Artykuły opublikowane

Ciąża.
12-07-2006

Morfologia krwi.

     Do napisania listu skÅ‚oniÅ‚o mnie to, że leki, które przyjmujÄ™, nie przynoszÄ… prawie żadnej poprawy morfologii, tak istotnej w moim przypadku. Jestem w 30 tygodniu ciąży. Wyniki morfologii sÄ… nastÄ™pujÄ…ce: hematokryt 32%, hemoglobina 10,5 g/l, krwinki czerwone 3.280.000 cm3. PrzyjmujÄ™ żelazo w tabletkach i pijÄ™ kiszony czerwony barszcz i pomimo tego morfologia caÅ‚y czas wyglÄ…da podobnie. Lekarz prowadzÄ…cy czarno rysuje mojÄ… przyszÅ‚ość, a mnie siÅ‚ nie przybywaÅ‚o. ProszÄ™ o pomoc.

                                                                         J.D.



Odpowiedź:
     Organizm kobiety w zaawansowanej ciąży jest dodatkowo znacznie obciążony. Do budowy organizmu zdrowego dziecka potrzebne jest wartoÅ›ciowe biaÅ‚ko, możliwie najlepsza energia oraz wiÄ™cej tlenu. A tlen przynosi hemoglobina z krwinek czerwonych. Preparaty żelaza mogÄ… siÄ™ nie wchÅ‚aniać, a sok z marchwi, czy buraków, tylko dlatego, że jest czerwony - nie poprawia morfologii krwi.
     Trzeba zastosować Å»ywienie Optymalne, preferujÄ…c żółtka, szpik kostny, wÄ…tróbki z drobiu i wieprzowe, miÄ™so czerwone masÅ‚o i Å›mietanÄ™, salceson czarny, kaszankÄ™ (zawiera 8-12% wÄ™glowodanów). Nasz organizm nie potrzebuje żelaza. Potrzebuje hemoglobiny do przenoszenia tlenu i wydalania dwutlenku wÄ™gla i potrzebuje mioglobiny dla magazynowania tlenu w mięśniach. Te wÅ‚aÅ›nie produkty trzeba dostarczyć w pożywieniu.
     Na okoÅ‚o 2 tygodnie przed planowanym porodem dobrze jest zwiÄ™kszyć spożycie wÄ™glowodanów, najlepiej w postaci skrobi, do 100-120 g/dobÄ™. Granica bezpieczna - do 150g. Taka dieta matki powoduje, że organizm dziecka wytwarza liczne enzymy do zamiany wÄ™glowodanów na tÅ‚uszcze - zyskujÄ…c tlen, a tÅ‚uszcze na cholesterol, zyskujÄ…c wodór. BezpoÅ›rednio przed porodem wzrasta zawartość glikogenu (wÄ™glowodan ) w tkankach pÅ‚odu 5-7 - nawet 11 razy.
     W czasie porodu, gdy wystÄ™puje okresowe niedotlenienie, tak przygotowany przez dietÄ™ matki organizm noworodka , doskonale wytrzymuje okresy dÅ‚uższego niedoboru tlenu w czasie porodu, co powoduje znacznie mniejszÄ… Å›miertelność okoÅ‚oporodowÄ… i zwiÄ™ksza szansÄ™ na urodzenie zdrowego dziecka. Odporność bowiem tkanek pÅ‚odu na niedotlenienie, wzrasta proporcjonalnie do zawartoÅ›ci glikogenu (awaryjnego źródÅ‚a tlenu) we wszystkich tkankach. Także w tkankach chorych na otyÅ‚ość, cukrzycÄ™ typu II i miażdżycÄ™.
     Ponad poÅ‚owa cukru, to tlen. GramoczÄ…steczka cukru prostego waży 180g. SkÅ‚ada siÄ™ z 72g wÄ™gla, 12g wodoru i aż 96g tlenu. A 96g tlenu to w przeliczeniu na litry aż 67 l. tlenu.
     Jest to bardzo duża ilość tlenu, skoro serce czÅ‚owieka w spoczynku zużywa na dobÄ™ okoÅ‚o 42 litry tlenu. Gdy organizm noworodka przetworzy na tÅ‚uszcze tylko 60g glukozy z glikogenu w czasie porodu, to uzyska ponad 20 litrów tlenu, co pozwoli mu znacznie Å‚atwiej przetrwać niedotlenienie okoÅ‚oporodowe.

                                                                             Jan KwaÅ›niewski
więcej ...

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wiêcej » 
Copyright © 2004-2015 Jan KwaÅ›niewski & Tomasz KwaÅ›niewski