-09-2006

Cukrzyca typ I.

     Od 25 lat chorowaÅ‚am na nadciÅ›nienie, serce miażdżycÄ™ w nogach. Przed 12 laty zachorowaÅ‚em na cukrzycÄ™ typu I. BraÅ‚em na poczÄ…tku 54j. insuliny na dobÄ™, a w nastÄ™pnych latach już po 40j./dobÄ™. Cukry miewaÅ‚em podwyższone. Od 5 miesiÄ™cy stosujÄ™ żywienie optymalne.



     Od poczÄ…tku diety zmniejszyÅ‚em dawkÄ™ insuliny do 20j. później do 10, a już 15 dniu diety odstawiÅ‚em jÄ… zupeÅ‚nie. Poziomy cukru we krwi mam niskie, a cukrzycy już nie mam. OdstawiÅ‚em wszystkie leki z wyjÄ…tkiem niektórych na serce, gdyż czasem bije ono nierówno. CiÅ›nienie mam dobre. Nogi mam już ciepÅ‚e i mogÄ™ przejść bez bólu kilka razy wiÄ™kszy dystans niż mogÅ‚em przejść przed dietÄ…. CzujÄ™ siÄ™ ogólnie bardzo dobrze. 
                                                                                B.K.

 Odpowiedź:

     Cukrzycy typu I, zwÅ‚aszcza takÄ…, która trwa 12 lat, powoduje spustoszenie w organizmie. PrzyczynÄ… cukrzycy jest cukier. Organizm czÅ‚owieka nie jest przystosowany do spalania cukru (wÄ™glowodanów), gdyż organizm czÅ‚owieka zostaÅ‚ stworzony tak, aby odżywiaÅ‚ siÄ™ koÅ„cowymi produktami Å‚aÅ„cucha pokarmowego dodatkowo nadtrawionymi przy pomocy ognia i przy pomocy innych sposobów.
     U każdego drapieżnika można wywoÅ‚ać cukrzycÄ™, jeÅ›li zmusi siÄ™ go do spożywania produktów przeznaczonych dla trawożernych. W przyrodzie nie jest to możliwe, bowiem produkty pochodzenia roÅ›linnego sÄ… dla drapieżników niejadalne. A żaden drapieżnik nie potrafi tych produktów przetworzyć tak, jak potrafi to robić czÅ‚owiek, aby staÅ‚y siÄ™ one możliwe do spożycia.
     Organizm broni siÄ™ przed cukrem, bo go nie chce. Niszczy komórki trzustki wytwarzajÄ…ce insulinÄ™, wydala cukier z moczem, rozkÅ‚ada szybko wÅ‚asnÄ… i podawanÄ… insulinÄ™, niszczy receptory insulinowe w komórkach, bo komórki cukru nie chcÄ…, a czÅ‚owiek zmusza je niewÅ‚aÅ›ciwym odżywianiem do spalania, czy przetwarzania cukrów, w iloÅ›ciach o wiele za dużych w stosunku do ich potrzeb.
     Zwykle u chorych na cukrzycÄ™ typu I trzeba zwiÄ™kszyć stopniowo dawki insuliny z powodu pojawiania siÄ™ "odpornoÅ›ci" na insulinÄ™, spowodowanej wyżej wymienionymi mechanizmami obronnymi. U pana tak siÄ™ staÅ‚o. Dlatego już po 15 dniach mógÅ‚ pan odstawić insulinÄ™ i wyleczyć siÄ™ z cukrzycy.
     NadciÅ›nienie, na które pan chorowaÅ‚ 25 lat i na które byÅ‚ pan systematycznie "leczony" lekami, które przyspieszajÄ… rozwój miażdżycy, również ustÄ…piÅ‚o. CiepÅ‚e nogi i znaczne wydÅ‚użenie dystansu, jaki może pan przejść bez bólu, Å›wiadczÄ… o ustÄ™powaniu zmian miażdżycowych w tÄ™tnicach nóg.
     U znacznej wiÄ™kszoÅ›ci chorych cierpiÄ…cych na zaburzenia rytmu serca, Dieta Optymalna powoduje ustÄ…pienie tych zaburzeÅ„. WiÄ™kszość leków stosowanych w leczeniu zaburzeÅ„ rytmu serca u stosujÄ…cych Å»ywienie Optymalne, dziaÅ‚a sÅ‚abo, lub nie dziaÅ‚a wcale. Bowiem przy Å»ywieniu Optymalnym metabolizm (przemiana materii) mięśnia sercowego jest inny, niż u ludzi stosujÄ…cych "normalne" odżywianie. StÄ…d powszechnie stosowane leki antyarytmiczne czÄ™sto nie majÄ… wpÅ‚ywu na zaburzenia rytmu, gdyż byÅ‚y opracowywane i testowane na chorych o innym metabolizmie mięśnia sercowego. Zaburzenia rytmu serca u stosujÄ…cych Å»ywienie Optymalne wystÄ™pujÄ… tylko wyjÄ…tkowo, ale wystÄ™pujÄ…. W tych przypadkach najkorzystniej dziaÅ‚a opacorden i metocard stosowane w niewielkich dawkach.

                                                                  Jan KwaÅ›niewski.
wiÄ™cej... 

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wiêcej » 
Copyright © 2004-2015 Jan KwaÅ›niewski & Tomasz KwaÅ›niewski