Artykuły do publikacji

Dlaczego tak wolno chudnÄ™?
28-06-2004
Nadwaga, cukrzyca.
Kochany doktorze!
   Jestem na żywieniu optymalnym od 2 lutego 2001r., czyli ponad 3 lata.Mam 63 lata i byÅ‚am bardzo schorowana, choć i dziÅ› od czasu do czasu coÅ› tam szwankuje. ChorowaÅ‚am od dziecka, a jestem dzieckiem wojny: w wieku 8 lat zachorowaÅ‚am na gruźlicÄ™ i chorobÄ™ reumatycznÄ…, po której zostaÅ‚a wada serca. MiaÅ‚am być operowana na serce w 1964r., ale nie zgodziÅ‚am siÄ™ i żyjÄ™ do dziÅ›. UsuniÄ™to mi migdaÅ‚ki i wyrostek.

   Od dwunastu lat chorujÄ™ na cukrzycÄ™. BraÅ‚am tabletki i dużo insuliny, nawet 150 jednostek na dobÄ™.
   W 1997r. usuniÄ™to mi macicÄ™ z powodu nowotworu i byÅ‚am naÅ›wietlana radem. Ostatnia kontrola w poradni onkologicznej wykazaÅ‚a, że nie ma u mnie żadnych zmian chorobowych i badajÄ…cy mnie lekarz byÅ‚ bardzo zadowolony z mojego stanu zdrowia.
   Przez 20 lat chorowaÅ‚am na nadciÅ›nienie i zażywaÅ‚am bardzo dużo leków. Od dwóch lat nie zażywam wcale leków na nadciÅ›nienie i ciÅ›nienie mam zazwyczaj w normie. Jem dwa posiÅ‚ki dziennie. Staram siÄ™ jeść maÅ‚o, ale nie dbam o proporcje, ponieważ nie umiem ich sobie wyliczyć. Cukrzycy prawie nie mam, to znaczy biorÄ™ czasami ok. 10 jednostek insuliny, gdy cukier wzrasta. Na diecie ubyÅ‚am tylko 7 kg, przy wzroÅ›cie 156 ważę 73 kg. Gdy pojawiÄ… siÄ™ u mnie w moczu ciaÅ‚a ketonowe, wówczas zjadam dodatkowo macÄ™ lub trochÄ™ gorzkiej czekolady.
   Jak zgubić brzuch?. Jak do koÅ„ca pozbyć siÄ™ cukrzycy?. Dlaczego tak wolno chudnÄ™?. Kiedy wreszcie bÄ™dziemy mieli swoich lekarzy w przychodniach?.
   Kochany doktorze, już powoli wiem, dlaczego niektórzy nie chcÄ… lub nie mogÄ… zrozumieć paÅ„skiej mÄ…droÅ›ci. WÅ‚aÅ›ciwie jest to pytanie retoryczne, bo odpowiedź jest jedna – oni myÅ›lÄ…, że majÄ… rozum, a tak naprawdÄ™ majÄ… wielkie cwaniactwo, wytrenowanÄ… umiejÄ™tność manipulowania ludźmi dla wÅ‚asnych korzyÅ›ci.
   Dzisiejszym lekarzom zależy głównie na tym, aby ludzie chorowali, żeby w szpitalach byÅ‚o źle, a wtedy zdeterminowany chory idzie do pana doktora prywatnie, pan doktor przemile obejdzie siÄ™ z pacjentem i bÄ™dzie dbaÅ‚ o jak najczÄ™stsze wizyty tego pacjenta w swoim prywatnym gabinecie. Dobrze by byÅ‚o, aby tam faktycznie można byÅ‚oby znaleźć skutecznÄ… pomoc, to wtedy i pieniÄ™dzy nie żal.
   Å»yczÄ™ panu osiÄ…gniÄ™cia zamierzonego celu w sposób jak najmniej bolesny dla naszego biednego kraju, a ludziom, którzy decydujÄ… siÄ™ na optymalne jedzenie, gratulujÄ™ zdrowego rozumu.
   Z serdecznymi pozdrowieniami dla pana i caÅ‚ej rodziny – wdziÄ™czna konsumentka paÅ„skiej wiedzy.

                                                            C.K.

P.S. W przypadku wykorzystania w prasie, proszę nie podawać całego nazwiska, a jedynie inicjały.

Odpowiedź:

   ChorowaÅ‚a Pani na wiele chorób, wÅ‚aÅ›ciwie przez caÅ‚e życie. Niektóre z tych chorób spowodowaÅ‚y trwaÅ‚e uszkodzenia organizmu, które to uszkodzenia Å»ywienie Optymalne nie zawsze może usunąć do koÅ„ca. Å»ywienie Optymalne może prawie zawsze uchronić chorego na zaawansowanÄ… chorobÄ™ Buergera czy miażdżycÄ™ tÄ™tnic koÅ„czyn dolnych przed amputacjÄ… koÅ„czyn, ale nie może spowodować aby uprzednio amputowana (niepotrzebnie) koÅ„czyna ba nowo odrosÅ‚a.
   Tragicznym jest to, że od ponad 30 lat wielu lekarzy i profesorów widziaÅ‚o chorych, którzy byli kierowani na amputacje, a dziÄ™ki Å»O i prÄ…dom selektywnym udawaÅ‚o siÄ™ prawie zawsze uchronić chorego przed amputacjÄ… i przywrócić mu peÅ‚nÄ… sprawność, a oni nie potrafili, nie chcieli, nie mogli zapoznać siÄ™ i zrozumieć metod, które tanio chroniÄ… ludzi przed kalectwem i przedwczesnÄ… Å›mierciÄ….
   Diabetolodzy widzieli tysiÄ…ce chorych na cukrzycÄ™ typu I i typu II, z których prawie wszyscy zostali wyleczeni, a naukowcy nadal twierdzÄ…, że cukrzyca jest chorobÄ… nieuleczalnÄ…, a insulinÄ™ trzeba brać do koÅ„ca krótszego o 25 lat Å›rednio życia w cukrzycy typu I i okoÅ‚o 20 lat w cukrzycy typu II. (Sama cukrzyca kosztuje nasz naród  rocznie (!!!) okoÅ‚o 40 miliardów zÅ‚otych.)
   Tak twierdzÄ…, bo tak ich uczono, a to, co ich uczono zamieniÅ‚o siÄ™ w instynkt, a tam, gdzie dziaÅ‚a instynkt, rozum przystÄ™pu mieć nie może (Karol Darwin).
   W samym Centrum Å»ywienia Optymalnego w JastrzÄ™biej Górze wyleczono kilka tysiÄ™cy chorujÄ…cych na cukrzycÄ™ typu I i typu II (z Lechem WaÅ‚Ä™sÄ… wÅ‚Ä…cznie), a dla kolejnych ministrów zdrowia, profesorów i lekarzy, cukrzyca jest nadal chorobÄ… nieuleczalnÄ….
   „ Nawet Bóg nie wynalazÅ‚ lekarstwa na gÅ‚upotÄ™ ludzkÄ…. PrzerażajÄ…ce.” – napisaÅ‚ prof. Sedlak. Nie wynalazÅ‚, bo takiego lekarstwa być nie może.
   Ale jest na gÅ‚upotÄ™ sposób. Wielu byÅ‚ych (przeważnie) chorych potrafiÅ‚o już z tego skorzystać Nie mogÄ… skorzystać ci do których „rozum przystÄ™pu mieć nie może”. Dlatego bardzo liczne choroby, którym można zapobiec i które prawie zawsze sÄ… możliwe do wyleczenia, nadal muszÄ… być dla wiÄ™kszoÅ›ci lekarzy i chorych nieuleczalnymi.
   Zdecydowana wiÄ™kszość lekarzy, to dobrzy ludzie, którzy starajÄ… siÄ™ pomagać chorym w miarÄ™ swoich możliwoÅ›ci i sÄ… przekonani, że to, co czyniÄ… jest wszystkim, co czynić mogÄ…. Ale jak uczyÅ‚ Hipokrates, lekarzowi nie wolno, bez sprawdzenia odrzucać żadnej nowej metody leczenia. Bo może być bardziej skuteczna. I o to można mieć pretensje do tych lekarzy, którzy widzÄ…c chorych wyleczonych z chorób dotychczas nieuleczalnych, nie starajÄ… siÄ™ zapoznać z metodÄ…, a przeważnie reagujÄ… agresjÄ… w stosunku do przeważnie już byÅ‚ego chorego, samej metody i jej twórcy.
   Dla każdej jednostki, rodziny, narodu, ludzkoÅ›ci najważniejszym jest utrzymanie możliwie najlepszego zdrowia, sprawnoÅ›ci fizycznej i umysÅ‚owej u każdej jednostki ludzkiej, zapobieganiu wadom wrodzonym, chorobom, kalectwu i patologicznym zachowaniom siÄ™ ludzi z przestÄ™pczoÅ›ciÄ…, narkomaniÄ… i terroryzmem wÅ‚Ä…cznie.
   Tego nie potrafiÄ… czynić ani lekarze, ani kapÅ‚ani jakiejkolwiek religii, ani tak zwani politycy, czy filozofowie, tym bardziej tak zwani uczeni, którzy przeważnie sÄ… uczeni głównie tego, czego siÄ™ uczyć nie powinni.
   Jak uczyÅ‚ twórca nauki o dobrej robocie (prakseologii) prof. Tadeusz KotarbiÅ„ski – w spoÅ‚eczeÅ„stwie zawsze ważniejszym jest ten, którego praca gdy zawiedzie spowoduje najwiÄ™ksze szkody.
   Od dawna dla spoÅ‚eczeÅ„stw najwiÄ™ksze szkody powoduje wÅ‚aÅ›nie praca lekarzy nauczonych chorej medycyny i stosujÄ…cych tÄ™ medycynÄ™ w praktyce.
   Lepiej nic nie wiedzieć, niż „wiedzieć” źle. Najważniejsza gałąź wiedzy, czyli nauka o faktycznych potrzebach organizmu jest najbardziej chora i wymuszajÄ…c stosowanie w praktyce swoich chorych poglÄ…dów, jest pierwszÄ… przyczynÄ… wszelkiego zÅ‚a i wszelkich chorób, także wojen i terroryzmu.
   To ona głównie jest przyczynÄ…  „powszechnie wadliwej struktury i czynnoÅ›ci mózgów ludzkich” o której jako przyczynie wszelkiego zÅ‚a  pisaÅ‚ prof. Julian Aleksandrowicz.
   Najważniejsze jest dobre zdrowie fizyczne i umysÅ‚owe ludzi, zatem ci, którzy potrafiÄ… o to zdrowie dbać, potrafiÄ… zapobiegać chorobom, potrafiÄ… je skutecznie leczyć, możliwie szybko, możliwie tanio powinni być uznani za najważniejszych i stosownie do efektów swej pracy, powinni być najlepiej wynagradzani. A nie sÄ…. Także dlatego lekarze nie mogÄ… zrozumieć mojej wiedzy, przeważnie nawet nie usiÅ‚ujÄ… siÄ™ z niÄ… zapoznać.
   „Jest to oznakÄ… ospaÅ‚ego rozumu oczekujÄ…c dobrego rozstrzygniÄ™cia sprawy z góry zakÅ‚adajÄ…c, po której ono stronie koniecznie paść powinno” – uczyÅ‚ mÄ™drzec z Królewca – Kant Emanuel.
   Najlepszym jest ten lekarz, do którego chory pacjent przychodzi tylko jeden raz: po wiedzÄ™ co powinien jeść i jak siÄ™ zachowywać, aby wyleczyć siÄ™ z chorób, uzyskać zdrowÄ… czynność umysÅ‚u i nowÄ…, prawdziwie ludzkÄ… jakość życia.
   Nie wszyscy chorzy, którzy rozpoczynajÄ… Å»O, potrafiÄ… sobie poradzić z prawidÅ‚owym stosowaniem tego żywienia. W ponad 90 miejscowoÅ›ciach w Polsce dziaÅ‚ajÄ… koÅ‚a Optymalnych, gdzie bardziej doÅ›wiadczeni i dÅ‚użej stosujÄ…cy Å»ywienie Optymalne, czÄ™sto potrafiÄ… pomóc tym, którzy dopiero zaczynajÄ… lub majÄ… trudnoÅ›ci z prawidÅ‚owym uÅ‚ożeniem swojej diety.
   Już Homer pisaÅ‚, że jeden dobry lekarz jest wiÄ™cej wart niż stu wojowników. Być może ludzie przekonajÄ… siÄ™, że jeden dobry lekarz przynosi wiÄ™cej korzyÅ›ci dla narodu, niż 100 posłów, a przekonajÄ… siÄ™ na pewno. Czym wczeÅ›niej siÄ™ przekonajÄ…, tym lepiej bÄ™dzie dla naszego narodu i dla ludzkoÅ›ci.
   BywaÅ‚y w historii ludzkoÅ›ci okresy gdy chorób, wojen i innych patologii wÅ›ród ludzi nie byÅ‚o. WedÅ‚ug najstarszej ksiÄ™gi medycznej Żółtego Cesarza byÅ‚o w Chinach tak, że ludzie pÅ‚acili lekarzowi tylko wówczas gdy nie chorowali.
  
„PodstawÄ… sztuki medycznej jest umiejÄ™tność zachowania zdrowia u zdrowego czÅ‚owieka” – pisaÅ‚ Hipokrates. Za tÄ… wÅ‚aÅ›nie umiejÄ™tność lekarze powinni być najwyżej wynagradzani. W przyszÅ‚oÅ›ci tak wÅ‚aÅ›nie bÄ™dzie.

                                                                          Jan KwaÅ›niewski

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wiêcej » 
Copyright © 2004-2015 Jan KwaÅ›niewski & Tomasz KwaÅ›niewski