Artykuły do publikacji

Problemy z włosami.

Łysienie plackowate głowy, neurastenia.
Szanowny Panie Doktorze
   Zwracam się do Pana jako ostatniej deski ratunku. Mam 27 lat i od 12 roku życia cierpię na chorobę zwaną łysienie plackowate głowy. Jestem w posiadaniu Pana książki, czytałam większość Pana artykułów publikowanych w DZ, ale nie spotkałam się z podobnym przypadkiem.

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 08-09-2004wicej »
Po co?

Miażdżyca i nie tylko.
Szanowny Panie Doktorze,
   Dziękuję Panu z całego serca za to, że pomaga Pan ludziom odzyskać zdrowie i radość życia. Żywienie optymalne zmieniło moje życie. Wyleczyłam się z dwu ciężkich chorób przewodu pokarmowego, moje samopoczucie stało się znacznie lepsze, zmniejszyła się podatność na infekcje, uzyskałam wiele innych pozytywnych efektów.
Teraz wreszcie wiem, że żyję. Dziękuję Panu bardzo.

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 08-07-2004wicej »
Jak karmić kota?
Chrapanie.
   Szanowny Panie Doktorze!
Od dwóch miesięcy jestem na diecie optymalnej, na którą zdecydowałam się mimo moich 70 lat, zachęcona świadectwami osób, które poprawiły stan swojego zdrowia, wyzbywając się szeregu chorób.
Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 04-07-2004wicej »
Konserwanty a alergie.

Alergia pokarmowa, astma.
Panie Doktorze!
   Od kilku lat moja rodzina jest na diecie optymalnej. Czujemy się z żoną bardzo dobrze. Niepokoją nas jednak alergie u dzieci, które nie ustępują. Od dwóch lat pojawiła się u nich astma. Z pewnością wpłynęły na to błędy żywieniowe, o które nietrudno w przypadku dzieci. Czy w alergii pokarmowej, astmie stosuje się specyficzną dietę ze zmniejszeniem, zwiększeniem czy eliminacją jakiś składników?

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 30-06-2004wicej »
Dlaczego tak wolno chudnę?
Nadwaga, cukrzyca.
Kochany doktorze!
   Jestem na żywieniu optymalnym od 2 lutego 2001r., czyli ponad 3 lata.Mam 63 lata i byłam bardzo schorowana, choć i dziś od czasu do czasu coś tam szwankuje. Chorowałam od dziecka, a jestem dzieckiem wojny: w wieku 8 lat zachorowałam na gruźlicę i chorobę reumatyczną, po której została wada serca. Miałam być operowana na serce w 1964r., ale nie zgodziłam się i żyję do dziś. Usunięto mi migdałki i wyrostek.
Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 28-06-2004wicej »
WIML

Stwardnienie rozsiane.
Szanowny Panie Doktorze!
   W 1998r. podczas badań w WIML (Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej) stwierdzono u mnie poziom cholesterolu 300 mg%. Jestem „deficytowym” instruktorem lotniczym, dlatego dano mi trzy miesiące czasu na poprawę wyniku. Jednocześnie zalecono dietę, o której nie chcę mówić, ale wytrzymałem na niej tylko trzy dni. Znajomy powiedział mi o osobach stosujących Pańską dietę i o rewelacyjnych rezultatach, które ona powoduje u chorych.

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 26-06-2004wicej »
Problemy z erekcją.

Prokreacja i impotencja.
   Panie Doktorze.
Jestem stałym czytelnikiem wszystkich Pana felietonów i odpowiedzi na listy w „DZ” obecnych jak i poprzednich.
   Mam Pana książki i od stosowania Żywienia Optymalnego schudłem ze 113kg do 100kg.
W tych setkach listów kierowanych do Pana nigdy nie natrafiłem na nasz poważny męski problem, czyli zaburzenia potencji (brak erekcji), a przecież to też choroba, na którą cierpi co czwarty mężczyzna.

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 16-06-2004wicej »
Wylew krwi do mózgu.

Udar mózgowy, alkohol
   Szanowny p. doktorze.
   Mój ojciec jest gorącym zwolennikiem pana diety, w lipcu 2003r. przeżył prawie cudem wylew krwi do mózgu w obrębie pnia, po którym pozostał niedowład i zaburzenia równowagi. W styczniu i marcu usunięto mu kamienie z lewej nerki, dodatkowo zdiagnozowano wodonercze II stopnia.

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 10-06-2004wicej »
...

O wegetarianach, mediach, badaniach naukowych, chorych na SM , polskim piekiełku i ...
  
Witam Pana, Panie Doktorze, moich serdecznych przyjaciół w Katowicach, sympatycznych pracowników „Dziennika Zachodniego”, stosujących Żywienie Optymalne i tych, którzy jeszcze nie spróbowali. Żywienie Optymalne stosuję od początku marca 2002 r. Piszę , bo czuję potrzebę podzielenia się ze wszystkimi kolejnym cudem, jakiego dokonało to żywienie.

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 03-06-2004wicej »
Choroby z autoagresji.

Kolagenoza.
   Wielce Szanowny Panie Doktorze!
Jestem zwolennikiem pańskiego modelu żywienia, stosuję tę dietę, co przynosi u mnie pozytywne efekty i jestem zadowolony. Mam natomiast problem z moją siostrą. Choruje ona na chorobę zwaną kolagenoza. Była w szpitalu, jest pod opieką lekarzy. Bierze różne leki, między innymi sterydy, leki obniżające ciśnienie, ale i tak często czuje się źle, ma bardzo duże ciśnienie i silne bóle.

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 24-05-2004wicej »

6 7 8 9 10 11 12 

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski