Artykuły opublikowane

Egzema.
12-09-2006

Migrena, choroba wrzodowa, podjadanie węglowodanów.

     Żywienie optymalne stosuję wraz z mężem i córką od kwietnia 1999 r. U męża ustąpiła choroba wrzodowa, częste migreny, zrzucił kilka kilogramów, czuje się bardzo dobrze. Ustąpiła też u niego egzema, bezskutecznie leczona od 5 lat. U córki (11 lat) poprawiły się paznokcie, które kruszyły się i miały wgłębienia od 6 miesiąca życia.     Ma więcej siły (chodzi do szkoły baletowej) i nie chce się jej już spać podczas lekcji. Ja czuję się znacznie silniejsza, ustąpiły mi bóle w klatce piersiowej, odczuwam wewnętrzny spokój. Przestały nam wypadać włosy, poprawiły się paznokcie, a skaleczenia bardzo szybko się goją.
     Córkę pobolewa często głowa, ale przyznaje się, że w szkole pojada ciastka i słodycze przyniesione przez koleżanki (presja koleżanek jest bardzo duża). Pobolewają mnie okolice wątroby. Czym to może być spowodowane.
PS. Czy obowiązkowo należy jeść węglowodany?
                                                                   D.K.

Odpowiedź:
     Po 2, 5 miesiącach Żywienia Optymalnego u całej rodziny pojawiło się szereg korzystnych efektów.
     W czasie wakacji trzeba tak dopilnować diety córki, aby przestały jej smakować ciastka i słodycze, do których namawiają ja koleżanki w szkole.
     Od nowego roku szkolnego trzeba córce dawać rano obfite śniadanie, aby jej wystarczyło na długo i aby nie czuła potrzeby jedzenia. Przy dużym obciążeniu fizycznym w szkole baletowej, można dawać jej do szkoły kawałek sernika, czy innego produktu z grupy optymalnych. Duży wysiłek fizyczny u dziewczynki w 11 roku życia wymaga dodatkowej troski o jej stawy, kości, kręgosłup, przyczepy i wiązadła, aby niepotrzebnie nie straciła zdrowia, co często zdarza się przy dużym obciążeniu tańcem, czy wysiłkiem sportowym. Powiedzenie "przez sport do kalectwa" nie dotyczy osób stosujących Dietę Optymalną. Trzeba córce dawać więcej kolagenu. Giczki i żeberka cielęce, rosoły z nich, nóżki wieprzowe, powinny być podawane 2 - 3 razy w tygodniu.
     Jeżeli u córki po 2 tygodniach dokładnego Żywienia Optymalnego nie ustąpią bóle głowy, powinny ustąpić po kilku zabiegach prądami selektywnymi PS, przy rozłożeniu elektrod: czoło - potylica.
     Pobolewania w okolicy wątroby występujące u pani, jeśli nie ma kamyków w woreczku żółciowym, najczęściej spowodowane są przez lamblie. Trzeba zrobić badania w tym kierunku, najlepiej u całej rodziny i w razie stwierdzenia tych pasożytów (mogą też być inne), podjąć typowe leczenie.
     Węglowodany powinno się spożywać w granicach 0,8 g na 1 kg wagi należnej, u dzieci trzeba ich podawać więcej, do 2,5 g na 1 kg u osesków, stopniowo obniżając ich dawkę wraz z wiekiem dziecka.
     Tak jest najlepiej, ale ewentualne odstępstwa w górę czy w dół, nie powodują szkód, jeśli nie są zbyt duże. Zbyt mało węglowodanów zmusza wątrobę do ich wytwarzania, co obciąża wątrobę dodatkową pracą, co z kolei może powodować pojawianie się ciał ketonowych w organizmie i w moczu.
     U dorosłych spożywanie węglowodanów do 100 g na dobę, w postaci skrobi, jest nieszkodliwe, a tylko nieco czyni organizm słabszym. Powyżej 100 g węglowodanów prostych i powyżej 150 g węglowodanów w skrobi, będzie powodowało już wymierne szkody.

                                                                     Jan Kwaśniewski.
więcej... 

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski