Artykuły opublikowane

Asthma bronchiale.
06-09-2006

Astma oskrzelowa, potencja.

     Jestem Czechem, a mój list przetłumaczył polski przyjaciel.
Choruję od kilku lat i byłem leczony, ale choroba postępowała, a poprawy nie było. Rozpoznanie szpitalne brzmiało: astma oskrzelowa z rozedmą płuc i niewydolnością oddechową. Leczyłem się u dr Paszandy z Czeskiego Cieszyna, ale poprawy nie było. Za jego radą zaznajomiłem się z dietą optymalną.     Wyszła pańska książka w języku czeskim. Początek był trudny. Parę razy musiałem książkę odłożyć. Problematyka zawarta w niej wydawała mi się zbyt fantastyczna w stosunku do tego, w co wierzyłem i co stosowałem.
     Od 4 miesięcy jestem na diecie optymalnej. Schudłem 7 kilogramów. Maje spostrzeżenia o skutkach stosowania diety optymalnej:
- po tygodniu wystąpiło znaczne polepszenie ogólnej witalności,
- po 10 dniach ustąpiły problemy z trawieniem,
- przestała mnie interesować viagra. Nie potrzebowałem jej już - zrozumie pan na pewno o co
  chodzi.
      Niestety poprawa w astmie jest niewielka. Brałem prądy selektywne w Skoczowie. Po 6 zabiegu zauważyłem, że berodnal, który ciągle używałem 10 - 12 razy dziennie, zacząłem używać tylko 3 razy dziennie. Uczucie duszności zdaje się, że ustępuje. Wykonana po serii prądów spirometria wykazała niewielką poprawę w granicach 5%, chociaż subiektywnie czułem się dużo lepiej.
     Jestem wielkim propagatorem pańskiej książki. Optymalni w Czeskim Cieszynie zorganizowali się w klub przyjaciół diety optymalnej. Po leczeniu prądami selektywnymi w listopadzie ub. roku poprawa utrzymywała się do połowy kwietnia, ale ostatnio jakby duszności znów się nasiliły. Czy jest wskazane powtórzenie leczenia prądami selektywnymi?
                                                                           P.A.

 Odpowiedź:
    
Żywienie Optymalne znacznie zmniejsza zapotrzebowanie organizmu na tlen. Człowiek tak został zaprogramowany, aby mu nie brakowało powietrza, nawet przy dużych wysiłkach. Ludziom zdrowym, stosującym Żywienie Optymalne powietrza nie brakuje. Powietrza przy wysiłku brakuje wówczas, gdy organizm zużywa za dużo tlenu. Zużywa go najwięcej, gdy musi spalać najwięcej węglowodanów.
     Badanie spirometryczne, czyli badanie pojemności oddechowej płuc, wykazało niewielką poprawę, ale uczucie duszności zmniejszyło się bardziej, co u pana było skutkiem zmniejszonego zapotrzebowania na tlen.
     Pojemność oddechowa płuc u zdrowego mężczyzny wynosi od 4 do 6 litrów, w zależności od wielkości ciała jak i składu diety. Na niedobór tlenu narażeni bywają mieszkańcy wysokich gór, proporcjonalnie do wysokości nad poziomem morza.
     Dieta Optymalna jest leczeniem przyczynowym w astmie. Bezpośrednią przyczyną astmy jest przewaga układu parasympatycznego w układzie oddechowym, a przyczyną tej przewagi jest określony model odżywiania. Dlatego w objawowym leczeniu astmy stosowano leki porażające układ parasympatyczny (np. atropina), ale lepsze rezultaty bywają po stosowaniu leków pobudzających układ sympatyczny.
     Główny "lek" z tej grupy, to adrenalina. Podana w zastrzyku szybko przerywa atak astmy, ale nie u wszystkich. Astma astmie nierówna. Długotrwała choroba często powoduje zmiany organiczne w układzie oddechowym, a te zmiany, pod wpływem Żywienia Optymalnego, ustępują znacznie wolniej, czasem mogą do końca nie ustąpić. Zamiast leków, daleko prościej, bezpieczniej i taniej jest leczyć chorego przyczynowo, czyli Żywieniem Optymalnym, które usuwa przewagę układu parasympatycznego i doprowadza do trwałej równowagi w układzie wegetatywnym. U ponad 90% chorych można wyleczyć astmę stosując tylko Żywienie Optymalne, ale takie leczenie może trwać długo. W prostych i nie powikłanych przypadkach astma pod wpływem żywienia ustępuje czasami już po kilku dniach.
     Prądy selektywne pobudzające układ parasympatyczny, stosowane np. u chorych z przewagą układu sympatycznego na serce przy zaburzeniach rytmu serca, czy w tak zwanej dusznicy wegetatywnej, czy w zbyt szybkiej pracy serca spowodowanej nadmiernym wytwarzaniem katecholamin, teoretycznie mogą nasilać duszności typu astmatycznego, ale praktycznie się to nie zdarza, bo chorzy z nadmierną przewagą układu sympatycznego i nadmiernym wytwarzaniem katecholamin towarzyszącym tej przewadze, na astmę nie chorują. 
     Żywienie Optymalne i prądy selektywne pobudzające układ sympatyczny usuwają astmę u ponad 40% chorych już po 2 - 3 dniach. U dalszych ponad 20% usuwają ją do 2 tygodni. U pozostałych na wyleczenie trzeba czekać dłużej, ale poprawa pojawia się praktycznie u każdego.
     Prądy selektywne w przewlekłej astmie można powtarzać, gdy ich działanie zmniejszy się, czyli po ok. 6 miesiącach, lub dłuższym okresie, w zależności od potrzeby. U zdecydowanej większości wystarcza jedna seria zabiegów. W wyjątkowych przypadkach, gdy duszność się zwiększa, można stosować serie zabiegów częściej, nawet co 3 miesiące. Leczenie prądami jest bezpieczne i nieszkodliwe przy prawidłowym ich stosowaniu.
     A o wpływie Diety Optymalnej i prądów selektywnych na potencję u mężczyzn i oziębłość płciową u kobiet napiszę wkrótce w oddzielnym artykule.

                                                                                Jan Kwaśniewski.
więcej... 

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski