O wegetarianach, mediach, badaniach naukowych, chorych na SM , polskim piekieÅ‚ku i ... Witam Pana, Panie Doktorze, moich serdecznych przyjaciół w Katowicach, sympatycznych pracowników „Dziennika Zachodniego”, stosujÄ…cych Å»ywienie Optymalne i tych, którzy jeszcze nie spróbowali. Å»ywienie Optymalne stosujÄ™ od poczÄ…tku marca 2002 r. PiszÄ™ , bo czujÄ™ potrzebÄ™ podzielenia siÄ™ ze wszystkimi kolejnym cudem, jakiego dokonaÅ‚o to żywienie.
Lekarze, medycyna, farmaceuci, inni uzdrowiciele przestrzegali mnie przed jedzeniem jakichkolwiek tÅ‚uszczów, a ja wÅ‚aÅ›nie dziÄ™ki tÅ‚uszczom jestem szczupÅ‚ym i zdrowym czÅ‚owiekiem. Jest bardzo dobrze. Moje jedzenie jest jednostronne, ale zrównoważone. PoliczyÅ‚em, że w okresie 21 miesiÄ™cy z wielkÄ… radoÅ›ciÄ… i smakiem zjadÅ‚em 3025 jaj kurzych, 32 kg smalcu wieprzowego, 55 kg wieprzowego boczku, 14 kg tÅ‚ustego żółtego sera, 11 l. Å›mietany 36% i tylko 3 chleby razowe, które sam wypiekÅ‚em. PiÅ‚em dużo wody z sokiem cytrynowym. Jadam 1-2 razy na dobÄ™ o różnych godzinach, zawsze pod rÄ™kÄ… mam czekoladÄ™ z orzechami, która pomaga mi zachować równowagÄ™ miÄ™dzy biaÅ‚kiem, tÅ‚uszczami i wÄ™glowodanami (...) Ludzie w Australii majÄ… straszne nawyki żywieniowe i nielicznym tylko mogÄ™ skutecznie pomóc. Jak dotrzeć do ludzkiej Å›wiadomoÅ›ci, do ludzkiego rozsÄ…dku (o ile on istnieje), do rozumu, do tych niematerialnych dobrodziejstw, którymi Bóg tylko nielicznych raczyÅ‚ obdarować. Wiem, że źle odżywieni ludzie nie mogÄ… rozumować poprawnie, nie rozumiejÄ… co siÄ™ do nich mówi, nic nie czytajÄ…. Pytam po ÅšlÄ…sku: „Ludzie, co ja robia, kaj my to som?” PiszÄ™ już trzeci list z dalekiej Tasmanii i wychwalam dr KwaÅ›niewskiego wraz z jego Å»ywieniem Optymalnym, bo i dlaczego miaÅ‚bym tego nie czynić, (...) no DLACZEGO NIE?. ObiecujÄ™ solennie, że napiszÄ™ również, gdy to ‘Å»ywienie” nie bÄ™dzie siÄ™ sprawdzaÅ‚o. Póki co wszystko jest wspaniale, a na żywienie wydajÄ™ dużo mniej pieniÄ™dzy niż dawniej, na lekarstwa i leczenie NIC nie wydajÄ™, nie stojÄ™ w kolejkach, nie stojÄ™ godzinami przy kuchni, jestem zdrowy, peÅ‚en energii, siÅ‚y, chÄ™ci do życia. Niech bÄ™dÄ… Panu dziÄ™ki po raz „X-ty” Panie Doktorze, Lekarzu, który potrafi leczyć i wyleczyć. SkÅ‚adam Panu najserdeczniejsze życzenia, Pracownikom „Dziennika Zachodniego” moim Kochanym PrzyjacioÅ‚om LO nr 6 i wszystkim, którzy czytajÄ… moje tasmaÅ„skie listy.
T.E.A.I.
Odpowiedź:
DziÄ™kujÄ™ za kolejny piÄ™kny list, który niestety musiaÅ‚em znacznie skrócić. W momencie w którym odpisujÄ™ na PaÅ„ski list, stosuje Pan już Å»ywienie Optymalne już ponad dwa lata. Inteligentni Optymalni po pewnym okresie stosowania Å»O bardzo czÄ™sto skarżą siÄ™, że nie mogÄ… porozumieć siÄ™ z ludźmi stosujÄ…cymi inne modele żywienia, a najtrudniej jest im porozumieć siÄ™ z jaroszami. Zasadnicza różnica miÄ™dzy jaroszami, a Optymalnymi jest taka, że wÅ›ród Optymalnych można spotkać wielu byÅ‚ych jaroszy, ale wÅ›ród jaroszy nie spotyka siÄ™ byÅ‚ych Optymalnych, a przynajmniej ja takiego dotychczas nie spotkaÅ‚em. Niedawno w popularnym miesiÄ™czniku dziennikarz napisaÅ‚, że ja nienawidzÄ™ jaroszy, czy innych wegetarian, a oni nie lubiÄ… mnie. To drugie może być prawdziwe, oni inaczej nie mogÄ…. Dla dÅ‚ugoletnich Optymalnych nienawiść jest pojÄ™ciem nieznanym. Jak w ogóle można nienawidzić jakiekolwiek istoty żywe, do których zaliczajÄ… siÄ™ również wegetarianie. Co najwyżej można im współczuć, że z braku wiedzy marnujÄ… swoje życie, czÄ™sto marnujÄ… je i swoim bliskim. Å»aden Optymalny nie zmusza nikogo do stosowania Å»ywienia Optymalnego, prawie każdy wegetarianin stara siÄ™ narzucić swój model żywienia otoczeniu. Ponieważ wÅ›ród wegetarian jest wielu dziennikarzy z prasy, radia, czy zwÅ‚aszcza telewizji, dlatego Å›rodki przekazu z takim zapaÅ‚em propagujÄ… najbardziej bezrozumne i szkodliwe dla ludzi modele żywienia i wymyÅ›lajÄ… coraz to nowe i coraz to bardziej bezrozumne i szkodliwe programy „kulinarne”. A przecież pierwszym pytaniem dziennikarza do kolejnego propagatora nowej „rewolucyjnej i rewelacyjnej diety” powinno być pytanie: Kto, kiedy, gdzie przeprowadziÅ‚ badania na zwierzÄ™tach i na ludziach zdrowych i chorych nad wpÅ‚ywem proponowanej diety na organizmy zwierzÄ…t i ludzi oraz jakie byÅ‚y wyniki tych badaÅ„?. Na przykÅ‚ad; kto, gdzie, kiedy przeprowadziÅ‚ badania nad wpÅ‚ywem „programów” Kaszpirowskiego, Harissa, Nowaka, innych uzdrowicieli, czy propagatorów różnych diet (z których żadna dotychczas nie byÅ‚a oparta na wiedzy, czyli prawach ustalonych i potwierdzonych w naukach Å›cisÅ‚ych). Okazuje siÄ™, że takich badaÅ„ nie wykonano. Nie byÅ‚y potrzebne dla Ministra Zdrowia, dla Polskiej Akademii Nauk, dla innych, których obowiÄ…zkiem (za to głównie biorÄ… pieniÄ…dze) jest zbadać dokÅ‚adnie efekty uzyskane u zwierzÄ…t i ludzi zdrowych, a zwÅ‚aszcza chorych i POINFORMOWAĆ obywateli o tym, która metoda, która dieta przynosi korzystne rezultaty u chorych, która jest najtaÅ„sza, która mniej szkodliwa, a najlepiej nieszkodliwa, która daje rezultaty lepsze od innych metod, a która najlepsze. Trzeba to ludziom powiedzieć na podstawie konkretnych badaÅ„.
SpotkaÅ‚em niedawno chorego biorÄ…cego udziaÅ‚ w badaniach „naukowych” zaliczonego do grupy podwyższonego ryzyka zachorowania na stwardnienie rozsiane, który nie miaÅ‚ żadnych objawów tej choroby, a którego zapobiegawczo „leczono” zastrzykami betaferonu. PrzyjÄ…Å‚ tych zastrzyków 200 za które ubezpieczeni, czyli my wszyscy zapÅ‚aciliÅ›my tylko u tego jednego „chorego” aż 80tys. zÅ‚. Być może wkrótce pojawi siÄ™ kolejna praca doktorska, czy habilitacyjna udowadniajÄ…ca naukowo, że betaferon chroni przed postÄ™pem choroby w stwardnieniu rozsianym. Interferony sÄ… lekami drogimi wytwarzanymi przez komórki beta ssaków zarażonych wirusem. Interferony typu alfa powstajÄ… w leukocytach, a interferony typu beta – w fibroblastach. Interferony alfa stosuje siÄ™ z różnym skutkiem w kilku chorobach wywoÅ‚anych okreÅ›lonym wirusem, betaferon stosuje siÄ™ w stwardnieniu rozsianym, ponieważ jedna z teorii gÅ‚osi, że stwardnienie rozsiane jest skutkiem zakażenia wirusem, co nie jest prawdÄ…. Obecnie już wiadomo, że stwardnienie rozsiane jest jednÄ… z chorób z autoagresji, a te sÄ… spowodowane okreÅ›lonym niekorzystnym odżywianiem. Interferony powodujÄ… czÄ™sto groźne powikÅ‚ania, nie pomagajÄ…, bo pomóc nie mogÄ…. Obserwowano niewielkie różnice w postÄ™pie choroby na korzyść chorych leczonych betaferonem: „należy podkreÅ›lić, że różnice miÄ™dzy interferonem beta a placebo nie sÄ… duże” (Leki współczesnej terapii 1999r. str. 345). Producenci leków, zwÅ‚aszcza tych drogich, czÄ™sto zatrudniajÄ… uczonych którzy starajÄ… siÄ™ udowodnić, że te leki sÄ… lepsze w skutkach niż placebo i czÄ™sto udaje im siÄ™ to wykazać.
Leczeniem przyczynowym chorych na stwardnienie rozsiane, najtaÅ„szym i najbardziej skutecznym jest Å»ywienie Optymalne wspomagane prÄ…dami selektywnymi. W Akademii Zdrowia „Arkadia” w latach 1987-89 leczyÅ‚em w ten sposób 212 chorych na stwardnienie rozsiane chorujÄ…cych Å›rednio 12,1 lat (od 1do 32 lat). U wszystkich chorych wystÄ…piÅ‚a poprawa, czasem wybitna np. siÅ‚a mięśni koÅ„czyn dolnych wzrastaÅ‚a u tych którzy jeszcze chodzili w okresie 12 dni o Å›rednio 68% (od 20 do 180%)
Przytaczam fragment historii choroby jednego z byłych chorych:
02.11.1987r. MiÅ‚osz A l.26 z Zabrza. Choruje na SM od 7 lat. Ma silne zaburzenia wzroku, nie może czytać, silne drÄ™twienie koÅ„czyn dolnych – zimne nogi, chodzi bardzo powoli przy pomocy dwóch lasek Å‚okciowych. Wskaźnik oscylometryczny na lewym podudziu – 2, na prawym 1,5. Zastosowano prÄ…dy selektywne na koÅ„czyny dolne i Å»ywienie Optymalne. 09.11.1987r. – chodzi znacznie lepiej z jednÄ… laskÄ…. 14.11.1987r. – od trzech dni chodzi bez laski, gra w ping-ponga, poprawiÅ‚ mu siÄ™ wzrok, wskaźnik oscylometryczny lewe podudzie – 3, prawe podudzie – 4 . UstÄ…piÅ‚o zimno w nogach – duża poprawa ukrwienia koÅ„czyn dolnych potwierdzona szybkÄ… i dużą poprawÄ… wskaźnika oscylometrycznego.
Pyta Pan – „kaj my to som?”.
Jak dotÄ…d ludzie sÄ… w piekle, które sami sobie zbudowali, przy czym polskie piekieÅ‚ko oparte jest na mechanizmach skutecznie zabezpieczajÄ…cych jego trwanie, a nawet umacnianie, dlatego tak powoli rozchodzi siÄ™ wiedza o Å»ywieniu Optymalnym, które by mogÅ‚o przyczynowo pomóc w rozumnym zorganizowaniu życia ludzi w oparciu o wiedzÄ™ Å›cisÅ‚Ä…, przyczynowo, czyli bezbÅ‚Ä™dnie. Uzdrowić umysÅ‚y ludzkie (z nielicznymi wyjÄ…tkami potwierdzajÄ…cymi reguÅ‚Ä™) można tylko przez wprowadzenie Å»ywienia Optymalnego, o czym Pan wie i wie o tym wiÄ™kszość osób stosujÄ…cych Å»ywienie Optymalne – w miarÄ™ dÅ‚ugo i w miarÄ™ dokÅ‚adnie.
Jan Kwaśniewski |