Przekwitanie u kobiet.
Od listopada 1997r. jestem na diecie optymalnej. Mam 56 lat, chorowaÅ‚am na chorobÄ™ wieÅ„cowÄ…, nadciÅ›nienie, z moim przewodem pokarmowym byÅ‚o źle. Po 2 tygo0dniach diety optymalnej odstawiÅ‚am wszystkie leki i tak jest do dnia dzisiejszego. CzujÄ™ siÄ™ bardzo, bardzo dobrze. ÅšledzÄ™ wszystkie pana informacje w „Dzienniku Zachodnim" i nie natknęłam siÄ™ na informacjÄ™ o zażywaniu leków hormonalnych przez kobiety. Hormony biorÄ™ od 4 lat.
System 50 co 4-5 dni i Orgametril przez 12 dni. Proszę o odpowiedź czy muszę je zażywać? Czy po przerwaniu tych kuracji będę miała uderzenia gorąca do głowy i silne poty, które występowały bez tych hormonów? Proszę o odpowiedź, ponieważ interesuje to większość moich znajomych. M.N.
Odpowiedź: Okres przekwitania powinien występować u kobiet w możliwie późnym wieku. Wiek wystąpienia menopauzy zależy głównie od jakości odżywiania. Bywa, że kobiety przekwitają już około 35 roku życia, bywa też, że po 60. Kobiety, które w odpowiednim czasie zastosowały Żywienie Optymalne mają wiek rozrodczy bardzo wydłużony, ponieważ są najbardziej biologicznie wartościowe, co sprzyja urodzeniu wartościowego i zdrowego dziecka i stwarza duże szansę na to, że ich potomstwo będzie odżywiane tak, jak ich matka.
Pisałem już wiele razy, że gatunek ludzki jest mocno zdegenerowany. Objawia się to między innymi stałym obniżaniem wieku dojrzewania kobiet. Nasi praprzodkowie dojrzewali znacznie później niż my. I tak być powinno, ale przez wprowadzenie do spożycia produktów dla człowieka niejadalnych w stanie surowym, co Biblia nazywa grzechem pierworodnym jest tak, jak jest, czyli źle. Trzeba wielu pokoleń, aby gatunek ludzki osiągnął wartość biologiczną ze swojego szczytowego okresu rozwoju.
U dziewczÄ…t już miesiÄ…czkujÄ…cych wprowadzenie Å»ywienia Optymalnego czÄ™sto powoduje zanik miesiÄ…czki na kilka lat. Nie należy wówczas odwiedzać ginekologa po to, aby otrzymać leki na powrót miesiÄ…czki. W odpowiednim czasie sama powróci. W okresie ostatnich stuleci najpóźniej zaczynaÅ‚y miesiÄ…czkować dziewczÄ™ta w Anglii w r 1830, gdy wiek wystÄ…pienia jej wynosiÅ‚ Å›rednio 21 lat, a w rodzinach bogatych 24 a nawet 27 lat. W tym okresie wartość biologiczna Anglików byÅ‚a najwyższa, „a wszystko co doskonaÅ‚ego ludzie widzÄ… w Å›wiecie jest Anglika dzieÅ‚em” - pisaÅ‚ StanisÅ‚aw Staszic. I dalej: „Anglia, która w stosunku do Polski prowincjÄ… nazywać siÄ™ może, najwiÄ™ksze w Å›wiecie podatki skÅ‚ada, a zboża eksportuje 4 razy wiÄ™cej, niż caÅ‚a Polska”. W tym czasie Polska byÅ‚a w stanie przeznaczyć tylko 12 milionów zÅ‚otych na obronÄ™, podczas gdy w Anglii dochody z podatków przekraczaÅ‚y tysiÄ…c milionów zÅ‚otych. NakÅ‚ady na gospodarkÄ™ żywnoÅ›ciowÄ… dawaÅ‚y rocznie 100 % zysku podczas gdy w Polsce poniżej 20%.
W Polsce jest źle, ponieważ polskie dziewczÄ™ta zaczynajÄ… coraz to wczeÅ›niej miesiÄ…czkować. Spotyka siÄ™ na ÅšlÄ…sku dziewczynki, u których pierwsza miesiÄ…czka pojawiaÅ‚a siÄ™ jeszcze w przedszkolu. DokÅ‚adnie tak samo jest w tak zwanym trzecim Å›wiecie (dieta jarska). Obniżanie siÄ™ wieku dojrzewania dziewczÄ…t, obniżanie wieku zÄ…bkowania u niemowlÄ…t wystÄ™puje od lat, Å›wiadczy o stopniowej, pogÅ‚Ä™biajÄ…cej siÄ™ degradacji naszego narodu. Dopóki te trendy nie zostanÄ… odwrócone, w Polsce musi być stopniowo coraz to gorzej, szczególnie w stosunku do narodów, których wartość biologiczna jest wyższa. Dobrze jak w Szwajcarii bÄ™dzie w Polsce, gdy Å›redni wiek pierwszej miesiÄ…czki bÄ™dzie wynosiÅ‚ 18 lub wiÄ™cej lat – tak jak w Szwajcarii. U kobiet stosujÄ…cych Å»ywienie Optymalne, na ogół miesiÄ…czki sÄ… regularne, skÄ…pe, bezbolesne i trwajÄ… 3-7 dni. U kobiet w okresie przekwitania, po przejÅ›ciu na Å»ywienie Optymalne, czÄ™sto powraca miesiÄ…czkowanie na kilka lat i kobieta taka może jeszcze urodzić wartoÅ›ciowe biologicznie dziecko. Bywa, że miesiÄ…czka pojawia siÄ™ po 3-4 latach od zaprzestania miesiÄ…czkowania.
Około 20 % małżeństw w Polsce nie może mieć dzieci z powodu niepłodności. Są to rodziny najczęściej o najbardziej niekorzystnym odżywianiu. Sytuacja zmienia się po przejściu na Żywienie Optymalne. Najlepsze z możliwych odżywianie małżonków daje szansę na urodzenie wartościowego biologicznie dziecka i szansę na najkorzystniejsze odżywianie w dalszym jego życiu. Wiele dzieci urodziło się w rodzinach które leczyły się bezskutecznie z powodu niepłodności, tylko dzięki temu, że ich rodzice zaczęli żywić się optymalnie. Wszystkie procesy w organizmie, w tym wytwarzanie, lub nie wytwarzanie hormonów niezbędnych do zajścia w ciążę, są sterowane odżywianiem. Po zmianie diety na optymalną, poprzednie zaburzenia spowodowane złym odżywianiem często wkrótce ustępują, a pierwsze ciąże u uprzednio niepłodnych matek, pojawiać się już mogą po 2-3 miesiącach stosowania Diety Optymalnej.
Kobiety okres ciąży znoszÄ… dobrze, na wadze przybierajÄ… nieco wiÄ™cej niż wynosi ciężar pÅ‚odu i wód pÅ‚odowych, zatruć ciążowych nie mogÄ… mieć i ich nie majÄ…, rodzÄ… Å‚atwo - „bez bólów i mÄ™ki”.
Przekwitanie u kobiet jest procesem fizjologicznym i jako takie nie powinno powodować większych dolegliwości. U kobiet stosujących Żywienie Optymalne w okresie przekwitania mogą pojawić się niezbyt często niewielkie uderzenia gorąca, na wadze nie przybierają, kobiecej figury nie tracą, na nadciśnienie, osteoporozę, czy inne choroby pojawiające się w okresie przekwitania - nie chorują. Kobiety stosujące Żywienie Optymalne na ogół przechodzą okres przekwitania przeważnie bez potrzeby brania leków. Sztuczna ingerencja hormonalna u przekwitających kobiet, ze względu na uciążliwe dolegliwości związane z tym okresem życia nie jest fizjologiczna, a konieczność stosowania jej, nie świadczy dobrze o dotychczasowym sposobie odżywiania kobiety. Jeżeli pani już bierze hormony, to ich nagłe odstawienie może spowodować nawrót poprzednich dolegliwości, chociaż ich nasilenie powinno być znacznie mniejsze. Może pani spróbować stopniowo zmniejszać dawki hormonów i obserwować , co będzie. Gdy będzie dobrze, to będzie pani mogła zrezygnować z ich przyjmowania. W wieku 56 lat może jeszcze powrócić miesiączkowanie, co będzie dobrym objawem świadczącym o opóźnianiu procesów starzenia i dającym szansę na dłuższe życie.
Jan Kwaśniewski. więcej... |