Artykuły do publikacji

Mądrość.

Wiedza i prawda, a poglądy. (cz. II)
   Czy Kołłątaj się mylił? Może tak, może nie. Trzeba to wiedzieć na pewno lub powstrzymać się od wszelkiego sądzenia. Ponieważ wiem to na pewno czytam dalej, że się nie mylił.
   Jeden z najsprawniejszych umysłów w pisanej historii ludzkości – Stanisław Staszic również wiedział, że rozmaitość poglądów czy zapatrywań jest ...

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 25-01-2005wicej »
Mądrość.
Wiedza i prawda, a poglądy. (cz. I)

Szanowni Państwo,
   Przy przeglądaniu swojego archiwum znalazłem artykuł mój pt: „Poglądy, wiedza, prawda – wzajemne związki” z 30-go października 1985 roku. Ponieważ moja wypowiedź jest nadal aktualna i warta przemyśleń przeczytam Państwu to co napisałem na ten temat.

„W Polityce Krzysztof Teodor Toeplitz zamieścił wypowiedź...

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 21-01-2005wicej »
Wademekum cholesterolu.

Cholesterol a miażdżyca

   Wspominałem już Państwu o nowej książce, która ma się ukazać. Będzie się składała z pracy popularnonaukowej o otyłości i nie tylko i pracy naukowej o miażdżycy. I właśnie z tej pracy kilka informacji chciałem Państwu , dotyczących zależności między cholesterolem, a miażdżycą na podstawie zebranych danych z piśmiennictwa...

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 20-01-2005wicej »
Nowotwór.

Szpiczak mnogi. (myeloma multiplex)
   Chciałbym Państwu opowiedzieć o przypadku szybkiego wyleczenia z choroby nowotworowej, mocno zaawansowanej, do wyleczenia nie dzięki lekarzowi, a dzięki człowiekowi będącemu sześć lat na Żywieniu Optymalnym, który zapamiętał z mojej z nim rozmowy, że komórki nowotworowe umieszczone w żółtku jaja giną po kilku godzinach.

Tenże ...

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 18-01-2005wicej »
Hemoproteina

O wartości biologicznej pokarmu.

   Przeglądając stare materiały znalazłem informację o zależnościach między składem diety, a produkcją hemoglobiny u zwierząt. Jest na tyle ważna i interesująca ponieważ  wyjaśnia, że nie chodzi o ilość zjadanych kalorii, a liczy się jakość zjadanych kalorii. To jest wg: ...

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 07-01-2005wicej »
Nowotwór.

Torbiel pajęczynówki.

   Chciałem Państwu przeczytać fragmenty meila wysłanego w dniu wczorajszym, ponieważ sprawa jest ważna i dobrze by było aby ci, którzy mają podobne problemy, aby się zastanowili i może potrafią skorzystać z wiedzy która im pomoże.
Pisze pan, który ma:
 „ w mózgu torbiel 2x2 cm z tendencją wzrostową...”

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 26-12-2004wicej »
Sclerosis multiplex.

Stwardnienie rozsiane.
   Mam 50 lat i od 1995r. choruję na SM. Zaczęło się od silnej infekcji górnych dróg oddechowych, w wynkiu czego nastąpił zanik nerwu wzrokowego lewego oka. Po około pół roku wzrok wrócił do normy. Podejrzewano SM, ale dokładną diagnozę postawiono dopiero w 1999r. po wykonaniu rezonansu magnetycznego i punkcji.
   Do 2002r. choroba przebiegała dość łagodnie...

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 08-10-2004wicej »
Nowotwór

Bezsenność, nietrzymanie moczu, zwyrodnienie kolana, depresja, choroba Parkinsona, łuszczyca, choroba wrzodowa, niewydolność mięśnia sercowego, guzek w piesi.
  
Mam 64 lata. Od lat chorowałam na różne choroby. Wycięto mi wyrostek, migdały, woreczek żółciowy, guzek w piersi. Przez lata chorowałam na chorobę wrzodową, przez 9 lat chorowałam na łuszczycę. Gdy skończyłam 60 lat zachorowałam na chorobę Parkinsona, na którą byłam leczona przez trzy lata. Miałam też ciężką depresję. Od dziesięciu lat cierpię na zwyrodnienie kolana. Miałam przykurcz w stawie kolanowym i silne bóle w prawym barku. Bezwiednie popuszczałam mocz, a w nocy wstawałam z moczem 6-7 razy, przez 7 lat cierpiałam na bezsenność.
   Ostatnie 10 lat byłam wegetarianką.

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 11-09-2004wicej »
Nerwica

Neurastenia, trudności w poprawnym obliczaniu proporcji B:T:W.
Szanowny Panie Doktorze
   Od lat choruję na nerwicę, mam wszystkie objawy które opisuje Pan w książce „Dieta Optymalna”. Byłam u wielu lekarzy, którzy przeważnie lekceważyli moją chorobę mówiąc, że nerwica to choroba cywilizacyjna i że prawie co drugi lub trzeci człowiek ją ma.

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 10-09-2004wicej »
Problemy z włosami.

Nadmierne owłosienie, alergia, nadciśnienie, cukrzyca typ II.
Szanowny Panie  doktorze Kwaśniewski.
   Z zainteresowaniem przeczytałam pana książkę p.t. „Żywienie Optymalne” i chciałabym się tak odżywiać.
   Mieszkam w Niemczech i tu zaczyna się problem, bo tutejszy lekarz przestrzegł mnie przed jedzeniem niemieckiego mięsa w dużych ilościach, gdyż zwierzęta tutaj hodowane są faszerowane hormonami, sterydami, antybiotykami i że to odkłada się w tłuszczu i mięśniach zwierząt, które my zjadamy.

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 09-09-2004wicej »

5 6 7 8 9 10 11 12 

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski