Artykuły opublikowane

GPP
25-08-2006

Gościec przewlekły postępujący.

     Chciałabym ogromnie podziękować za tak szybką i wyczerpującą odpowiedź. Żywienie Optymalne stosuję od niedawna, zauważyłam dużą poprawę i czuję się znacznie lepiej, mimo że OB nic nie drgnęło. Zmniejszyły się obrzęki stawów, prawie mnie już nie bolą.     Niestety, o prądach selektywnych nie mam co marzyć w Anglii, chociaż tutaj lecznictwo jest na nieporównywalnie (do Polski) wysokim poziomie. Bardzo bym chciała przyjechać do kraju wiosną. Może uda mi się jakoś z tymi prądami?
                                                                                    E.M.

Odpowiedź
     W Akademii Zdrowia "Arkadia", przebywało 234 chorych na gościec przewlekły, w tym 213 kobiet i 21 mężczyzn. Od pierwszego dnia pobytu odstawiono wszystkie leki u 190 chorych, u pozostałych zmniejszono ilość przyjmowanych leków 17 razy.  W czasie pobytu bóle stawów ustąpiły u 88 chorych, zmniejszyły się u 132, nie zmniejszyły się u 4, mimo spadku OB u tych chorych. OB obniżyło się średnio o ponad 42%.
     GPP jest chorobą głównie drobnych tętniczek w tkance łącznej. Zarastają one powodując niedokrwienie tkanek, a zniekształcenia stawów, towarzyszące tej chorobie, są skutkiem autoagresji i niedokrwienia. Tkanki niedostatecznie odżywione buntują się, organizm wytwarza przeciw nim przeciwciała i w organizmie trwa nieustanna "rewolucja". Najlepszym wskaźnikiem świadczącym o natężeniu "wojny wewnętrznej" jest OB. Czym ten wskaźnik jest wyższy, tym gorzej, tym większe nasilenie choroby. U prawie wszystkich chorych a czasie pobytu w Arkadii OB obniżyło się, tylko u 2 lekko wzrosło z powodu zachorowania na anginę i zapalenie oskrzeli. 
     Ważnym czynnikiem przyspieszającym proces zdrowienia były w Arkadii prądy selektywne. Rozszerzają one maksymalnie naczynia tętnicze  tylko tam, gdzie jest to potrzebne. U chorych na GPP z powodu towarzyszącej przewagi układu sympatycznego występuje trwałe zwężenie tętniczek w tkankach obwodowych. Przewaga ta może również występować na poziomie najwyższych centrów układu wegetatywnego w mózgu, a skutkiem tej przewagi jest neurastenia. Zastosowanie leczenia prądami pobudzającymi układ parasympatyczny (PS), stosowanymi na centralny układ nerwowy powoduje wyleczenie neurastenii, lub znaczne zmniejszenie jej objawów. Zmniejszenie objawów neurastenii uzyskuje się u chorych wychudzonych i u chorujących na tę chorobę od wielu lat.
     Usunięcie przewagi układu sympatycznego w centralnym układzie nerwowych, powoduje rozszerzenie tętnic, również w tkankach obwodowych.
     Zmiany chorobowe w GPP rozpoczynają się prawie zawsze w tkankach obwodowych, narażonych na działanie zimna: stopy, dłonie, nadgarstki. Prawie nigdy nie umiejscawiają się w stawach, którym jest "ciepło" np. w stawach biodrowych. A to dowodzi, że przyczyną wyższą choroby jest niedożywienie tkanek spowodowane zwężeniem tętniczek i ich zarastaniem, a przyczyną tego jest z kolei określony, niekorzystny model żywienia pastwiskowego (dieta jarska).
     Chorzy na GPP nie chorują na choroby "cywilizacyjne", których przyczyną jest żywienie korytkowe. Nieliczne przypadki nadciśnienia, choroby wieńcowej, migreny, miażdżycy tętnic kończyn dolnych (tylko 3 chorych) występowały wyłącznie u chorych przez długie lata leczonych hormonami sterydowymi, a te wymuszają zachorowania na "choroby cywilizacyjne" poprzez wpływ na przemianę materii i wpływ na skład diety chorego. Chorzy na miażdżycę tętnic dzięki "leczeniu" dietą niskokaloryczną i niskotłuszczową znaleźli się na pastwisku (dieta jarska) i zachorowali na typową chorobę pastwiskową jaką jest GPP.
     Żywienie Optymalne wymusza intensywną przebudowę organizmu. Podczas tej przebudowy wytwarza się sporo ciepła, które organizm musi wydalić, a w tym celu rozszerza naczynia tętnicze w tkankach obwodowych, a to poprawia ukrwienie i odżywienie tych tkanek, czyli usuwa wyższą przyczynę choroby.
     Prądy selektywne, stosowane na tkanki obwodowe, powodują rozszerzenie tętnic w tych tkankach, na które są stosowane. U stosujących Dietę Optymalną jest to rozszerzenie trwałe, u stosujących inne modele żywienia zwężenie tętnic powraca po kilku, kilkunastu miesiącach, gdyż utrzymują się czynniki (odżywianie) wymuszające zwężenie tętnic i przewagę układu sympatycznego. U osób stosujących Żywienie Optymalne tych czynników nie ma.
     Kompleksowe, przyczynowe i najszybsze leczenie GPP polega na stosowaniu Żywienia Optymalnego wzbogaconego w kolagen, usunięcie przewagi układu sympatycznego w centralnym układzie nerwowym, rozszerzenie tętnic w tkankach najbardziej tego potrzebujących.
     U pani po miesiącu Żywienia Optymalnego wystąpiła duża poprawa, OB się nie obniżyło, a to oznacza, że w jednym, lub w kilku stawach rozwinęła się patologiczna błona maziowa, którą trzeba usunąć operacyjnie.

                                                            Jan Kwaśniewski.
więcej... 

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski