Artykuły opublikowane

PrÄ…dy selektywne.
18-08-2006

Wady wzroku.

     Czy prÄ…dami selektywnymi można wyleczyć krótkowzroczność? Jakiego typu prÄ…dami? Ile seansów trzeba zaaplikować i w jakim czasie?

Odpowiedź:



     Po przejÅ›ciu na Å»ywienie Optymalne wielu ludzi zauważa u siebie poprawÄ™ wzroku. NajwiÄ™ksza poprawa jakÄ… spotkaÅ‚em, wynosiÅ‚a 4 dioptrie.
     StosujÄ…cy od wielu lat Å»ywienie Optymalne nie majÄ… tak zwanej starczej krótkowzrocznoÅ›ci  wystÄ™pujÄ…cej w wielu osób po sześćdziesiÄ…tym roku życia. WiÄ™kszość tych osób ma wzrok doskonaÅ‚y i żadnych okularów nosić nie muszÄ….
     Starzenie siÄ™ narzÄ…du wzroku spotykane powszechnie u współczesnych ludzi, jest przeważnie skutkiem bÅ‚Ä™dów  popeÅ‚nianych w żywieniu i powinno zniknąć, gdy osoby z tym problemem zacznÄ… stosować Å»ywienie Optymalne, choć nie jest to reguÅ‚Ä….
     Soczewka oka jest z zasady sÅ‚abo odżywionÄ… u każdego czÅ‚owieka. Dobrze odżywionÄ… jest tylko u czÅ‚owieku, którego wszystkie tkanki i narzÄ…dy sÄ… odżywiane prawidÅ‚owo. Przy bÅ‚Ä™dach w żywieniu, jedzeniu chleba czy klusek, jarzyn, owoców, cukru, sÅ‚odyczy, ryżu, sÅ‚odzonych pÅ‚ynów (dieta pastwiskowa) organizm nie może prawidÅ‚owo odżywiać mózgu, serca czy innych tkanek i narzÄ…dów uprzywilejowanych w zaopatrzeniu, w tym takich jak rdzeÅ„ krÄ™gowy, czego efektem jest zapadanie na choroby z zespołów antymiażdżycowych.
     W ubogo odżywianym organizmie najbiedniejsze sÄ… tkanki z zasady najsÅ‚abiej odżywiane, takie wÅ‚aÅ›nie jak soczewka oka, chrzÄ…stki, niektóre odcinki tÄ™tnic, czy skóra. ZÅ‚e odżywianie soczewki powoduje utratÄ™ jej elastycznoÅ›ci i wtedy konieczne do czytania sÄ… okulary. Jeszcze gorsze odżywianie powoduje zmÄ™tnienie soczewki zwane zaćmÄ….
     Bywa, że Å»ywienie Optymalne powoduje cofanie siÄ™ zaćmy, czÄ™sto zmniejsza siÄ™ również krótkowzroczność.
     Same prÄ…dy selektywne nie majÄ… wiÄ™kszego wpÅ‚ywu na wady wzroku. Można, przy ich pomocy poprawić na trwale ukrwienie, zatem i odżywienie gaÅ‚ek ocznych, co może przyspieszyć cofanie siÄ™ zaćmy, czy krótkowzrocznoÅ›ci. Ale te same, a nawet lepsze rezultaty uzyskuje siÄ™ samym Å»ywieniem Optymalnym.
     PrÄ…dy i żywienie mogÄ… dziaÅ‚ać synergistycznie w zaćmie i krótkowzrocznoÅ›ci. NajgroźniejszÄ… chorobÄ… wzroku jest jaskra. Może spowodować Å›lepotÄ™. PrzyczynÄ… jaskry jest nadmierna przewaga ukÅ‚adu sympatycznego w oczach, a przyczynÄ… tej przewagi jest pastwiskowy model żywienia (dieta jarska).
     Przy przewadze ukÅ‚adu sympatycznego nie dość, że dochodzi do staÅ‚ego zwężenia naczyÅ„ tÄ™tniczych oka, ale i do jeszcze wiÄ™kszego zwężenia naczyÅ„ odprowadzajÄ…cych pÅ‚yn z oka. Normalne lub nawet niższe wytwarzanie pÅ‚ynu Å›ródgaÅ‚kowego, przy utrudnionym jego odpÅ‚ywie, powoduje wzrost ciÅ›nienia pÅ‚ynu Å›ródgaÅ‚kowego, co powoduje bóle oczu, czÄ™sto uszkodzenie siatkówki. Jaskra nieleczona, szybko prowadzi do utraty wzroku. JaskrÄ™ leczy siÄ™ jak dotÄ…d różnymi lekami pobudzajÄ…cymi ukÅ‚ad parasympatyczny, które na krótko rozszerzajÄ… drogi odpÅ‚ywu pÅ‚ynu Å›ródgaÅ‚kowego i zmniejszajÄ… ciÅ›nienie Å›ródgaÅ‚kowe.
     Leki sÄ… podawane w kroplach do oka 2-3 razy na dobÄ™. Przy podawaniu leków ciÅ›nienie pÅ‚ynu w gaÅ‚ce ocznej spada po podaniu leku i powoli wzrasta, gdy lek przestaje dziaÅ‚ać. WystÄ™pujÄ… stale wahania ciÅ›nienia pÅ‚ynu w gaÅ‚ce ocznej, a tego bardzo siatkówka oka nie lubi. CzÄ™sto nawet prawidÅ‚owo i starannie leczona jaskra koÅ„czy siÄ™ utratÄ… wzroku. Leczenie operacyjne też nie zawsze jest skuteczne, a zaszkodzić może i to poważnie.
     Zamiast leków pobudzajÄ…cych ukÅ‚ad parasympatyczny, można uzyskać trwaÅ‚Ä… przewagÄ™ tego ukÅ‚adu w oczach przy pomocy prÄ…dów selektywnych PS, pobudzajÄ…cych ukÅ‚ad parasympatyczny.
     Po serii zabiegów dziaÅ‚anie prÄ…dów utrzymuje siÄ™ dÅ‚ugo i czasami bywa, że nie ma potrzeby powtórnego stosowania prÄ…dów selektywnych.
     Przy jaskrze stosujemy prÄ…dy PS wedÅ‚ug zasad stosowanych w leczeniu neurastenii. Na ogół wystarcza 10 zabiegów po 20 minut, lub 15 zabiegów po 15 minut, aby wyleczyć siÄ™ z jaskry.
     U ludzi nie stosujÄ…cych Å»ywienia Optymalnego, przewaga ukÅ‚adu sympatycznego w oczach może po pewnym czasie powrócić, szczególnie u chorych stosujÄ…cych pastwiskowy model żywienia (dieta jarska). Przy tym modelu przewaga ukÅ‚adu sympatycznego jest trwaÅ‚a i wystÄ™puje w caÅ‚ym organizmie. Miejscowe jej usuniÄ™cie w oczach przy pomocy prÄ…dów PS może nie przynieść dÅ‚ugotrwaÅ‚ej poprawy, gdyż caÅ‚y organizm wegetarianina cechuje siÄ™ przewagÄ… tego ukÅ‚adu, a przyczyny przewagi mogÄ…, po dÅ‚uższym czasie, zmniejszyć lub usunąć przewagÄ™ ukÅ‚adu parasympatycznego w oczach, uzyskanÄ… przy pomocy prÄ…dów PS.

                                                                          Jan KwaÅ›niewski
wiÄ™cej... 

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wiêcej » 
Copyright © 2004-2015 Jan KwaÅ›niewski & Tomasz KwaÅ›niewski