Artykuły opublikowane

Sprzeczność interesów.
31-10-2006

Nadwaga, dziwna choroba. 

     Od ponad roku ja, moja żona i syn stosujemy żywienie optymalne. Ja straciÅ‚em na wadze 21, a żona 16 kg.
     Syn ma 20 lat i studiuje architekturÄ™. W szkole Å›redniej uczyÅ‚ siÄ™ dość dobrze, ale wÅ‚aÅ›ciwie bez przerwy siÄ™ uczyÅ‚. Teraz na studiach przyjeżdża do domu na sobotÄ™ i niedzielÄ™ i nie widzÄ™, żeby siÄ™ uczyÅ‚. Egzaminy zdaje bez wysiÅ‚ku.



     Ja 3 lata temu zachorowaÅ‚em na dziwnÄ… chorobÄ™. MiaÅ‚em paskudne pÄ™cherze na rÄ™kach. LeczyÅ‚em siÄ™ u wielu lekarzy. Å»adne leczenie nic nie pomagaÅ‚o. Nawet nie potrafiono rozpoznać choroby. Podejrzewano, że choroba ma tÅ‚o wirusowe. Od poczÄ…tku października ubiegÅ‚ego roku caÅ‚Ä… rodzinÄ… stosujemy żywienie optymalne. Å»ona jest pielÄ™gniarkÄ….
     Zmiany na rÄ™kach zaczęły szybko ustÄ™pować. Już na poczÄ…tku grudnia moje rÄ™ce wyglÄ…daÅ‚y dobrze, a po dalszych 2 tygodniach wszystko zniknęło bez Å›ladu. ZaÅ‚Ä…czam fotografiÄ™ mojej prawej rÄ™ki z 7 października 1998 r. i z 1 grudnia 1998 r.
     Przez 2 lata mÄ™czyÅ‚em siÄ™, ustawicznie leczyÅ‚em, wydaÅ‚em dużo pieniÄ™dzy, a żadnej poprawy nie byÅ‚o. A po żywieniu optymalnym choroba ustÄ…piÅ‚a po 2,5 miesiÄ…cach. U żony i u mnie ustÄ…piÅ‚y choroby, na które oboje chorowaliÅ›my od lat i czujemy siÄ™ bardzo dobrze. DziÄ™kujemy.
                                 H. i A. P.
     PS. Staram siÄ™ zainteresować paÅ„skimi metodami niemieckÄ… kasÄ™ chorych. Kasa chorych chce pÅ‚acić możliwie maÅ‚o. Po wprowadzeniu paÅ„skich metod koszty opieki zdrowotnej obniżą siÄ™ kilka razy. Samo wyleczenie chorych z cukrzycy przyniesie ogromne oszczÄ™dnoÅ›ci. Mam nadziejÄ™, że urzÄ™dnicy z kas chorych zrozumiejÄ…, jakie bÄ™dÄ… mogli uzyskać korzyÅ›ci z praktycznego wykorzystania PaÅ„skiej wiedzy.

Odpowiedź:
     W obecnej, bardzo chorej sÅ‚użbie zdrowia, istnieje sprzeczność interesów pomiÄ™dzy interesem spoÅ‚eczeÅ„stwa, a interesem sÅ‚użby zdrowia. Ludzie chcÄ… być zdrowymi, nie chorować, nie leczyć siÄ™, nie chcÄ… mieć raka, czy miażdżycy, zawałów, czy udarów mózgowych, nie chcÄ… chorować na grypy i inne choroby infekcyjne.
     Interesem sÅ‚użby zdrowia jest, aby wszyscy byli chorzy i ustawicznie siÄ™ leczyli, aby chirurdzy mieli co wycinać i obcinać, aby ludzie zjadali jak najwiÄ™cej leków i wykonywali jak najwiÄ™cej niepotrzebnych badaÅ„, aby istniaÅ‚o i dziaÅ‚aÅ‚o możliwie dużo różnych uzdrowicieli i innych, "alternatywnych" metod leczenia, które w koÅ„cowym efekcie napÄ™dzajÄ… pacjentów do sÅ‚użby zdrowia.
     Interesem urzÄ™dników kas chorych jest, aby musieli możliwie maÅ‚o pÅ‚acić sÅ‚użbie zdrowia za jej usÅ‚ugi. Dlatego jest szansa, aby urzÄ™dnicy kas chorych w Niemczech zainteresowali siÄ™ sposobem gwarantujÄ…cym znaczne zmniejszenie wydatków.
     Potężny przemysÅ‚ farmaceutyczny, wydajÄ…cy np. w USA kilka razy wiÄ™cej pieniÄ™dzy na przekupywanie lekarzy, aby zechcieli zalecać chorym ich "leki", niż na badania naukowe, też by chciaÅ‚, aby każdy czÅ‚owiek, od urodzenia do Å›mierci zjadaÅ‚ przynajmniej 100 tabletek dziennie i na dodatek braÅ‚ parÄ™ zastrzyków.
     Interesem przemysÅ‚u farmakologicznego jest, aby byÅ‚o możliwie dużo chorych na cukrzycÄ™ typu I, by oni mieli jak najwiÄ™kszy zbyt na różne insuliny i na inne leki stosowane w "leczeniu" cukrzycy, producenci glukometrów też chcÄ… ich sprzedawać jak najwiÄ™cej, okuliÅ›ci majÄ… przy nich zajÄ™cie, bo chorzy na cukrzycÄ™ tracÄ… wzrok, nefrolodzy też majÄ… co robić, bo cukrzyca typu I prowadzi czÄ™sto do niewydolnoÅ›ci nerek, chirurdzy majÄ… pracÄ™ przy wymianie nerek, czy obcinaniu nóg, sztuczne nerki, czy dializy otrzewnowe też sÄ… bardzo kosztowne i dajÄ… zatrudnienie wielu pracownikom sÅ‚użby zdrowia.

     Lekarzom trzeba pÅ‚acić dużo, aby mogli mieć olej w gÅ‚owie, ale pÅ‚acić należy im wyÅ‚Ä…cznie za zdrowie podopiecznych!. I wówczas by siÄ™ okazaÅ‚o, że nawet przy obecnym poziomie medycyny i przy obecnych metodach leczenia, koszty opieki zdrowotnej z miejsca obniżyÅ‚yby siÄ™ przynajmniej o 50%.
     Lekarze chcÄ… leczyć jak najdrożej, a chorzy chcÄ… być leczeni możliwie tanio. Na ogół wygrywajÄ… lekarze, ale za wszystko w koÅ„cowym rozrachunku i tak pÅ‚acÄ… ich "podopieczni" ale także i ci, którzy nie chorujÄ… i nie korzystajÄ… z usÅ‚ug sÅ‚użby zdrowia.

     Zdrowie powinno być odpowiednio promowane, a nie chorujÄ…cy powinni pÅ‚acić znacznie mniej podatku zdrowotnego. Wówczas i ci, którzy chorujÄ… i pÅ‚acÄ… ,też bÄ™dÄ… chcieli pÅ‚acić mniej i bÄ™dÄ… starali siÄ™ dbać o swoje zdrowie.

     PaÅ„ska prawa dÅ‚oÅ„ na zdjÄ™ciu z dnia 7 października 1998 r. byÅ‚a dÅ‚oniÄ… czÅ‚owieka chorego z paskudnymi zmianami o nieznanej etiologii. Ta sama dÅ‚oÅ„ na zdjÄ™ciu z dnia 1 grudnia 1998 r. jest dÅ‚oniÄ… zdrowego czÅ‚owieka, część zmian chorobowych ustÄ…piÅ‚a, pozostaÅ‚e zmniejszyÅ‚y siÄ™. Jak pan pisze w liÅ›cie, wszystkie zmiany chorobowe ustÄ…piÅ‚y do koÅ„ca grudnia 1998 r.

     Może urzÄ™dnicy naszych Kas Chorych i urzÄ™dnicy niemieckich "Krankenkasse" zdobÄ™dÄ… siÄ™ na odwagÄ™ i spróbujÄ… sprawić, by za znacznie mniejsze pieniÄ…dze stan zdrowia ubezpieczonych znacznie siÄ™ poprawiÅ‚. W Polsce jednak na razie siÄ™ na to nie zanosi.

                                                                                   Jan KwaÅ›niewski.
więcej...

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wiêcej » 
Copyright © 2004-2015 Jan KwaÅ›niewski & Tomasz KwaÅ›niewski