Artykuły opublikowane

Guz rakowy.
03-10-2006

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

     Mam 59 lat. W ubiegłym roku rozpoznano u mnie owrzodziały guz rakowy w jelicie grubym. Rozpoznanie z wycinka pobranego z jelita było następujące: naciek nowotworowy w prostnicy. Od lutego stosuję żywienie optymalne. Na wadze ubyłem kilkanaście kilogramów, ustąpiły mi bóle nerek spowodowane kamicą, na którą już wcześniej byłem operowany.     Dolegliwości ze strony jelita grubego ustąpiły. Koloskopia wykonana w końcu października wykazała tylko niewielki polip i lekki stan zapalny jelita grubego. Owrzodzenie rakowe zniknęło. Czy nie powróci już nigdy?
                                 F.B.

Odpowiedź.
     Przyczyną wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i raka w tym jelicie jest określony model żywienia, którego skutkiem jest przewaga układu parasympatycznego w jelitach.
     Czynniki, powodujące takie zmiany w odżywianiu, przy których nie występuje przewaga układu parasympatycznego w jelicie grubym, chronią przez zachorowaniem na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i raka tego jelita.
     Pobudzanie układu sympatycznego zmienia, poza świadomością człowieka, jago skład diety tak, że pojawia się przewaga układu sympatycznego także w jelicie.
     Palenie tytoniu w pływa na skład diety w kierunku jej przesunięcia bliżej pastwiska (dieta jarska). Papierosy są drogie, dlatego palacz musi kupować produkty spożywcze tańsze. Badania wykazały, że palacze piją więcej kawy, alkoholu, spożywają dużo więcej węglowodanów, jedzą mniej w kaloriach.
     A taka dieta nie sprzyja rozwojowi wrzodziejącego zapalenia jelita grubego czy raka. W różnych badaniach wykazano, że palacze chorują rzadziej na raka jelita grubego i na wrzodziejące zapalenia tegoż jelita. Chorują na te choroby 5, 7, 11 razy rzadziej niż niepalący.
Nie oznacza to, że trzeba palić. Oznacza, że trzeba wiedzieć.
     Tylko przy Żywieniu Optymalnym utrzymuje się równowaga w układzie wegetatywnym w całym organizmie i w poszczególnych jego narządach. Przy Żywieniu Optymalnym nie ma warunków potrzebnych do zachorowania na wrzodziejące zapalenie jelita grubego czy na raka tegoż jelita.
     Dieta Optymalna jest leczeniem przyczynowym w obu tych chorobach. Nic też dziwnego, że i u pana nowotwór ustąpił.
     Nie spotkałem nigdy u stosujących Żywienie Optymalne przypadków zachorowań na wrzodziejące zapalenie jelita grubego czy raka tego jelita.
     Jeżeli u pana nowotwór ustąpił, nie wróci prawie na pewno.
Trzeba przeprowadzać badania kontrolne, a polip, jeśli będzie objawiał się dolegliwościami należy usunąć operacyjnie.

                                                                      Jan Kwaśniewski.
więcej... 

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski