Artykuły opublikowane

Podziękowanie.
29-10-2006
OPTYMALNI nr 87

     Dziękuję pracownikom Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mossakowskiego PAN.
                                                      Ciechocinek 2006.10.13

 

            Na stronie internetowej Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk, z Zakładu Farmakologii Doświadczalnej, zamieszczono w dniu 2006.10.02 informację dotyczącą wyników badań nad wpływem diety optymalnej na ludzi „zdrowych” stosujących ŻO u siebie przez okres kilku lat, średnio ponad 5 lat.   „Dieta Kwaśniewskiego wysokotłuszczowa, niskowęglowodanowa, ketogenna jest uważana za miażdżycorodną i szkodliwą dla zdrowia, chociaż nie opublikowano żadnych badań dotyczących jej wpływu na organizm ludzki.” – napisano w informacji.

     Jakie były przyczyny tego, że nie opublikowano żadnej pracy o skutkach stosowania ŻO u chorych na różne choroby w ŻADNYM czasopiśmie medycznym uważającym się za naukowe?  
     Uważni czytelnicy moich książek i licznych artykułów wiedzą co było przyczyną niepisanego zakazu drukowania moich prac naukowych w czasopismach medycznych zaliczanych do „naukowych”.

     Na początku lat 70-tych pisałem do ministra obrony narodowej Wojciecha Jaruzelskiego podając sposób na zaprzestanie tuczenia i wyniszczenia lotników wojskowych, których odżywiano szczególnie źle (90 % otyłych i z nadwagą, 90 % reagowało na stres żarłocznością co jest szczególnie szkodliwe dla jednostki i narodu), odpisano mi, że minister osobiście zainteresował się tą sprawą, ale nie podjął żadnych kroków w tej sprawie, ponieważ „najwyższe w tym względzie autorytety absolutnie nie podzielają waszych poglądów”.
     A ja już wówczas nie miałem poglądów – miałem tylko wiedzę. Optymalni wiedzą o tym, jak szkodliwe dla ludzi są wszelkie poglądy, o czym pisał Stanisław Staszic, Hugo Kołłątaj i Krakowianin XX wieku w nauce prof. Julian Aleksandrowicz.

     „Najwyższe w tym względzie autorytety” uznały ponad 34 lata temu ŻO za wybitnie szkodliwe dla zdrowia i tak twierdzą nadal oni i ich uczniowie dobierani drogą selekcji wyłącznie negatywnej.

     Spostrzeżenie ks. prof. Włodzimierza Sedlaka, że „mechanizmy nauki od dawna mielą inteligentnych i zdolnych zostawiając słabizny intelektualne” zawsze było aktualne i jest aktualne obecnie.

     Tysiące lekarzy w Polsce i w kilkudziesięciu innych krajach potrafiło zapoznać się z moją wiedzą, zrozumieć ją, przyjąć za słuszną i prawdziwą. Stosują tę wiedzę w leczeniu chorych na różne choroby, uzyskując rezultaty niemożliwe do uzyskania przy pomocy wszystkich innych metod leczenia.
     Kilku profesorów w Polsce również potrafiło zrozumieć wiedzę o ŻO: prof. Julian Aleksandrowicz, prof. Zbigniew Żółtowski, prof. Kazimierz Boczar, prof. Henryk Rafalski, szef służby zdrowia Wojska Polskiego płk doc. dr Czesław Półtorak i kilku innych, ale w większość bez zapoznania się z tą wiedzą, bez przeprowadzenia jakichkolwiek badań uznało i nadal uznaje ŻO za wybitnie szkodliwe dla zdrowia.

     Twierdzą, że po kilkuletnim stosowaniu ŻO musi rozwinąć się miażdżyca.
W czerwcu 1999 r. w „Dzienniku Zachodnim” przedstawiono stanowisko Wydziału VI Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk w spawie „diety optymalnej dra Jana Kwaśniewskiego”. 
     Komitet Terapii PAN uznał tzw. "„dietę optymalną” lek. med. Jana Kwaśniewskiego za wybitnie szkodliwą dla zdrowia."
     Pod tym stanowiskiem podpisało się 30 profesorów, w tym obecny minister chorób, zwany przewrotnie ministrem zdrowia, a zdrowia w Narodzie Polskim jest bardzo mało. Natomiast chorych i chorób jest najwięcej w całej naszej historii.

     OKOŁO POŁOWY Polaków ma nadwagę lub otyłość, na nadciśnienie choruje około 9 milionów, na cukrzycę blisko 4 miliony, choroby stawów to dalsze 6 milionów, choroby serca, naczyń, zawały, udary mózgu to dalsze miliony chorych.
     W 1935 r. w Polsce naliczono nieco ponad 5 tysięcy chorych na nowotwory, ponad 80 zakładów leczniczych nie spotkało się z nowotworami. Obecnie chorych na nowotwory jest około 500 tysięcy, rocznie zapada na choroby nowotworowe 120 tysięcy ludzi, z których 80 tysięcy umiera.

     Liczba osób niepełnosprawnych przekracza 5 milionów.

     Około 80 % posłów i senatorów ma nadwagę lub otyłość, nadciśnienie i inne choroby towarzyszące otyłości a spowodowane wspólną z otyłością przyczyną wyższą.

     Przez 2 miesiące (sierpień, wrzesień) przebywała w jednej Arkadii siostra zakonna z Charkowa. Przyjechała ciężko chora, ważyła 154 kg. Po 2 miesiącach wszystkie jej dolegliwości ustąpiły, wyjechała z wagą 115 kg, czyli o 39 kg lżejsza. W czasie pobytu nigdy nie była głodna.

     „Nie ma nieuleczalnie chorych, niedostateczną jest tylko nasza wiedza” – napisał Krakowianin XX wieku w nauce prof. Julian Aleksandrowicz. Niewiele się pomylił.

     Dieta Optymalna nie jest dietą ketogenną. Trzeba spożywać tyle węglowodanów, aby w moczu nie pojawiały się ciała ketonowe. Na ogół wystarcza 0,8 g cukrów na 1 kg wagi ciała.

     Dieta Optymalna nie ma nic wspólnego z dietą Atkinsa. Atkins od 1974 r. zalecał znaczne ograniczenie węglowodanów, lub ich okresowe wyłączenie z diety. Na temat zjadanych ilości białka i tłuszczu nic nie mówił.

     Dopiero po zapoznaniu się z treścią moich książek podał zalecane proporcje między białkiem i tłuszczem w swojej diecie. W diecie Atkins-1 i Atkins-2 zalecał 0,6 lub 0,7 g tłuszczu na 1 g białka.

     W Diecie Optymalnej dla szczupłych jest zalecane około 3,5 g tłuszczu na 1 g białka, dla otyłych i chudnących około 2,5 g tłuszczu na 1 g białka.

     Wyniki stosowania diety Atkinsa u chorych, są znacznie mniej korzystne niż przy stosowaniu Żywienia Optymalnego.

     

       Prof. filozofii dr hab. med. Wolfgang Lutz jak pisał, pokrewna ze mną dusza i wielki mój przyjaciel, autor książki „Życie bez chleba” na temat ŻO napisał:

     „Stosując ekstremalnie wysoką podaż tłuszczów, niską węglowodanów i białek DR. Kwaśniewski uzyskuje rezultaty znacznie przewyższające te, którzy uzyskiwali inni stosujący inne niskowęglowodanowe diety.

     Najważniejszą zasadą optymalnego żywienia jest utrzymanie ścisłych proporcji między trzema głównymi składnikami odżywczymi – białkiem, tłuszczem i węglowodanami jak 1 : 2,5-3,5 : 0,5 (wyrażone w jednostkach wagowych).

     Te proporcje – „złota zasada życia” – jest oryginalnym odkryciem Jana Kwaśniewskiego. Rezultaty jakie osiąga Jan Kwaśniewski mówią same za siebie ...

     Prace dr. J. Kwaśniewskiego wykazały, jak absurdalnym jest powszechne przekonanie o szkodliwości tłuszczów zwierzęcych.”

           


     W badaniach na zwierzętach prof. H. Rafalski wykazał, że ŻO ma wybitne działanie przeciwmiażdżycowe.

     W badaniach na ludziach chorych na miażdżycowe zwężenie tętnic wieńcowych i inne towarzyszące choroby, profesor wykazał, że ŻO nie powoduje żadnych szkodliwych efektów dla chorych w okresie 6 miesięcy stosowania diety.

     Wykazał, że ŻO powoduje szereg korzystnych efektów u chorych i to w każdym przypadku. Nieszkodliwość stosowania  ŻO u chorych i korzystne efekty w każdym przypadku, potwierdzili recenzenci pracy: prof. Jan Hasik i prof. Jan Tatoń.

     Wyniki badań zostały przesłane do Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Nie zostały opublikowane, a głęboko ukryli je ci, którzy postanowili trwać przy swoich poglądach.

„Konsekwencje decyzji uczonych, którzy MUSZĄ wybierać zło, bywają nadzwyczaj groźne” wiedział ks. prof. Włodzimierz Sedlak.

     Zło spowodowane przez tych „uczonych” spowodowało dla Narodu Polskiego i dla całej Ludzkości ogromne szkody.

     Liczba chorych na cukrzycę wzrosła z 300 tysięcy w 1974 roku do 4 milionów w 2004 roku. W 1974 r. Polacy byli na 14 miejscu w chorobowości na choroby cywilizacyjne w Europie, od kilku lat są stale na miejscu medalowym.

     Z Narodem Polskim obecnie jest tak źle, jak nigdy nie było w całej naszej historii. Ale w Polsce powstała wiedza, która jako jedyna, może zamienić Polaków w ludzi zdrowych, rozumnych, umiejących odróżnić dobro od zła, zatem wybierających dobro, dysponujących wiedzą, pozbawionych poglądów i wiary w jedynie słuszne teorie.

Czy Polacy potrafią szerzej z tej wiedzy skorzystać?

     Nasz Patron ks. prof. Włodzimierz Sedlak pisał: „Czeka nas renesans człowieczeństwa, albo wielka zagłada. Będzie to dziwny renesans bo pozbawiony historycznego ideału. Nie mamy czego naśladować w minionych epokach. NIE BYŁO dotychczas ideału godnego naśladowania. Renesans ten może być całkowicie oryginalny”.

     Na razie maszerujemy w kierunku wielkiej zagłady. To tylko kwestia czasu. Aby skierować swoje działania w kierunku renesansu człowieczeństwa trzeba w najważniejszych dla ludzi sprawach postępować dokładnie odwrotnie niż dotychczas.

     

       Dziękuję Pracownikom Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mossakowskiego PAN za to, że przeprowadzili badania, które potwierdziły nieszkodliwość Żywienia Optymalnego stosowanego przez około 5 lat, potwierdziły dobre zdrowie badanych i szczególnie za odwagę wykazaną przez opublikowanie wyników w Internecie.

    Może za Wami pójdą inni ?

 

                                                                      Jan Kwaśniewski

OPTYMALNI nr 87 - Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski