Artykuły opublikowane

Wada serca.
16-07-2006

Zespół WPW, nadwaga.

     Od lat wojowałam z nadwagą, stosowałam różne metody, lecz nie dawało to prawie żadnych rezultatów. Od roku stosuję Dietę Optymalną. Schudłam na Diecie Optymalnej 15kg.  Od dziecka choruję na wadę serca, z którą się urodziłam. Jest to tak zwany zespół WPW (Wolffa-Parkinsona-White'a). Jak tylko pamiętam miałam napady bicia serca, które lekarze określali jako częstoskurcz nadkomorowy lub migotanie przedsionków, z bardzo szybką czynnością komór serca, czasami z utratą przytomności.      Byłam badana od dzieciństwa bardzo wiele razy i żaden lekarz nie mógł powiedzieć moim rodzicom co to za choroba, tylko zapewniali, że to po okresie dojrzewania zupełnie zniknie. Jednak ataki się powtarzały i wylądowałem w szpitalu i dopiero wtedy, po wykonaniu EKG rozpoznano chorobę.
     Tętno w czasie badania wynosiło 165. Od tego czasu zalecano mi tabletki Cordarone. Pomimo brania tabletek ataki nadal się powtarzały, więc postanowiłem nie używać żadnych lekarstw. Od początku stosowania Diety Optymalnej ataki stawały się coraz rzadsze i lepiej je znosiłam. Od pół roku nie miałam już żadnego ataku. Czuję się bardzo dobrze, mam 35 lat, jestem bardzo zrównoważona i spokojna i za wszystko chciałbym serdecznie Panu podziękować.
                                                                        M.L.

Odpowiedź:
     Zespół WPW jest najczęściej wrodzony i polega na istnieniu dodatkowej drogi przewodzenia bodźców z węzła zatokowego. Rozpoznanie choroby jest pewne po stwierdzeniu typowych zmian w EKG. Choroba jest niebezpieczna. Ludzie z tym zespołem na ogół żyją krócej od innych, spotykane są też wśród nich przypadki nagłej śmierci. Teoretycznie po przejściu na Dietę Optymalną sam zespół nie powinien ustąpić, ale można ograniczyć, lub wyłączyć jego skutki. Tak stało się u pani. Poprawa czynności serca, znaczne zmniejszenie zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen, zmniejszenie wielkości serca, jakie występuje u ludzi po przejściu na Dietę Optymalną  mogą spowodować ustąpienie zaburzeń rytmu serca spowodowane zespołem WPW. Gdyby tylko sama wada w układzie bodźcoprzewodzącym serca była przyczyną wystąpienia częstoskurczu, czy migotania przedsionków, to zaburzenia rytmu serca powinny być utrwalone i nie ustępować okresowo, jak było u pani od dziecka. A zatem aby ustąpiły zaburzenia rytmu serca spowodowane obecnością zespołu WPW (sam dodatkowy szlak przewodzenia bodźców tylko ułatwia powstawanie tych zaburzeń) potrzebne są dodatkowe czynniki, które nie występują i nie działają na serce człowieka odżywiającego się zgodnie z zasadami Diety Optymalnej. Tak stało się u pani i w końcu doczekała się pani ustąpienia przykrych dolegliwości.

                                                        Jan Kwaśniewski
   więcej... 

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski