Artykuły opublikowane

Miażdżyca.
17-09-2006

Miażdżyca tętnic kończyn dolnych.

     Mam 53 lat i 1983 roku jestem na rencie z powodu astmy oskrzelowej. W 1988, 1993 i 1994 miałem kolejne zawały serca. Po pierwszym zawale przestałem pić i palić, i nie paliłem przez 9 miesięcy. W tym czasie przybrałem na wadze 34kg. Po 3 zawale stwierdzono u mnie miażdżycę tętnic w nogach, no i zaczęło się jedzenie kilogramami tabletek i „dieta antymiażdżycowa”.     Obcięto mi mały palec u nogi, zaczęły ropieć następne dwa. Lekarz naczyniowy zalecił mi dwa razy po 60 zastrzyków, za co zapłaciłem 46 milionów złotych. Obecnie mam bóle nóg przy chodzeniu i ranę na nodze.
     Dietę optymalną stosuję od trzech tygodni, schudłem w tym czasie 4 kg, ale nogi dalej bolą i rana nie chce się goić. Proszę więc Pana Doktora, bo tylko mi Pan pozostał, o wyznaczenie wizyty u Pana i jakiś ratunek, bo chirurg straszy obcięciem nogi.
                                                                        J.M.

 Odpowiedź:

     Po zaprzestaniu palenia papierosów skutki bywają różne. Źle się dzieje, gdy człowiek po rzuceniu palenia tyje. Tym bardziej źle, im więcej i szybciej przybiera na wadze. Przyrost wagi łączy się z szybkim postępem miażdżycy, gdyż otyłość i miażdżyca, a także cukrzyca typu II są trzema siostrami mającymi wspólną matkę. W tych trzech chorobach występuje podwyższony poziom hormonu wzrostowego przysadki, co sprzyja postępom miażdżycy.
     Nie ma leków, które by pomagały w miażdżycy tętnic kończyn dolnych, a powszechnie stosowane leki rozszerzające naczynia tętnicze pogarszają ukrwienie w tkankach niedokrwionych, czyli działają szkodliwie.
     Skutecznym sposobem na poprawę ukrwienia tylko tam, gdzie to jest konieczne są prądy selektywne PS. W połączeniu z Dietą Optymalną szybko usuwają dolegliwości. Po serii zabiegów droga, jaką może przejść chory (tzw. dystans chromania) zwiększa się w miażdżycy o średnio 1100% po dwóch tygodniach, a poprawa występuje u wszystkich. Przy mniej zaawansowanej chorobie, gdy początkowy dystans chromania wynosi średnio 150m (plus minus 50m) chory po dwóch tygodniach przechodzi bez bólu 5km.
     Podobne rezultaty występują u chorych na chorobę Buergera, nieco lepsze u chorych na stwardnienie rozsiane.
     Wyniki leczenia samymi prądami przy utrzymywaniu dotychczasowego modelu żywienia są mniej korzystne, aczkolwiek poprawa występuje u każdego chorego.
     Powinien pan nadal stosować Dietę Optymalną i przyjąć serię zabiegów prądami PS na chorą nogę. Ropienie jest niedobrym powikłaniem i należy dążyć do jego usunięcia. Trzeba pobrać wymaz z owrzodzenia, wyhodować bakterie, oznaczyć na jakie antybiotyki są wrażliwe zrobić z tych bakterii tzw. autoszczepionkę, wstrzykiwać ją zgodnie z zaleceniami, a prawie zawsze ropienie ustępuje, co znacznie przyspiesza proces gojenia.
     Chirurgów, którzy chcą obcinać nogę - trzeba omijać. Owrzodzenia powoli zagoją się i będzie pan miał nadal obie nogi.
     Można również przyjąć antybiotyki, na które bakterie są wrażliwe i jednocześnie stosować je w maści na ranę.
     Przy Żywieniu Optymalnym nie jest to konieczne, gdyż odporność organizmu szybko i znacznie wzrasta, wystarczy ją tylko pobudzić i ukierunkować za pomocą autoszczepionki, aby organizm sam zlikwidował ropienie.
     Nawet duże i długoletnie owrzodzenia i rany niegojące się po amputacjach można prawie zawsze wyleczyć. To tylko kwestia czasu. Zawsze lepiej jest poczekać i pomęczyć się, niż stracić nogę. Przy owrzodzeniach występują bóle. Najsłabiej są one odczuwane przez chorych dodatkowo na cukrzycę, silniejsze są u chorujących na miażdżycę, a bardzo silne u chorych na chorobę Buergera. W tej chorobie najczęściej trzeba podawać silne środki przeciwbólowe. Są to tzw. bóle spoczynkowe, nasilające się w nocy.
     Prądy selektywne w połączeniu z Żywieniem Optymalnym usuwają te bóle średnio po 7 dniach. U jednych po 1-2 dniach, u innych po 10-14 dniach.
     Bardzo wielu ludzi z wielu innych krajów wyraża chęć przyjazdu do Polski w celu leczenia Dietą Optymalną i prądami selektywnymi w warunkach stacjonarnych. Chętnych na prowadzenie takich placówek jest dużo, ale osobom tym chodzi głównie o pieniądze, a ponadto nie dysponują potrzebną wiedzą. Takie działania nie mają sensu.
     Potrzebni będą natomiast lekarze, pielęgniarki, laborantki, którzy sami stosują już Żywienie Optymalne u siebie. Tych ludzi trzeba będzie odpowiednio przeszkolić. Potrzebni będą lekarze i inni pracownicy znający języki obce do prowadzenia obiektów leczniczych stacjonarnych dla chorych z różnych krajów. To wszystko wymaga czasu, ale jesienią powinny rozpocząć działalność pierwsze Arkadie stosujące leczenie stacjonarne.
     Jeśli do tego czasu owrzodzenia u pana się nie zagoją, będzie pan mógł skorzystać z takiego leczenia. 

                                                                      Jan Kwaśniewski.
więcej... 

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski