Artykuły opublikowane

Alkoholizm.
29-07-2006

Marskość wątroby.
    
     Szanowny Doktorze! Przesyłam kartę informacyjną ze szpitala. Jeżeli można prosić o jakieś zalecenia do tej choroby, to bardzo będę wdzięczny.
                                                                                   K.H.Odpowiedź:
     Z załączonej karty informacyjnej z leczenia szpitalnego wynika, że choruje pan na zaawansowaną alkoholową marskość wątroby spowodowaną przewlekłym alkoholizmem.
     Chorobie towarzyszy anemia; 9,9 g hemoglobiny i 2,78 milionów krwinek czerwonych, ogólny niedobór białka we krwi (4,9 g). Niestety nie zrobiono badania na poziom albumin i globulin. Poziom albumin jest szczególnie ważny w tej chorobie. Choruje pan na przewlekłą chorobę wrzodową dwunastnicy. Badanie USG wykazało powiększenie wątroby w całości o cechach stłuszczenia i marskości. Stwierdzono dużą ilość płynu w jamie brzusznej i płyn nad lewą kopułą przepony. W zaleceniach podano zakaz picia alkoholu i leki, głównie moczopędne. Ogólny stan pańskiego zdrowia jest zły.
     Marskość alkoholowa wątroby nie jest spowodowana bezpośrednio alkoholem, lecz bardzo złym odżywianiem alkoholików. Niedobór białka w diecie i wielu innych składników potrzebnych do życia, jakie bywają u alkoholików, jest bezpośrednią przyczyną marskości wątroby.
     Jedyną szansą dla pana jest wprowadzenie Żywienia Optymalnego, bowiem dostarcza ono najlepsze części zamienne, najlepszą energię, wszystkie pozostałe składniki i to w optymalnych ilościach i proporcjach, ponadto najmniej obciąża wątrobę.
     Wątroba ma dużą zdolność do regeneracji, ale trzeba jej stworzyć ku temu warunki: dawać jej co najlepsze i nie obciążać zbyteczną pracą.
     Po miesiącu diety stan pańskiego zdrowia powinien się wyraźnie poprawić. Objawami poprawy będzie cofanie się anemii i wzrost poziomu albumin we krwi. Albuminy to białko krwi o małych cząsteczkach, które wytwarzają tak zwane ciśnienie onkotyczne (nie osmotyczne), dzięki czemu odciągają płyn z tkanek do łożyska naczyniowego i zapobiegają powstawaniu puchliny brzusznej i zatrzymywaniu wody w innych tkankach. Trzeba zbadać poziom albumin we krwi i jeśli będzie niski, a będzie niski, można przyjąć porcję albumin dożylnie, co pozwoli na szybsze ustąpienie płynu z jamy brzusznej i wzmocni organizm.
     Trzeba powstrzymać się od picia alkoholu, jeśli chce pan dalej żyć.
     Stosujący Żywienie Optymalne z zasady nie piją alkoholu, a jeśli już, to w bardzo małych ilościach. Człowiek pije, bo mu jest źle. Osoby przestrzegające moich zaleceń czują się przeważnie dobrze, zatem zanika u nich główna przyczyna picia alkoholu przez ludzi. "Dajcie napój mocny ginącemu, a zapomni ubóstwa swego" - radzi Biblia rządzącym, aby łatwiej mogli utrzymywać ludzi na poziomie bydlęcego, niewolniczego bytu. Jej rady w tej kwestii nadal są stosowane z pożytkiem dla rządzących, a dużymi szkodami dla rządzonych.
  
                                                                         Jan Kwaśniewski
więcej... 

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski