Artykuły opublikowane

Medytacja.
28-08-2006

Liczy siÄ™ tylko to, co na talerzu.
    
Chciałbym prosić Pana Doktora o opinię na temat medytacji, samodoskonalenia się pod względem duchowym. Czy optymalny powinien ćwiczyć różne metody oddechowe, czy warto poświęcać się medytacji takiej, która wolna jest od sztucznych, a czasami niebezpiecznych metod, gestów, słów.
     Czy wedÅ‚ug Pana Doktora obecna muzyka o charakterze niekomercyjnym, alternatywna, np. techno, jest korzystna dla psychiki, zdrowia, czy raczej szkodzi?



     W listopadzie tego roku minÄ… 2 lata od rozpoczÄ™cia przeze mnie diety. PrzeczytaÅ‚em niedawno w gazecie, że czÅ‚owiek starzeje siÄ™ pomaÅ‚u po 20 roku życia, a tymczasem ja przechodzÄ™ drugie dzieciÅ„stwo, ale takie z rozsÄ…dkiem, z mÄ…droÅ›ciÄ…. CzujÄ™ siÄ™ czÅ‚owiekiem wolnym.
     DziÅ› traktujÄ™ ten model żywienia jako nawyk. To po prostu podÅ›wiadome skierowanie siÄ™ na te produkty, które wskazaÅ‚a natura.
     DziÄ™ki, że zaistniaÅ‚eÅ› Panie Doktorze.
                                                                        J.I.
PS. Na maszynie nauczyłem się pisać w ciągu kilku dni. Chyba nie muszę długo zastanawiać się czyja to zasługa.

Odpowiedź:
     Techniki, o których pan pisze, rozwinęły siÄ™ w narodach o niskiej wartoÅ›ci biologicznej, głównie wÅ›ród spoÅ‚eczeÅ„stw, których podstawÄ… pożywienia jest dieta jarska.
     Można stać na gÅ‚owie lub siedzieć w bezruchu, zaginajÄ…c tÄ™tnice koÅ„czyn dolnych w typowej pozycji medytujÄ…cych, aby w ten sposób poprawić zaopatrzenie mózgu w krew, ale jeÅ›li w tej krwi jest rozÅ‚ożony ryż, czy jarzyny, myÅ›lenie nie jest możliwe, natomiast możliwe sÄ… różne "medytacje".
     Już KoÅ‚Å‚Ä…taj radziÅ‚, że: aby wraz z powstawaniem maszyn, podnieść upadÅ‚y charakter narodu, to trzeba uczyć siÄ™ od Anglików, Helwetów i Batawów (Szwajcarów i Holendrów), że trzeba omijać doÅ›wiadczenia i propozycje ziarnojadów i jaroszów, czyli umysÅ‚owych i fizycznych, bezrozumnych niewolników. Lepiej, myÅ›leć, niż medytować. Z myÅ›lenia może powstać dobro, z medytacji powstajÄ… szkody dla medytujÄ…cych i dla osób z ich otoczenia. Aby myÅ›leć, trzeba stosować Å»ywienie Optymalne, bo przy jego stosowaniu czÅ‚owiek, choć nie każdy, może móc myÅ›leć.
     "Uczeni nie majÄ… czasu na myÅ›lenie, a przecież myÅ›lenie jest podstawowym atrybutem czÅ‚owieka" - pisaÅ‚ ks. prof. WÅ‚odzimierz Sedlak, czÅ‚owiek który obok Staszica, myÅ›leć potrafiÅ‚.
     Wniosek: uczeni sÄ… niewolnikami i majÄ… umysÅ‚y niewolnicze. Nie czytajÄ…, a gdy czytajÄ…, to nie rozumiejÄ…. A gdy już co nieco zrozumiejÄ…, nie mogÄ… wyciÄ…gnąć praktycznych wniosków. Czemu uczeni nie chcÄ… mnie zrozumieć? - pytaÅ‚ Sedlak. WyjaÅ›niÅ‚em mu, że po prostu nie mogÄ…. Tak też myÅ›laÅ‚em - powiedziaÅ‚.
    
     Rasy, czynniki genetyczne, doÅ›wiadczenia historyczne nie sÄ… istotne. Liczy siÄ™ tylko to, co na talerzu. Tylko z tego jest rozum lub brak rozumu.

     Nowoczesna cywilizacja zaczęła siÄ™ w Anglii ponad 200 lat temu. Bo wówczas żyli w Anglii ludzie, którzy, przypadkowo zresztÄ…, odżywiali w sposób korzystny dla czÅ‚owieka.
     "MaÅ‚a i bÅ‚otnista Anglia, która w stosunku do Polski prowincjÄ… nazwać siÄ™ może, próżniaków nie cierpiÄ…c, tylko pracÄ™ ceniÄ…c, rocznie ponad tysiÄ…c milionów zÅ‚otych podatku skÅ‚ada, a cztery razy wiÄ™cej zboża eksportuje, niż caÅ‚a Polska". "Wszystko co doskonaÅ‚ego w Å›wiecie widzÄ™, jest Anglika dzieÅ‚em" - pisaÅ‚ Staszic. W tym samym czasie caÅ‚a Polska przeznaczyć mogÅ‚a rocznie na obronÄ™ tylko 8 milionów zÅ‚otych.
     W XX wieku wykonano masowe doÅ›wiadczenia potwierdzajÄ…ce znaczenie odżywiania dla jednostek i narodów.
     IstniaÅ‚a NRD i istniaÅ‚a RFN. ByÅ‚ Wietnam PoÅ‚udniowy i Północny. ByÅ‚y Chiny i byÅ‚ Tajwan. ByÅ‚a i jest Korea Północna, byÅ‚a i jest PoÅ‚udniowa. Te same geny, te same narody, ten sam okres historyczny, a różnice byÅ‚y i sÄ… ogromne!
     Chore doktryny niszczÄ…ce rolnictwo i hodowlÄ™, zakÅ‚adajÄ…ce gÅ‚odzenie ludzi po to, aby byli bezrozumnymi, sÅ‚abymi i chorymi niewolnikami, musiaÅ‚y doprowadzić te narody do degradacji biologicznej, a za tÄ… zawsze idzie upadek gospodarczy. W latach trzydziestych, gdy magazyny byÅ‚y peÅ‚ne zboża, zmarÅ‚o z gÅ‚odu na Ukrainie i Powołżu - wiele milionów ludzi. Również w różnych religiach cele i metody byÅ‚y takie samem, jak w komunizmie. Zakazy pracy, 170 dni postów w roku, liczne Å›wiÄ™ta, gdy pracować nie byÅ‚o wolno, miaÅ‚y na celu zubożenie obywateli i ich degradacjÄ™ biologicznÄ….
     MÅ‚odzi nie pamiÄ™tajÄ…, ale jeszcze w latach siedemdziesiÄ…tych , byÅ‚o nie do pomyÅ›lenia, by jakiÅ› rolnik w niedzielÄ™ czy Å›wiÄ™to ratowaÅ‚ swoje plony zagrożone ulewÄ…, powodziÄ…, czy innymi klÄ™skami. Bóg daÅ‚, Bóg wziÄ…Å‚, niech siÄ™ dzieje wola Jego - mówiono.
     KapÅ‚ani różnych religii osiÄ…gali swoje cele głównie przez nakazy i zakazy żywieniowe. Najkorzystniejsza dla organizmu ludzkiego dieta byÅ‚a stosowana przez Lewitów, oni też majÄ… najsprawniejsze umysÅ‚y.
     Dieta stosowana przeciÄ™tnie przez protestantów byÅ‚a i jest o wiele bardziej korzystna od diet stosowanych u katolików, wyznawców islamu, ta byÅ‚a lepsza od diety katolików w okresie wczesnego Å›redniowiecza.
     W wiÄ™kszoÅ›ci krajów Czarnej Afryki panujÄ… nÄ™dza i choroby. I nie ma tam żadnych (od stuleci) wynalazków, czy osiÄ…gnięć w jakiejkolwiek dziedzinie. Murzyni w Ameryce startowali z bardzo niskiego poziomu. Wprawdzie dostali wolność, ale nie Å›rodki niezbÄ™dne do zdrowego, godnego, dostatniego życia.
     W ostatnich kilkudziesiÄ™ciu latach wielu Murzynów w Ameryce trafiÅ‚o do klasy Å›redniej i wyższej, niektórzy potrafiÄ… skutecznie konkurować z biaÅ‚ymi i osiÄ…gać wyższÄ… pozycjÄ™, dziÄ™ki lepszej pracy, a przyczynÄ… lepszej pracy jest wyższa wartość biologiczna czÅ‚owieka, a ta jest wypadkowÄ… okreÅ›lonego modelu żywienia. Już w 1972 roku podkreÅ›laÅ‚em zalety "diety japoÅ„skiej". Nie może ona równać siÄ™ z dietÄ… optymalnÄ…, ale jest lepsza od wiÄ™kszoÅ›ci diet mieszanych.
     Można dobrze funkcjonować jedzÄ…c ryż, inne zboża czy jarzyny, ale trzeba zjadać znacznie wiÄ™cej biaÅ‚ka i musi to być biaÅ‚ko zwierzÄ™ce. TÅ‚uszczu musi być maÅ‚o. Jednolite "paliwo" nawet gorsze jest lepsze od paliw mieszanych. JapoÅ„czycy nauczyli siÄ™ pracować szybko, ale źle już przed wojnÄ…, gdy spożycie ryb wynosiÅ‚o ok. 20 - 30 kg rocznie na gÅ‚owÄ™.
Produkowali masowo towary o niskiej wartości. Później nauczyli się podpatrywać innych, lepszych. Następnie pojawiali się ludzie zdolni do twórczej pracy, zaczęły pojawiać się własne wynalazki.
     JapoÅ„czycy Å‚owiÄ… i kupujÄ… Å‚Ä…cznie ponad 11 milionów ton ryb rocznie. Na gÅ‚owÄ™ przypada ok. 80 kg ryb rocznie, na Okinawie ponad 300 kg.
     "Króliki Azji" stopniowo zamieniaÅ‚y siÄ™ w "Tygrysy Azji" i dziaÅ‚o siÄ™ to w miarÄ™ zwiÄ™kszania spożycia biaÅ‚ka zwierzÄ™cego, głównie ryb. Każdy z nich przechodziÅ‚ przez okres masowej produkcji towarów o bardzo niskiej jakoÅ›ci (podobnie jak dawniej byÅ‚o z JaponiÄ…) a obecnie Korea PoÅ‚udniowa, czy Tajwan potrafiÄ… produkować towary konkurencyjne w stosunku do najlepszych, czÄ™sto oparte o ich wÅ‚asnÄ… myÅ›l technicznÄ….
     Gdy organizm otrzymuje dużo biaÅ‚ka, witamin i skÅ‚adników mineralnych w rybach, może Å‚atwo spalać zjadane wÄ™glowodany i może dość dobrze funkcjonować. Gdy dostaje wiÄ™cej tÅ‚uszczu i to tÅ‚uszczu nasyconego wodorem, nie musi już spalać wszystkich wÄ™glowodanów, gdyż woli spalać tÅ‚uszcz, a część wÄ™glowodanów, niepotrzebnÄ… już jako "paliwo", przetwarza na trójglicerydy, a te na cholesterol. I tu zaczyna siÄ™ nieszczęście.
    

     Dlatego np. najlepsze jest masÅ‚o, gorszy od masÅ‚a jest chleb, a najgorszy jest chleb z masÅ‚em. Tego nauka dotychczas nie wie, czyli nie wie niczego - co ważne.

     Każda muzyka szkodzi, gdy jest zbyt gÅ‚oÅ›na. Bardziej szkodzi jednostkom w stadzie sobie podobnych, o podobnych "elektromagnetycznych duszach", które oddziaÅ‚ywujÄ… na siebie na dużych masowych imprezach, wzmacniajÄ…c siÄ™ wzajemnie, a to prowadzi do euforii podobnej do uzyskiwanej przy pomocy alkoholu czy narkotyków.

     Za szczytowe osiÄ…gniÄ™cia polskiej myÅ›li technicznej po wojnie uznano pralkÄ™ FraniÄ™, radio SzarotkÄ™ i samochód SyrenkÄ™. ByÅ‚ jeszcze "Kret", o którym nie sÅ‚ychać. W polskiej medycynie żadnych istotnych osiÄ…gnięć nie byÅ‚o. W życiu liczÄ… siÄ™ tylko fakty.
     PrzyszÅ‚ość naszego narodu zależy od ludzi mÅ‚odych. Dobrze jest, że i wÅ›ród mÅ‚odych jest coraz wiÄ™cej takich, którzy potrafiÄ… zrozumieć mojÄ… wiedzÄ™ i z niej skorzystać.

                                                                     Jan KwaÅ›niewski.
wiÄ™cej... 

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wiêcej » 
Copyright © 2004-2015 Jan KwaÅ›niewski & Tomasz KwaÅ›niewski