Artykuły opublikowane

Bradytrofia.
17-10-2006

Bielactwo.

     Mój syn choruje na bielactwo od 6 roku życia. Obecnie ma 15 lat. Na poczÄ…tku miaÅ‚ parÄ™ siwych wÅ‚osów i jasne plamy wokół oczu, a majÄ…c 7 lat miaÅ‚ je na caÅ‚ym ciele. Po wyjÅ›ciu na sÅ‚oÅ„ce, kiedy normalna skóra opaliÅ‚a siÄ™ wyglÄ…daÅ‚o to, delikatnie mówiÄ…c nieestetycznie. ZaczÄ™liÅ›my z nim chodzić do lekarzy, co trwaÅ‚o 7 lat, byÅ‚y naÅ›wietlania lampÄ…, pobyty w szpitalu, smarowanie pÅ‚ynem, który uczulaÅ‚ skórÄ™ na sÅ‚oÅ„ce, branie beta-karotenu, ale w sumie rezultaty byÅ‚y znikome.



     W lipcu 1998 r. spotkaliÅ›my siÄ™ z Panem w Gliwicach. DowiedzieliÅ›my siÄ™ od Pana i z PaÅ„skich książek caÅ‚ej prawdy o żywieniu. Natychmiast podjÄ™liÅ›my decyzjÄ™ o przejÅ›ciu na żywienie optymalne. Wszyscy jesteÅ›my zdrowi, szczuplejsi, spokojniejsi, że nie dopadnie nas jakaÅ› straszna choroba.
     U syna w pierwszym roku żywienia optymalnego nic siÄ™ nie dziaÅ‚o. W tym roku latem już na dużej powierzchni biaÅ‚ej skóry pojawiÅ‚y siÄ™ brÄ…zowe, nieregularne plamki, które zaczęły siÄ™ powiÄ™kszać, Å‚Ä…czyć ze sobÄ…, tworzÄ…c wiÄ™ksze pÅ‚aty brÄ…zowej skóry.
     Prawie caÅ‚e biaÅ‚e plecy staÅ‚y siÄ™ prawie brÄ…zowe. Takie brÄ…zowe plamy wyszÅ‚y także na rÄ™kach, nogach, brzuchu i twarzy. Jeszcze tylko nie ma ich na stopach i dÅ‚oniach. Gdyby w takiej iloÅ›ci wchodziÅ‚ barwnik jak w tym roku, to syn najdalej za dwa lata byÅ‚by taki, jak inni. 
   Oby wreszcie doceniono Pana ogromnÄ… wiedzÄ™ i mÄ…drość. Mam nadziejÄ™, że napisze Pan o bielactwie w "Dzienniku Zachodnim".
                                                        G.S.

 Odpowiedź:
     Bielactwo nie jest chorobÄ… zbyt czÄ™stÄ… i nie powoduje też istotnych szkód w organizmie. Powoduje duże szkody w psychice czÅ‚owieka, który czuje siÄ™ inny i gorszy. PrzyczynÄ… bielactwa sÄ… zaburzenia w wegetatywnym unerwieniu skóry, a przyczynÄ… tych zaburzeÅ„ jest okreÅ›lone, niekorzystne odżywianie.
     Dotychczasowe "leczenie" tej choroby jest objawowe, dÅ‚ugoletnie, drogie i z zasady nieskuteczne. JeÅ›li zmiany na skórze czasem zmniejszajÄ… siÄ™ zależy to bardziej od zmian w diecie niż od leczenia.
     SpotkaÅ‚em wielu ludzi z bielactwem leczonym latami z podobnymi rezultatami, jak u syna Pani. Po przejÅ›ciu na Å»ywienie Optymalne zmiany w skórze, spowodowane bielactwem, z zasady powoli cofajÄ… siÄ™, aż do wyleczenia po kilku latach.
     Skóra należy do tkanek sÅ‚abo ukrwionych - bradytraficznych wedÅ‚ug Bürgera, dlatego skÄ…pe lub bardzo zÅ‚e odżywiani powoduje szybkie starzenie siÄ™ skóry.
     Po przejÅ›ciu na DietÄ™ OptymalnÄ… jedne narzÄ…dy dostajÄ… wiÄ™cej i lepszych skÅ‚adników budulcowych i energii, a inne mniej.

     W organizmie, jak w spoÅ‚eczeÅ„stwie, sÄ… równi i równiejsi. Jedne tkanki sÄ… uprzywilejowane w zaopatrzeniu, inne sÄ… upoÅ›ledzone pod tym wzglÄ™dem. Najlepiej odżywiony w organizmie jest rdzeÅ„ krÄ™gowy.
     DziÄ™ki temu przez ostatnie tysiÄ…ce lat nie urósÅ‚ tak, jak urósÅ‚ krÄ™gosÅ‚up i caÅ‚y czÅ‚owiek A nie urósÅ‚ dlatego wÅ‚aÅ›nie, że jest najlepiej zaopatrzony. Dobre odżywianie daje niski wzrost, niskÄ… wagÄ™ ciaÅ‚a i późne dojrzewanie. ZÅ‚e odżywianie daje wysoki wzrost, dużą wagÄ™ ciaÅ‚a, szybkie dojrzewanie i wiÄ™ksze upoÅ›ledzenie czynnoÅ›ci umysłów ludzkich.
     Niektóre tkanki u czÅ‚owieka dojrzewajÄ… już 10 roku życia, ukÅ‚ad kostny u otyÅ‚ych dziewczynek osiÄ…ga dojrzaÅ‚ość już w 12-13 roku życia, kora mózgowa w 26-28 roku życia, a rdzeÅ„ krÄ™gowy dopiero w 45-50 roku życia.
     WedÅ‚ug badaÅ„ przeprowadzonych w USA, Å›rednia dÅ‚ugość życia osób wysokich - powyżej 210 cm wzrostu, wynosiÅ‚a 41,5 roku, a Å›rednia dÅ‚ugość życia maÅ‚ych, poniżej 165 cm wzrostu wynosiÅ‚a powyżej 85 lat.
     Po przejÅ›ciu na Å»ywienie Optymalne narzÄ…dy sÄ… przebudowywane szybciej lub wolniej, w zależnoÅ›ci od ich ukrwienia i swojej „ważnoÅ›ci” w organizmie. Bez mózgu i serca żyć siÄ™ nie da, bez nóg ostatecznie można.
     U chorych na zaawansowana, uogólnionÄ… miażdżycÄ™ zmiany miażdżycowe najszybciej ustÄ™pujÄ… z tÄ™tnic mózgowych, później wieÅ„cowych a najpóźniej z tÄ™tnic koÅ„czyn dolnych.
Z tętnic rdzenia kręgowego nie ustępują, bo ich tam prawie nigdy nie ma.
     Z innych tkanek najlepiej ukrwiony (odżywiony) jest jÄ™zyk, aczkolwiek u współczesnych ludzi, zwÅ‚aszcza pÅ‚ci żeÅ„skiej, pracuje bardzo dużo, to nie wystÄ™pujÄ… w nim zmiany miażdżycowe. 
     Przeciążenie, przechÅ‚adzanie, zwężanie tÄ™tnic powodowane paleniem tytoniu w dawce pobudzajÄ…cej ukÅ‚ad sympatyczny (do 15-20 papierosów na dobÄ™ ) sprzyja rozwojowi miażdżycy w tÄ™tnicach nóg, ale nie w tÄ™tnicach jÄ™zyka. Przeciążenie jÄ™zyka, jego przechÅ‚adzanie przy jedzeniu lodów czy piciu zimnych pÅ‚ynów nie wpÅ‚ywa na powstanie miażdżycy w tÄ™tnicach jÄ™zyka. Nie ma zmian miażdżycowych w tÄ™tnicach jÄ™zyka u czÅ‚owieka wÅ‚aÅ›nie z powodu jego doskonaÅ‚ego zaopatrzenia w skÅ‚adniki budulcowe, energiÄ™ i tlen.

     Nie może być i nie ma miażdżycy w tÄ™tnicach u czÅ‚owieka, w jakimkolwiek narzÄ…dzie czy tkance, jeÅ›li zapotrzebowanie tÄ™tnic na te skÅ‚adniki jest w peÅ‚ni pokryte. 
A może być pokryte tylko u stosujących Żywienie Optymalne.

     Osoby stosujÄ…ce Å»ywienie Optymalne od razu można poznać po cerze. U stosujÄ…cych moje zalecenia rok i dÅ‚użej skóra na twarzy jest zawsze piÄ™kna. To oznacza, że po dÅ‚uższym czasie Å»ywienia Optymalnego nawet tkanki sÅ‚abo z zasady odżywione ( jak skóra ) majÄ… siÄ™ dobrze. 
     Czasem dÅ‚ugotrwaÅ‚a choroba ze zmianami umiejscowionymi w skórze może spowodować trwaÅ‚e zmiany organiczne, których organizm w peÅ‚ni usunąć nie może.
     Tak czasami bywa w Å‚uszczycy. U wiÄ™kszoÅ›ci chorych na Å‚uszczycÄ™ nastÄ™puje wyleczenie u pozostaÅ‚ych wiÄ™ksza lub mniejsza ale poprawa.

     Kolejność ustÄ™powania bielactwa ze skóry syna Å›wiadczy o jej zwiÄ…zku ze stopniem ukrwienia (odżywienia) skóry. Im skóra leży bliżej serca i im mniej jest narażona na przechÅ‚adzanie, które powoduje zwężenie tÄ™tnic, zatem i pogorszenie ukrwienia tkanki, na ogół tym szybciej ustÄ™pujÄ… zmiany skórne.
     U pani syna już prawie na caÅ‚ym ciele zmiany ustÄ…piÅ‚y lub ustÄ™pujÄ…. PozostaÅ‚y jeszcze na dÅ‚oniach i stopach. I te powinny po dÅ‚uższym czasie ustÄ…pić.
     W chorobach tkanki Å‚Ä…cznej i skóry należy w Diecie Optymalnej spożywać wiÄ™cej kolagenu, szczególnie skórek wieprzowych.
     MiaÅ‚em pojedyncze obserwacje u chorych na bielactwo, że zmiany na skórze ustÄ™powaÅ‚y szybciej, gdy skórki wieprzowe pochodziÅ‚y od ras umaszczonych brÄ…zowo lub czarno. Teoretycznie jest możliwe, że dostarczanie wiÄ™kszych iloÅ›ci barwnika skóry w pożywieniu może spowodować szybsze cofanie siÄ™ bielactwa, ale tego nie sprawdziÅ‚em.

                                                                           Jan KwaÅ›niewski.
więcej...

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wiêcej » 
Copyright © 2004-2015 Jan KwaÅ›niewski & Tomasz KwaÅ›niewski