Dieta Optymalna

PrÄ…dy selektywne
16-02-2004
T.K.

PrÄ…dy selektywne w leczeniu chorych na miażdżycÄ™ tÄ™tnic koÅ„czyn dolnych (AO) i chorobÄ™ Buergera (EO). 

 Porównanie wyników uzyskanych u chorych leczonych w Wojskowym Zespole Sanatoryjnym w Ciechocinku (WZS) w latach 1969 -74 w okresie 24 dni pobytu, u których stosowano typowÄ… dietÄ™ sanatoryjnÄ…, z wynikami uzyskanymi u chorych przebywajÄ…cych w Akademii Zdrowia Arkadia (AZA) w Ciechocinku i w Cedzynie w latach 1987- 89 w okresie 14 dni pobytu, u których stosowano Å»ywienie Optymalne.



   U chorych stosowano prÄ…dy PS (pobudzajÄ…ce ukÅ‚ad parasympatyczny i rozszerza­jÄ…ce naczynia tÄ™tnicze i chÅ‚onne, usprawniajÄ…ce krążenie żylne). Zabiegi stosowano codziennie przy rozÅ‚ożeniu elektrod: stopy - okolica krzyżowo lÄ™dźwiowa, 10 zabiegów po 20 minut u chorych w AZA i 16 zabiegów po 15 minut u chorych w WZS.
   Natężenie prÄ…du zawsze wedÅ‚ug odczucia pacjenta, który winien odczuwać wyraźne, ale nie przykre dziaÅ‚anie prÄ…du.
   Analiza (i synteza) dotyczy rezultatów uzyskanych u 100 chorych na AO i 60 chorych na EO przebywajÄ…cych w WZS w Ciechocinku oraz 190 chorych na AO i 53 chorych na EO przebywajÄ…cych w AZA.
   Dotyczy tylko chorych na AO i EO którzy byli moimi pacjentami w WZS i wszystkich chorych przebywajÄ…cych w AZA w pierwszych 2 latach dziaÅ‚alnoÅ›ci.
   Zaawansowanie choroby u chorych w AZA byÅ‚o nieporównywalnie wiÄ™ksze niż u chorych przebywajÄ…cych w WZS, szczególnie chorych na EO.
   Na 53 chorych na EO przebywajÄ…cych w Arkadii aż u 41 wystÄ™powaÅ‚y rozlegÅ‚e owrzo­dzenia koÅ„czyn dolnych, a silne bóle spoczynkowe wystÄ™powaÅ‚y u 36 chorych.
   Tylko 29 koÅ„czyn dolnych nadawaÅ‚o siÄ™ do wykonania próby wysiÅ‚kowej, pozostaÅ‚ych 77 koÅ„czyn albo już nie byÅ‚o, albo nie można byÅ‚o wykonać próby z powodu silnych bólów spoczynkowych.
   W czasie pobytu u 5 owrzodzenia wygoiÅ‚y siÄ™, szybko cofaÅ‚y siÄ™ obrzÄ™ki, sinica, zmiany troficzne skory, goiÅ‚y owrzodzenia.

Tabela 1.

     0      1         2        3      4       5      6    7       8
                                               Chorzy na A0
   WZS    100   20 (20%)     214%    22%     59%  38%  42%  2,4 st.C
   AZA   190   52 (27%)   1380%             76%
                                               Chorzy na  EO
   WZS     60   14 (23%)     470%    32%     81%  36%  41%  1,9 st.C
   AZA     53      8 (15%)   1100%    45%     78%

Opis wyników przedstawionych w tabeli 1:

Parametry:

0. Zakład leczniczy ( WZS lub AZA)
1. Liczba chorych
2. Liczba chorych u których w czasie pobytu ustąpiły objawy chromania (ponad 5 km)
3. Wydłużenie dystansu chromania o %
4. Wzrost siły mięsni kończyn dolnych (próba Kwaśniewskiego) o %
5. Skrócenie czasu trwania bólu mięsni po wysiłku o %
6. Skrócenie czasu chronaksji mięśnia piszczelowego przedniego o %
7. Poprawa wskaźnika oscylometrycznego mierzonego na podudziu o %
8. Wzrost temperatury powierzchownej skory mierzonej w 8 ustalonych punktach na stopach -    Å›rednio w stopniach Celsjusza.

U chorych w AZA nie badano chronaksji, wskaźnika oscylometrycznego i temperatury powierzchownej skory czyli wskaźników dla chorych nieistotnych.

W praktyce próba wysiÅ‚kowa KwaÅ›niewskiego (opisana dokÅ‚adnie w Medycznej Instrukcji ObsÅ‚ugi aparatu do leczenia prÄ…dami selektywnymi "Pentapuls"), która nic nie kosztuje, która choremu zaszkodzić nie może, daje wiÄ™cej informacji dla lekarza i chorego o stopniu zaawansowania choroby, o postÄ™pie choroby, czy jej ustÄ™powaniu, o skutecz­noÅ›ci, nieskutecznoÅ›ci, bÄ…dź szkodliwoÅ›ci stosowanych metod leczenia, niż jakiekol­wiek inne najdroższe badania.

Porównanie wyników:

Mimo znacznie wiÄ™kszego zaawansowania choroby u chorych na AO przebywajÄ…cych w AZA krótszego o 10 dni czasokresu leczenia i pobytu w porównaniu do WZS, uzyskane w AZA wyniki sÄ… dużo bardziej korzystne. U proporcjonalnie wiÄ™kszej liczby chorych w AZA ustÄ…piÅ‚y objawy chromania, a dystans chromania byÅ‚ 6,5 razy dÅ‚uższy w stosunku do rezultatu uzyskanego u chorych przebywajÄ…cych w WZS. SiÅ‚a miÄ™sni u chorych w AZA wzrosÅ‚a 2,3 razy wiÄ™cej niż u chorych w WZS, a czas bólu miÄ™sni po wysiÅ‚ku również skróciÅ‚ siÄ™ wiÄ™cej -1,3 razy.
    Porównywanie wyników uzyskanych u chorych na EO jest trudne, gdyż stopieÅ„ zaawansowa­nia choroby u chorych w AZA byÅ‚ o wiele wiÄ™kszy. Ale i tak, mimo krótszego okresu leczenia rezultaty uzyskane w AZA wyraźnie przewyższajÄ… te uzyskiwane u chorych z WZS. Dystans chromania byÅ‚ 2,3 razy dÅ‚uższy, siÅ‚a miÄ™sni wiÄ™ksza o 1,4 razy , jedynie czas trwania bólu miÄ™sni po wysiÅ‚ku byÅ‚ zbliżony.
U 212 chorych na stwardnienie rozsiane przebywających w Arkadii, leczonych Żywieniem Optymalnym i prądami PS, uzyskano wzrost siły mięsni u wszystkich o średnio 68 % (od 20 do 180 %)

Dyskusja:

Wyniki uzyskiwane u chorych na AO i EO w kilku Arkadiach prowadzących leczenie stacjonarne (Polska, Austria) i kilkudziesięciu prowadzących działalność w Polsce i kilkunastu innych krajach są zbliżone do uzyskiwanych w Akademii Zdrowia Arkadia w latach 1987-90.
    U chorych na AO,EO,SM, prÄ…dy selektywne stosowane u stosujÄ…cych dotychczasowy model żywienia przynoszÄ… obiektywnÄ… poprawÄ™ u każdego chorego. Poprawa ta jest znacznie wiÄ™ksza niż opisywano dotychczas przy stosowaniu jakichkolwiek innych metod leczenia. I u tych chorych efekt dziaÅ‚ania prÄ…dów utrzymuje siÄ™ dÅ‚ugo (nawet 30 lat) i zwiÄ™ksza siÄ™ w warunkach domowych. W niektórych chorobach zabiegi należy powtarzać po kilku, kilkunastu miesiÄ…cach, czy latach.
     U chorych stosujÄ…cych Å»ywienie Optymalne prÄ…dy selektywne przynoszÄ… o wiele wiÄ™kszÄ… poprawÄ™ stanu zdrowia, u wiÄ™kszoÅ›ci, po dÅ‚uższym czasie u starszych, krótszym u mÅ‚odszych, uzyskuje siÄ™ wyleczenie choroby, czy chorób.
Przyczynowym leczeniem chorób jest Żywienie Optymalne .
   Metoda jest tania, a przy umiejÄ™tnym kupowaniu produktów spożywczych nie kosztuje nic, a jeszcze pozwala na oszczÄ™dnoÅ›ci.
   Byli chorzy przestajÄ… wydawać pieniÄ…dze na leki, na badania, na wizyty u lekarzy, uzyskujÄ… nowÄ… jakość życia, sprawny umysÅ‚, odporność na wszelkie infekcje, szczupÅ‚Ä… sylwetkÄ™, piÄ™knÄ… cerÄ™ . Z chorych niewolników zamieniajÄ… siÄ™ w zdrowych , szczęśliwych Ludzi, przez duże L. Bez raka, bez miażdżycy, bez cukrzycy, bez chorób stawów przewodu pokarmowego, bez nerwicy, cukrzycy typu I i II, bez choroby Alzheimera, czy Parkinsona, bez astmy, uczuleÅ„, migreny, chorób psychicznych.

Wnioski:

1. Żywienie Optymalne jest leczeniem przyczynowym w chorobach ludzkich.
2. Å»ywienie Optymalne daje zdrowÄ… czynność umysÅ‚u, najwyższÄ… sprawność fizycznÄ…, 
    umysÅ‚owÄ…, wydajność pracy.
3. Praktycznie w każdej chorobie występują zaburzenia w czynności układu wegetatywnego
    spowodowane wspólnÄ… z chorobÄ… przyczynÄ… wyższÄ….
4. Prądy selektywne działające na układ wegetatywny działają korzystnie w każdym
    przypadku, o wiele skuteczniej jeÅ›li chory stosuje równoczeÅ›nie żywienie optymalne.
5. W badaniach na ludziach (prof. H. Rafalski z zespołem) wykazano, że żywienie optymalne
    jest zupeÅ‚nie dla czÅ‚owieka nieszkodliwe, a powoduje wyleczenie lub poprawÄ™ stanu zdrowia 
    u wszystkich (potwierdzone przez recenzentów - prof. J. Hasika i prof. J. Tatonia)

                                                                                              lek.med. Jan KwaÅ›niewski

 

źr.inf. archwum dr-a J.K.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wiêcej » 
Copyright © 2004-2015 Jan KwaÅ›niewski & Tomasz KwaÅ›niewski