Artykuły opublikowane

O biochemii.
27-09-2006

Cukrzyca.

     Po przeczytaniu artykuÅ‚u w "Dzienniku Zachodnim", w którym to usilnie tÅ‚umaczy pan pani Wadzie Niedzielskiej, że trawa jest zielona, usiadÅ‚em aby napisać parÄ™ moich spostrzeżeÅ„.
     Ja osobiÅ›cie przekonaÅ‚em siÄ™ o zaletach diety jakÄ… pan zaleca ludziom, a nie baranom, czy krowom. Od 2 lat stosujÄ™ dietÄ™ optymalnÄ… i mogÄ™ powiedzieć, że jako cukrzyk insulinozależny z 19-letnim stażem jestem zdrowy, a moje wyniki sÄ… lepsze niż Å›rednie.



     Gdybym dalej stosowaÅ‚ dietÄ™ zalecanÄ… przez diabetologów, to na pewno dziÅ› zakÅ‚adaÅ‚bym okulary do czytania. Na pewno szukaÅ‚bym w spodenkach urzÄ…dzenia do odsikania siÄ™, gdyż po 16 latach choroby cukrzycowej wszystko wskazywaÅ‚o, że tak wÅ‚aÅ›nie by siÄ™ staÅ‚o.
     Niech pan nie przekonuje ludzi, którzy odżywiajÄ… siÄ™ "trawÄ…" i wÄ™glowodanami, oni i tak pana nie zrozumiejÄ…, a odważni po prostu muszÄ… zaryzykować jak ja. Każdemu zalecam przeczytanie "Biochemii" - Harpera i wtedy zrozumie, że pan gÅ‚osi prawdÄ™ o żywieniu. Z peÅ‚nym szacunkiem odnoszÄ™ siÄ™ do tego co pan rozpropagowaÅ‚ i niech mi pan wierzy, że gdybym miaÅ‚ umierać lekko (a tak gÅ‚oszÄ… niektórzy lekarze - oporni na pana dietÄ™ optymalnÄ…), to wolÄ™ takÄ… Å›mierć, aniżeli miaÅ‚bym cierpieć na chorobÄ™ zrodzonÄ… z diety pastwiskowej, jak ja to mówiÄ™ - z trawy, czy diety korytkowej.
     ZauważyÅ‚em wiele pozytywnych zmian w moim organizmie. Nawet silne bóle nóg i krÄ™gosÅ‚upa, na które cierpiaÅ‚em po ciężkim wypadku w kopalni w 1974 r., które to bóle z latami coraz bardziej mi dokuczaÅ‚y, a ich nasilenie wzrastaÅ‚o, ustÄ…piÅ‚y bez Å›ladu. Po 25 latach leczenia i cierpienia!
                                          J.G.

 Odpowiedź:
    
Nie każdy zrozumie wiedzę zawartą w podręczniku biochemii. Nie zrozumie jej prawie żaden lekarz, który sam nie stosuje Żywienia Optymalnego przez dłuższy czas. Jest to biologicznie niemożliwe. Z drugiej strony zrozumienie biochemii przez lekarza jest w tym zawodzie najbardziej realne, gdy lekarz ten ma odpowiednio zasilany i zbudowany mózg. Ale lekarze odżywiają się z zasady gorzej od innych ludzi, ponieważ wierzą, bo wierzyć muszą w największe głupstwa wymyślane przez tak zwanych uczonych, ale nie nauczonych.
     Podawanie nadmiernej iloÅ›ci faktów, z których nic nie wynika, wykonywanie milionów badaÅ„ naukowych, które kosztujÄ… dużo i z których nic nie wynika - to nie jest wÅ‚aÅ›ciwa droga.
     "Owszem, dysponujemy nawet zbyt dużą iloÅ›ciÄ… faktów, ale nie ma kleju, który by je poÅ‚Ä…czyÅ‚" - napisaÅ‚ ks. prof. WÅ‚odzimierz Sedlak .
     Na temat miażdżycy i nieszczÄ™snego cholesterolu wykonano miliony prac naukowych, zadrukowano setki tysiÄ™cy ton papieru, a chorych na miażdżycÄ™ przybywa w postÄ™pie geometrycznym.
     Klej niezbÄ™dnie potrzebny do poÅ‚Ä…czenia faktów pojawia siÄ™ w mózgach ludzi stosujÄ…cych DietÄ™ OptymalnÄ…, choć nie u wszystkich. U wiÄ™kszoÅ›ci ludzi kleju tego nigdy nie byÅ‚o, bo być nie mogÅ‚o i nadal go nie ma. Nauki Å›cisÅ‚e, a biochemia jest naukÄ… Å›cisÅ‚Ä…, podajÄ… fakty zgodne z rzeczywistoÅ›ciÄ…. Ale bez "kleju" w umysÅ‚ach tych, którzy biochemiÄ™ czytajÄ… z zawodowego obowiÄ…zku, jest to dla nich wiedza martwa.
    
     Biochemia np. podaje, że tÅ‚uszcze roÅ›linne, nienasycone, sÄ… przyczynÄ… raka, przedwczesnego starzenia siÄ™, stanów zapalnych, uszkodzenia tkanek, uszkadzajÄ… bÅ‚onÄ™ wewnÄ™trznÄ… tÄ™tnic, co zapoczÄ…tkowuje zmiany miażdżycowe w tÄ™tnicach, a uczeni, lekarze, telewizja, radio, prasa nadal twierdzÄ…, ze tÅ‚uszcze nienasycone, roÅ›linne sÄ… najlepsze dla czÅ‚owieka, a tÅ‚uszcze zwierzÄ™ce powodujÄ… miażdżycÄ™. Å»e najlepszym nadal jest olej z wiesioÅ‚ka, który zawiera najwiÄ™cej tÅ‚uszczów nienasyconych.

     Gdyby tÅ‚uszcze roÅ›linne byÅ‚y dla czÅ‚owieka najlepsze, to czÅ‚owiek pod skórÄ… i w innych tkankach powinien gromadzić na zapas wÅ‚aÅ›nie te tÅ‚uszcze.
     Matka, w mleku kobiecym powinna dostarczać oseskowi tylko tÅ‚uszcze roÅ›linne, nienasycone najlepiej skÅ‚adem zbliżone wÅ‚aÅ›nie do oleju z wiesioÅ‚ka.
     A prawda jest taka, że dostarcza ich w mleku bardzo maÅ‚o, za to jej pokarm zawiera tylko tÅ‚uszcze o skÅ‚adzie takim, jaki majÄ… tÅ‚uszcze zwierzÄ™ce.
     Biochemia mówi, że organizm dziecka karmionego piersiÄ… i wiÄ™kszego potrzebuje tylko 1 - 2% tÅ‚uszczów nienasyconych z ogólnej iloÅ›ci dostarczanych tÅ‚uszczów i tyle powinien otrzymywać. Mówi, że tÅ‚uszcze nienasycone sÄ… w ogóle zbÄ™dne dla dorosÅ‚ych, gdyż dÅ‚ugoletnie odżywianie ludzi tylko nasyconymi tÅ‚uszczami, nie powoduje jakichkolwiek szkodliwych objawów, przed miażdżycÄ… i innymi chorobami chroni i daje dÅ‚ugie życie.
     Biochemia mówi, że w każdym tÅ‚uszczu zwierzÄ™cym znajduje siÄ™ prócz tÅ‚uszczy nasyconych, różna ilość tÅ‚uszczy nienasyconych, a ich zawartość uzależniona jest od sposobu odżywiania zwierzÄ™cia.
     A wiÄ™c zalecane przez dietetyków i lekarzy niezbÄ™dne uzupeÅ‚nianie nienasyconych kwasów tÅ‚uszczowych np: w rybach, czy olejach jest zupeÅ‚nie pozbawione sensu, skoro te tÅ‚uszcze sÄ… w maÅ›le, czy sÅ‚oninie i wcale nie sÄ… niezbÄ™dne u dorosÅ‚ej osoby.
     Już Benedykt Dybowski w ubiegÅ‚ym stuleciu opisywaÅ‚ plemiÄ™ Kamczadali, którzy odżywiali siÄ™ (wedÅ‚ug niego wyÅ‚Ä…cznie) sadÅ‚em i miÄ™sem niedźwiedzim. Byli zdrowi, żyli dÅ‚ugo, czÄ™sto ponad 100 lat, przestÄ™pstw i przestÄ™pców wÅ›ród nich nie byÅ‚o, dzieci nigdy nie dokuczaÅ‚y innym dzieciom, czy dorosÅ‚ym, rodzice nie karcili dzieci, bo nie byÅ‚o takiej potrzeby. 
     W Å›wiadomoÅ›ci współczesnych naukowców, lekarzy i dietetyków pokutuje wiele bÅ‚Ä™dnych, niesprawdzonych doÅ›wiadczalnie teorii i poglÄ…dów, które odpowiednio dÅ‚ugo powtarzane stajÄ… siÄ™ "aksjomatami naukowymi" i gdy przeczÄ… im fakty - tym gorzej dla faktów.
     PrzykÅ‚adów jest wiele, a jednym z nich - poglÄ…d o "nieuleczalnoÅ›ci" cukrzycy.
     PaÅ„ski przykÅ‚ad dowodzi, że z cukrzycy można siÄ™ wyleczyć, że organizm potrafi "wyreperować" nawet skutki starych zmian pourazowych.
     Bóle, które miaÅ‚ pan od 1974 r. spowodowane urazem, które z latami nasilaÅ‚y siÄ™, również ustÄ…piÅ‚y - bez Å›ladu. A przecież ich przyczynÄ… byÅ‚y zmiany organiczne, pourazowe. Organizm potrafi zreperować wiele, tylko trzeba stworzyć dla niego potrzebne ku temu warunki. WÅ‚aÅ›nie takie warunki, jakie daje dla organizmu Å»ywienie Optymalne.

                                                                             Jan KwaÅ›niewski.
wiÄ™cej... 

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wiêcej » 
Copyright © 2004-2015 Jan KwaÅ›niewski & Tomasz KwaÅ›niewski