Dieta Optymalna

Prądy selektywne
16-02-2004
T.K.

Prądy selektywne w leczeniu chorych na miażdżycę tętnic kończyn dolnych (AO) i chorobę Buergera (EO). 

 Porównanie wyników uzyskanych u chorych leczonych w Wojskowym Zespole Sanatoryjnym w Ciechocinku (WZS) w latach 1969 -74 w okresie 24 dni pobytu, u których stosowano typową dietę sanatoryjną, z wynikami uzyskanymi u chorych przebywających w Akademii Zdrowia Arkadia (AZA) w Ciechocinku i w Cedzynie w latach 1987- 89 w okresie 14 dni pobytu, u których stosowano Żywienie Optymalne.   U chorych stosowano prądy PS (pobudzające układ parasympatyczny i rozszerza­jące naczynia tętnicze i chłonne, usprawniające krążenie żylne). Zabiegi stosowano codziennie przy rozłożeniu elektrod: stopy - okolica krzyżowo lędźwiowa, 10 zabiegów po 20 minut u chorych w AZA i 16 zabiegów po 15 minut u chorych w WZS.
   Natężenie prądu zawsze według odczucia pacjenta, który winien odczuwać wyraźne, ale nie przykre działanie prądu.
   Analiza (i synteza) dotyczy rezultatów uzyskanych u 100 chorych na AO i 60 chorych na EO przebywających w WZS w Ciechocinku oraz 190 chorych na AO i 53 chorych na EO przebywających w AZA.
   Dotyczy tylko chorych na AO i EO którzy byli moimi pacjentami w WZS i wszystkich chorych przebywających w AZA w pierwszych 2 latach działalności.
   Zaawansowanie choroby u chorych w AZA było nieporównywalnie większe niż u chorych przebywających w WZS, szczególnie chorych na EO.
   Na 53 chorych na EO przebywających w Arkadii aż u 41 występowały rozległe owrzo­dzenia kończyn dolnych, a silne bóle spoczynkowe występowały u 36 chorych.
   Tylko 29 kończyn dolnych nadawało się do wykonania próby wysiłkowej, pozostałych 77 kończyn albo już nie było, albo nie można było wykonać próby z powodu silnych bólów spoczynkowych.
   W czasie pobytu u 5 owrzodzenia wygoiły się, szybko cofały się obrzęki, sinica, zmiany troficzne skory, goiły owrzodzenia.

Tabela 1.

     0      1         2        3      4       5      6    7       8
                                               Chorzy na A0
   WZS    100   20 (20%)     214%    22%     59%  38%  42%  2,4 st.C
   AZA   190   52 (27%)   1380%             76%
                                               Chorzy na  EO
   WZS     60   14 (23%)     470%    32%     81%  36%  41%  1,9 st.C
   AZA     53      8 (15%)   1100%    45%     78%

Opis wyników przedstawionych w tabeli 1:

Parametry:

0. Zakład leczniczy ( WZS lub AZA)
1. Liczba chorych
2. Liczba chorych u których w czasie pobytu ustąpiły objawy chromania (ponad 5 km)
3. Wydłużenie dystansu chromania o %
4. Wzrost siły mięsni kończyn dolnych (próba Kwaśniewskiego) o %
5. Skrócenie czasu trwania bólu mięsni po wysiłku o %
6. Skrócenie czasu chronaksji mięśnia piszczelowego przedniego o %
7. Poprawa wskaźnika oscylometrycznego mierzonego na podudziu o %
8. Wzrost temperatury powierzchownej skory mierzonej w 8 ustalonych punktach na stopach -    średnio w stopniach Celsjusza.

U chorych w AZA nie badano chronaksji, wskaźnika oscylometrycznego i temperatury powierzchownej skory czyli wskaźników dla chorych nieistotnych.

W praktyce próba wysiłkowa Kwaśniewskiego (opisana dokładnie w Medycznej Instrukcji Obsługi aparatu do leczenia prądami selektywnymi "Pentapuls"), która nic nie kosztuje, która choremu zaszkodzić nie może, daje więcej informacji dla lekarza i chorego o stopniu zaawansowania choroby, o postępie choroby, czy jej ustępowaniu, o skutecz­ności, nieskuteczności, bądź szkodliwości stosowanych metod leczenia, niż jakiekol­wiek inne najdroższe badania.

Porównanie wyników:

Mimo znacznie większego zaawansowania choroby u chorych na AO przebywających w AZA krótszego o 10 dni czasokresu leczenia i pobytu w porównaniu do WZS, uzyskane w AZA wyniki są dużo bardziej korzystne. U proporcjonalnie większej liczby chorych w AZA ustąpiły objawy chromania, a dystans chromania był 6,5 razy dłuższy w stosunku do rezultatu uzyskanego u chorych przebywających w WZS. Siła mięsni u chorych w AZA wzrosła 2,3 razy więcej niż u chorych w WZS, a czas bólu mięsni po wysiłku również skrócił się więcej -1,3 razy.
    Porównywanie wyników uzyskanych u chorych na EO jest trudne, gdyż stopień zaawansowa­nia choroby u chorych w AZA był o wiele większy. Ale i tak, mimo krótszego okresu leczenia rezultaty uzyskane w AZA wyraźnie przewyższają te uzyskiwane u chorych z WZS. Dystans chromania był 2,3 razy dłuższy, siła mięsni większa o 1,4 razy , jedynie czas trwania bólu mięsni po wysiłku był zbliżony.
U 212 chorych na stwardnienie rozsiane przebywających w Arkadii, leczonych Żywieniem Optymalnym i prądami PS, uzyskano wzrost siły mięsni u wszystkich o średnio 68 % (od 20 do 180 %)

Dyskusja:

Wyniki uzyskiwane u chorych na AO i EO w kilku Arkadiach prowadzących leczenie stacjonarne (Polska, Austria) i kilkudziesięciu prowadzących działalność w Polsce i kilkunastu innych krajach są zbliżone do uzyskiwanych w Akademii Zdrowia Arkadia w latach 1987-90.
    U chorych na AO,EO,SM, prądy selektywne stosowane u stosujących dotychczasowy model żywienia przynoszą obiektywną poprawę u każdego chorego. Poprawa ta jest znacznie większa niż opisywano dotychczas przy stosowaniu jakichkolwiek innych metod leczenia. I u tych chorych efekt działania prądów utrzymuje się długo (nawet 30 lat) i zwiększa się w warunkach domowych. W niektórych chorobach zabiegi należy powtarzać po kilku, kilkunastu miesiącach, czy latach.
     U chorych stosujących Żywienie Optymalne prądy selektywne przynoszą o wiele większą poprawę stanu zdrowia, u większości, po dłuższym czasie u starszych, krótszym u młodszych, uzyskuje się wyleczenie choroby, czy chorób.
Przyczynowym leczeniem chorób jest Żywienie Optymalne .
   Metoda jest tania, a przy umiejętnym kupowaniu produktów spożywczych nie kosztuje nic, a jeszcze pozwala na oszczędności.
   Byli chorzy przestają wydawać pieniądze na leki, na badania, na wizyty u lekarzy, uzyskują nową jakość życia, sprawny umysł, odporność na wszelkie infekcje, szczupłą sylwetkę, piękną cerę . Z chorych niewolników zamieniają się w zdrowych , szczęśliwych Ludzi, przez duże L. Bez raka, bez miażdżycy, bez cukrzycy, bez chorób stawów przewodu pokarmowego, bez nerwicy, cukrzycy typu I i II, bez choroby Alzheimera, czy Parkinsona, bez astmy, uczuleń, migreny, chorób psychicznych.

Wnioski:

1. Żywienie Optymalne jest leczeniem przyczynowym w chorobach ludzkich.
2. Żywienie Optymalne daje zdrową czynność umysłu, najwyższą sprawność fizyczną, 
    umysłową, wydajność pracy.
3. Praktycznie w każdej chorobie występują zaburzenia w czynności układu wegetatywnego
    spowodowane wspólną z chorobą przyczyną wyższą.
4. Prądy selektywne działające na układ wegetatywny działają korzystnie w każdym
    przypadku, o wiele skuteczniej jeśli chory stosuje równocześnie żywienie optymalne.
5. W badaniach na ludziach (prof. H. Rafalski z zespołem) wykazano, że żywienie optymalne
    jest zupełnie dla człowieka nieszkodliwe, a powoduje wyleczenie lub poprawę stanu zdrowia 
    u wszystkich (potwierdzone przez recenzentów - prof. J. Hasika i prof. J. Tatonia)

                                                                                              lek.med. Jan Kwaśniewski

 

źr.inf. archwum dr-a J.K.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski