Żywienie Optymalne. "Zmieniło się moje życie .."
Stosowanie żywienia optymalnego poprawiło stan zdrowia wielu osób, m.in. Lecha Wałęsy, który chorował na cukrzycę. Uznane autorytety naukowe jednak negują żywienie optymalne w leczeniu cukrzycy i innych schorzeń, którego autorem jest dr Jan Kwaśniewski. Polega ono na stosowaniu potraw z dużą zawartością tłuszczów i jajek (dominują żółtka), przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum węglowodanów i białka.
- W moim życiu zmieniło się bardzo wiele. Od trzech lat poziom cukru we krwi znajduje się w normie, nie stosuje już insuliny, nie muszę się kłuć kilka razy dziennie. To jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieniło się moje życie po zastosowaniu żywienia optymalnego - powiedział Czesław Moroziuk z Janikowa. Na cukrzycę, a jest to choroba uznana za nieuleczalną, przestał także chorować Lech Wałęsa. Były prezydent wyznał dziennikarce "Vivy", że po 10 latach insulinę odstawił na dobre. A kłuł się trzy razy dziennie. Od kilkunastu lat orędownikiem żywienia optymalnego jest również inowrocławianin Wiesław Szczepański, który chorował na wątrobę. - Schudłem do czterdziestu kilogramów, byłem przygotowany na najgorsze. Pojechałem jednak do doktora Kwaśniewskiego, który przed osiemnastu laty pracował w jednym z sanatoriów w Ciechocinku. Po kilku tygodniach wątroba zaczęła funkcjonować prawidłowo, odzyskałem prawidłową wagę.
- Nieszczęściem współczesnej medycyny jest, że zawsze usiłuje ona leczyć chorobę, podczas gdy powinna leczyć człowieka. Aby leczenie było skuteczne musi ono być leczeniem przyczynowym i powinno być zupełnie nieszkodliwe. Warunki te spełnia jedynie żywienie optymalne - stwierdził dr Kwaśniewski.
Kolejne spotkanie członków inowrocławskiego koła Stowarzyszenia Bractwa Optymalnych odbędzie się 24 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury "Pszczółka" (godz. 18.00). Mogą w nim uczestniczyć również osoby nie należące do stowarzyszenia. (szcz)
13 Listopada 2003 |