Artykuły opublikowane

Prądy selektywne.
13-07-2006

Choroba zwyrodnieniowa, katarakta.

     Czy można stosować prądy selektywne przy zwyrodnieniu stawu biodrowego (jeden staw - endoproteza) oraz  przy katarakcie?Odpowiedź:
     Przy chorobie zwyrodnieniowej stawów ze współistniejącą osteoporozą, wszelkie zabiegi poprawiające ukrwienie miejscowe, mogą pomagać, lecz mogą także szkodzić. Przed 30 laty borowina szkodziła na stawy w sanatorium w Sopocie, natomiast pomagała w Instytucie Reumatologii w Warszawie.
     Czy działanie borowiny, parafiny, masażu, wszelkich zabiegów fizykoterapeutycznych, akupunktury, ruchu będzie korzystne, czy też zaszkodzi, zależy tylko od tego, jak chory się żywi! Jeśli chory w sanatorium dostaje lepsze jedzenie, niż miał je w domu, to zabiegi mu pomagają. Jeśli jedzenie jest gorsze, to mu szkodzą. W pierwszym przypadku zwiększenie dopływu krwi po zabiegu do określonej okolicy ciała powoduje, że ilość dostarczonych " części zamiennych", tlenu i energii wzrasta w tej okolicy, a organizm "reperuje" uszkodzenia, bo ma czym je reperować. W drugim przypadku większy dopływ krwi do tkanek, z zasady nie najlepiej odżywianych, powoduje pobieranie z tych tkanek przez krew składników budulcowych. Krew dostarczona w większej ilości do danej tkanki, rabuje ją i przekazuje pobrane składniki dla tkanek z zasady lepiej odżywionych, powodując nasilenie choroby i zwiększenie dolegliwości. U tych chorych poprawę może przynieść "leczenie" zimnem, które zmniejsza ukrwienie tak, że zmniejszają się potrzeby tkanki, na które leczenie zimnem stosowano, a to może spowodować zmniejszenie stanu zapalnego i dolegliwości.
     W chorobach zwyrodnieniowych na ogół wystarcza sama Dieta Optymalna ze zwiększoną ilością kolagenu. U tych ludzi prądy selektywne będą działały korzystnie. Katarakta, czyli zaćma spowodowana jest określonym złym odżywianiem. Samo Żywienie Optymalne powoduje często ustępowanie zaćmy. Prądy selektywne stosowane na oczy i poprawiające ukrwienie oczu, czyli ich odżywianie przyspieszają cofanie się zaćmy. Można przyjąć serię zabiegów prądami PS.

                                                    Jan Kwaśniewski
więcej...

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski