Artykuły opublikowane

Monotonia.
06-08-2006

Urozmaicanie potraw.

     Mam 21 lat, 180 cm wzrostu, 68 kg wagi (wcześniej 76 kg). Od maja tego roku stosuje Żywienie Optymalne, które dało mi do tej pory nieocenione szczęście.
W książce Dieta Optymalna przeczytałem, że człowiek mógłby jeść codziennie to samo i wszystko byłoby w porządku. Bardzo proszę o potwierdzenie tego zdania, bo to ułatwiło by mi jeszcze bardziej życie - chodzi o przygotowywanie posiłków.
                                                                                             R.S.Odpowiedź:
     Żywienie Optymalne może być proste, a i tak jest urozmaicone. Trudno o bardziej urozmaicone pożywienie niż żółtko kurze. Zawiera wszystkie potrzebne "części zamienne" dla organizmu ludzkiego i dużo doskonałej energii. Można jeść codziennie jajecznicę, jajka sadzone na boczku, czy omlet. Potrzebną niewielką ilość węglowodanów można dostarczać w dowolnych produktach. Obiad jest zwykle jednodaniowy. Pieczony boczek, golonka, żeberka, karkówka z 1 - 2 ziemniakami i jarzyną. Można jeść placki serowo-jajeczne lub chleb optymalny, który powinno się piec samemu. Jeśli ktoś lubi, może jeść tłuste zupy. Nie trzeba liczyć ani kalorii, ani proporcji. Wystarczy jeść tłusto i pilnować, aby węglowodanów było tyle, ile być powinno.
     Żadne zwierzęta, w warunkach naturalnych nie mają kłopotów z jedzeniem. Nigdy nie jedzą za dużo, jedzą tylko wówczas, gdy mają na to ochotę i tyle na ile mają ochotę. U zwierząt mechanizmy regulujące ilość i jakość spożywanych pokarmów działają bezbłędnie. Chyba, że w odżywianie zwierząt wmiesza człowiek. Wówczas wszystko może się zdarzyć. Przy właściwym dla człowieka odżywianiu te mechanizmy, które bezbłędnie działają u zwierząt, również bezbłędnie działają u człowieka. Mechanizmy te nie działają na początku Żywienia Optymalnego i wówczas trzeba sobie pomóc rozumem. Na ogół po kilku miesiącach już działają one bezbłędnie.
     Zawsze mogą być wyjątki. Mogą być genetycznie uwarunkowane defekty enzymatyczne, niektóre zaburzenia przemiany materii wywołane wieloletnim niekorzystnym odżywianiem, które nie mogą, lub nie w pełni mogą się cofnąć. Najczęściej długotrwałe leczenie, szczególnie lekami hormonalnymi, może powodować trudne do odwrócenia lub nawet niemożliwe do odwrócenia zaburzenia w przemianie materii i wówczas nie wszystkie choroby czy dolegliwości mogą ustąpić. Trzeba być zdrowym, a wówczas leczyć się nie potrzeba. A zdrowym można być tylko przy stosowaniu Żywienia Optymalnego.

                                                                    Jan Kwaśniewski
więcej... 

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski