Aktualności

Wieści z Centrum Żywienia Optymalnego w Jastrzębiej Górze.
26-03-2004

Choroba nowotworowa.
 SZANOWNY PANIE DOKTORZE!
     Na diecie jestem 4 lata. Mam chorobÄ™ nowotworowÄ…. Ostatnio popeÅ‚niaÅ‚am bÅ‚Ä™dy – jedzÄ…c 12 – żółtek dziennie, zaczęły powracać wszystkie choroby po kolei – źle siÄ™ poczuÅ‚am jak nigdy dotÄ…d – zorientowaÅ‚am siÄ™, że mam za dużo biaÅ‚ka – zmniejszyÅ‚am go i od razu dobrze siÄ™ poczuÅ‚am, przy wadze 62 kg jem ok. 24 gr biaÅ‚ka.



     Ogromny problem w tym, że nastÄ…piÅ‚ nawrót choroby nowotworowej, termin chemioterapii zostaÅ‚ wyznaczony na 18-ty wrzeÅ›nia w Gliwicach. BojÄ™ siÄ™ co bÄ™dzie kiedy przed chemiÄ… dostanÄ™ glukozÄ™. Ile mogÄ™ jej przyjąć i co mam robić?
Ciekawa jestem też o cukier, którego mamy wiÄ™cej we krwi – nie rozumiem tego.
 Bardzo proszÄ™ o pomoc.

                                                                                            Z poważaniem 
                                                                                              WÅ‚adysÅ‚awa

Odpowiedź:

        U osób stosujÄ…cych żywienie optymalne choroba nowotworowa praktycznie nie może wystÄ…pić. U każdego czÅ‚owieka w wyniku mutacji codziennie powstajÄ… komórki rakowe, jednak sÄ… one niszczone przez ukÅ‚ad immunologiczny. Choroba może rozwinąć siÄ™ w przypadku obniżenia odpornoÅ›ci oraz gdy komórki te majÄ… siÄ™ czym odżywiać, a potrzebujÄ… do tego cukrów i biaÅ‚ka, nie mogÄ… natomiast wykorzystać tÅ‚uszczu.
     W przypadku gdy choroba już jest, przechodzÄ…c na żywienie optymalne istniejÄ… duże szanse, że bÄ™dzie ona ustÄ™pować.
     Należy rozpocząć od ustalenia najniższej niezbÄ™dnej iloÅ›ci W, przy której nie wystÄ™pujÄ… ciaÅ‚a ketonowe w moczu. Zwykle jest to ok. 0,5g / kg. m. c. Jeżeli zjada siÄ™ zbyt maÅ‚o cukrów, to organizm jest w stanie sam je wyprodukować z biaÅ‚ka dostarczonego w pokarmie. Proteiny natomiast powinny być możliwie najwyższej jakoÅ›ci i w Pani przypadku wynosić ok. 30g / dobÄ™. ZjadajÄ…c 12 żółtek dostarcza siÄ™ już prawie 40 g biaÅ‚ka.
     TÅ‚uszczów można zjadać bez ograniczeÅ„, tak aby czuć siÄ™ najedzonym. StosujÄ…c żywienie optymalne choroba najczęściej zatrzymuje siÄ™ a potem stopniowo cofa, ale może to trwać bardzo dÅ‚ugo, w zależnoÅ›ci od wielkoÅ›ci guza, nawet do kilku lat.
     Nawrót choroby może być spowodowany bÅ‚Ä™dami w żywieniu, jednak po korekcie powinna nastÄ™pować stopniowa poprawa. OczywiÅ›cie jeżeli istnieje taka możliwość należy stosować leczenie. Najlepiej jeżeli możliwa jest interwencja chirurgiczna, ale trzeba siÄ™ również poddać innej terapii. Przy żywieniu optymalnym pacjenci bardzo dobrze znoszÄ… leczenie chemiÄ…, szansa na pokonanie choroby jest u nich znacznie wyższa . 
     Pacjentom stosujÄ…cym dietÄ™ nie trzeba w takich przypadkach podawać glukozy, ale nawet jej jednorazowy wlew (25 g w butelce) nie wyrzÄ…dzi żadnych szkód.
     Jeżeli chodzi o poziom glukozy we krwi u optymalnych to jest on rzeczywiÅ›cie wyższy i waha siÄ™ w granicach 100-140 mg% niezależnie od pory dnia i czasu od posiÅ‚ków. Szczegółowo na ten temat pisaÅ‚ dr KwaÅ›niewski.

                                                                                lek. med. PrzemysÅ‚aw Pala

źr.inf. CŻO Jastrzębia Góra
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wiêcej » 
Copyright © 2004-2015 Jan KwaÅ›niewski & Tomasz KwaÅ›niewski