Artykuły opublikowane

Astma oskrzelowa.
14-11-2006

Wada serca. 

     Należę do ludzi niejednokrotnie bardzo poważnie skrzywdzonych przez medycynÄ™ tak w Polsce, jak i w Australii. Od dziecka chorujÄ™ na zÅ‚ożonÄ… wadÄ™ serca, która powstaÅ‚a po anginie i chorobie reumatycznej. Już jako dorosÅ‚y mężczyzna wywiozÅ‚em swoje chore serce do Australii. ZachorowaÅ‚em tutaj na zapalenie pÅ‚uc, po którym pozostaÅ‚a mi astma oskrzelowa. Od stycznia 1999 r. byÅ‚em na diecie przeciw cholesterolowej. Cholesterol spadÅ‚ niewiele, ale znacznie wzrosÅ‚y trójglicerydy.



     PracujÄ™ ciężko fizycznie na dwóch etatach. Pomimo leczenia z sercem byÅ‚o coraz gorzej, doszÅ‚y przeziÄ™bienia i grypa nie opuszczajÄ…ca mnie przez caÅ‚y rok. MiaÅ‚em czÄ™ste ataki astmy. MiaÅ‚em też ataki zawrotów gÅ‚owy, z zaburzeniami wzroku, silnymi potami i wymiotami.
     Pewnego razu znajomy inżynier J.Z. opowiedziaÅ‚ mi o PaÅ„skim żywieniu optymalnym. Syn przyleciaÅ‚ do mnie z książkÄ… pod koniec czerwca, a ja już w maju przestaÅ‚em stosować leki na serce. Ostatnio serce moje, posiadajÄ…ce podobno zepsute trzy zastawki, niebezpiecznie siÄ™ powiÄ™kszyÅ‚o. Po 2 miesiÄ…cach żywienia optymalnego zgÅ‚osiÅ‚em siÄ™ do lekarza lżejszy o 7 kg, z dobrym ciÅ›nieniem i tÄ™tnem. Lekarz nie mógÅ‚ uwierzyć, że moje serce w stosunku do ubiegÅ‚ego roku, znacznie zmniejszyÅ‚o swÄ… wielkość. Lekarz byÅ‚ bardzo zdziwiony i pytaÅ‚ mnie, co takiego robiÄ™, że uzyskaÅ‚em tak dużą poprawÄ™ zdrowia. Nie spotkaÅ‚ żadnego chorego z dużym sercem, u którego serce by siÄ™ tak zmniejszyÅ‚o, jak zmniejszyÅ‚o siÄ™ u mnie. OdmówiÅ‚em mu wyjaÅ›nienia, twierdzÄ…c, że jeszcze za wczeÅ›nie. Ów lekarz nie wie ponadto, że już nie mam astmy oskrzelowej. Ostatnie badania wykazaÅ‚y, że cholesterol mi nieco wzrósÅ‚ ale trójglicerydy obniżyÅ‚y siÄ™ z 3,3 na 1,1 mmol.
                                                     W.R.

Odpowiedź:
     PaÅ„ska historia zdrowia (i chorób) jest przykÅ‚adem tego, jak bezrozumna jest współczesna medycyna nie tylko w Polsce, ale i w Australii. We wszystkich krajach sÅ‚użba "zdrowia" ma dbać o to, aby ludzie nie chorowali, a gdy z powodu bÅ‚Ä™dów przez nich popeÅ‚nionych zachorujÄ…, powinna umieć ich z choroby czy chorób, przyczynowo wyleczyć. SÅ‚użba zdrowia nie potrafi ani jednego, ani drugiego. Gdyby jej wcale nie byÅ‚o, ludzie byliby znacznie zdrowsi, a przy tym bogatsi. SÅ‚użba zdrowia powoduje kolosalne straty dla ludzkoÅ›ci. Profesor Julian Aleksandrowicz napisaÅ‚ "Nieprzewidziane skutki zamierzonego dziaÅ‚ania (sÅ‚użby zdrowia) sÄ… najczÄ™stszÄ… lecz niedostrzegalnÄ… przyczynÄ… chorób cywilizacyjnych". Co to oznacza po przeÅ‚ożeniu na bardziej zrozumiaÅ‚y jÄ™zyk? Otóż oznacza to, że najczÄ™stszÄ… przyczynÄ… miażdżycy, cukrzycy, nowotworów, nadciÅ›nienia, zawałów, udarów mózgowych, astmy, chorób alergicznych, choroby Alzheimera, LeÅ›niewskiego Crohna, wrzodziejÄ…cego zapalenia jelita grubego, choroby wrzodowej, nerwic, chorób psychicznych, powszechnie patologicznej czynnoÅ›ci umysłów u ludzi najgroźniejszej w skutkach dla ludzkoÅ›ci gdy wystÄ™puje u uczonych i polityków, jest dziaÅ‚alność sÅ‚użby zdrowia. Zdegenerowana ludzkość postÄ™puje irracjonalnie, czyli dokÅ‚adnie odwrotnie niż powinna.

     "CzÅ‚owiek nie potrafi odróżnić, kto przyjacielem, a kto wrogiem jego" - pisaÅ‚ wiedzÄ…cy Staszic. Ludzie tworzÄ… najbardziej zbrodnicze instytucje i utrzymujÄ… je za swoje pieniÄ…dze wierzÄ…c, że te instytucje pomogÄ… im w tym i innym Å›wiecie. OtaczajÄ… te instytucje najwyższym szacunkiem i nie skÄ…piÄ… pieniÄ™dzy na ich utrzymanie. Opinia ludzi jest w najwyższym stopniu chora, a "ci co majÄ… najlepszÄ… opiniÄ™, sÄ… wedÅ‚ug Sokratesa, najwiÄ™kszymi nÄ™dzarzami, naprawdÄ™, co do porzÄ…dku w gÅ‚owie".
    Ludzkość wchodzi po "drabinie postÄ™pu", ale ta drabina ma pierwszy szczebel zÅ‚amany. Co powoduje, że wszystkie nastÄ™pne szczeble prowadzÄ… w zÅ‚ym kierunku. Ten pierwszy zÅ‚amany szczebel to "powszechnie wadliwa struktura, i wadliwa czynność mózgów ludzkich" (cyt. prof. Julian Aleksandrowicz), a pierwszÄ… przyczynÄ…, która ten szczebel zÅ‚amaÅ‚a, jest niekorzystne odżywianie organizmów i mózgów ludzkich.
     Od czasów popeÅ‚nienia przez ludzi tak zwanego grzechu pierworodnego, ta drabina stoi w bÅ‚ocie i kiwa siÄ™ na wszystkie strony, strÄ…cajÄ…c miliony ludzi w to bÅ‚oto.
     Choroby, wojny, przestÄ™pstwa, próżniactwo i praca zbÄ™dna, zatrucie Å›rodowiska, przygotowanie przez ludzkość dla siebie masowego i pewnego grobu, w którym zmieÅ›ci siÄ™ również cale życie na Ziemi, sÄ… skutkiem umieszczenia drabiny "postÄ™pu" ludzkoÅ›ci w bÅ‚ocie i zÅ‚amania pierwszego szczebla tej drabiny.
     Co kilkanaÅ›cie tysiÄ™cy lat na Ziemi nastÄ™puje wiÄ™ksza lub mniejsza katastrofa kosmiczna powodowana głównie uderzeniami komet lub planetoid w ZiemiÄ™. Ostatnia wiÄ™ksza taka katastrofa miaÅ‚a miejsce okoÅ‚o 9 -14 tysiÄ™cy lat temu. To ona byÅ‚a przyczynÄ… potopu, wymarcia wielu gatunków zwierzÄ…t i popchniÄ™cia rozwoju ludzkoÅ›ci w innym kierunku.
     Ostatnia, znacznie mniejsza katastrofa, to uderzenie meteorytu tunguskiego, który powaliÅ‚ w tajdze miliony drzew i wyżłobiÅ‚ w ziemi gigantyczny krater.

     Ludzkość przygotowaÅ‚a sama dla siebie i Przyrody masowy grób i tylko kwestiÄ… czasu jest, kiedy w niego wpadnie.
    
     Å»ycie na Ziemi wytrzymaÅ‚o wiele takich katastrof, widzieli je nie raz nasi przodkowie. Ale życie nie daÅ‚o siÄ™ zniszczyć, bo ludzie jeszcze nie potrafili przygotować grobu dla życia. Skutków ponad trzystu Czarnobyli, bo tyle jest na Ziemi elektrowni atomowych, skutków spowodowanych uwolnieniem energii jÄ…drowej z setek tysiÄ™cy gÅ‚owic jÄ…drowych nawet o 500-1000 razy wiÄ™kszej mocy od bomb użytych w Hiroszimie i Nagasaki, tych skutków życie na Ziemi by nie przetrzymaÅ‚o. Niewielka rozbieżność interesów ludzi trzymajÄ…cych palce na „guziku” może to spowodować.

     Aby do tego nie dopuÅ›cić, trzeba ustawić drabinÄ™ "postÄ™pu" ludzkoÅ›ci na solidnym gruncie, najlepiej jeszcze umocnić jej podstawÄ™ betonem i naprawić ten pierwszy najważniejszy szczebel. Tylko to może usunąć (i usunie, choć nie u wszystkich) gÅ‚upotÄ™ i wszelkÄ… patologiÄ™ jednostkowÄ… i spoÅ‚ecznÄ… z rodzaju ludzkiego. Im szybciej siÄ™ to stanie, tym mniej bÄ™dzie zÅ‚a, nieszczęść i niepotrzebnych ofiar.

     Medycyna skrzywdziÅ‚a nie tylko pana. Gdyby panu podpowiedziaÅ‚a, jak ma siÄ™ pan "prawidÅ‚owo" odżywiać, nie mógÅ‚by pan zachorować ani na chorobÄ™ reumatycznÄ…, ani na serce, zapalenie pÅ‚uc, niewydolność krążenia, grypÄ™ i astmÄ™.
     Serce czÅ‚owieka powinno być jak najmniejsze. U pana, pod wpÅ‚ywem Diety Optymalnej, serce znacznie siÄ™ zmniejszyÅ‚o, ustÄ…piÅ‚a astma i niewydolność krążenia. JeÅ›li w wadzie serca dominowaÅ‚a niedomykalność zastawek, to w rezultacie zmniejszenia serca takie wady zmniejszajÄ… dolegliwoÅ›ci lub ustÄ™pujÄ….
     Serce jest najwiÄ™ksze, gdy musi spalać glukozÄ™ w procesie glikolizy, mniejsze, gdy musi przetwarzać glukozÄ™ w tak zwanym szlaku pentozowym, mniejsze, gdy musi spalać ciaÅ‚a ketonowe i wolne kwasy tÅ‚uszczowe, a najmniejsze, gdy nic spalać nie musi, a caÅ‚Ä… energiÄ™ potrzebnÄ… do pracy uzyskuje ze zwiÄ…zków fosforanowych aktywnych, głównie z ATP. Jest to energia "elektryczna" pochodzÄ…ca jakby z akumulatorów. Po pobraniu energii z ATP przez mózg i serce zwiÄ…zek ten jest odsyÅ‚any do wÄ…troby, ćwiczonych mięśni i innych tkanek, do powtórnego naÅ‚adowania i cykl siÄ™ powtarza setki tysiÄ™cy razy w ciÄ…gu doby. Samego ATP organizm czÅ‚owieka na dobÄ™ wytwarza 50-100 kg, w zależnoÅ›ci od wagi ciaÅ‚a i intensywnoÅ›ci wysiÅ‚ku, zwÅ‚aszcza umysÅ‚owego, ale i fizycznego. A innych zwiÄ…zków fosforowych aktywnych (akumulatorów) wytwarzanych jest w organizmie czÅ‚owieka kilkanaÅ›cie. I one też sÄ… wykorzystywane jako źródÅ‚a czystej energii. Przy intensywnej pracy umysÅ‚owej poziom ATP w tkance mózgowej szybko spada, a biochemicy, fizjolodzy i lekarze nadal twierdzÄ…, że to glukoza jest jedynym źródÅ‚em energii dla mózgu, a przy braku glukozy ciaÅ‚a ketonowe mogÄ… pokryć do 75 proc. zapotrzebowania mózgu na energiÄ™.
     Glukoza zaÅ› w ogóle nie jest w mózgu spalana. Jest przetwarzana na NADPH kluczowy zwiÄ…zek potrzebny do prawie  wszelkich syntez i na pentozy, czyli zwiÄ…zki (cukry) niezbÄ™dnie potrzebne do budowy wielu struktur w organizmie. SÄ… one skÅ‚adnikiem kwasów nukleinowych (DNA, RNA), struktur odpowiedzialnych za dziedziczenie i za caÅ‚Ä… Å‚Ä…czność elektromagnetycznÄ… miÄ™dzy komórkami, narzÄ…dami i Å›rodowiskiem, sÄ… potrzebne do budowy wielu enzymów i licznych glikoprotein, czyli zwiÄ…zków biaÅ‚kowocukrowych - pentozami takimi jak ryboza, rybuloza, arabinoza, ksyloza, liksoza, ksyluloza. Bez tych cukrów, pentoz (piÄ™ciowÄ™glowych cukrów), życia na Ziemi by nie byÅ‚o. Gdy organizm potrzebuje wiÄ™cej pentoz czy NADPH, to wiÄ™cej wÄ™glowodanów kieruje do przetwarzania w szlaku pentozowym, co nie jest dla organizmu zjawiskiem korzystnym. Przy najlepszym modelu żywienia organizm wykonuje najmniej "gÅ‚upiej" pracy i najwolniej siÄ™ przebudowywuje. Gdy już raz przystosuje siÄ™ do Å»ywienia Optymalnego, nie musi siÄ™ dostosowywać do innych produktów, nie musi na to tracić energii, NADPH i - pentoz. Dlatego u osób stosujÄ…cych Å»ywienie Optymalne tak zwana przemiana podstawowa jest najmniejsza w stosunku do wszystkich innych modeli żywienia i tak być powinno, i tak jest dobrze.
     "Dorodna" - czyli tak zwana wyroÅ›niÄ™ta mÅ‚odzież jest bardzo zÅ‚ym skutkiem żywienia, które wymusza syntezÄ™ wiÄ™kszych iloÅ›ci NADPH czy pentoz, dużo zbÄ™dnej pracy, przyspieszenie dojrzewania, przekwitania i prowadzi do znacznego skrócenia trwania życia ludzkiego.

                                                                      Jan KwaÅ›niewski
więcej...

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wiêcej » 
Copyright © 2004-2015 Jan KwaÅ›niewski & Tomasz KwaÅ›niewski