Artykuły opublikowane

Niepłodność.
01-08-2006

Niepłodność.

     JesteÅ›my z mężem przeszÅ‚o 10 lat po Å›lubie i mimo wieloletnich staraÅ„ nie doczekaliÅ›my siÄ™ potomstwa. PrzeszliÅ›my wszystkie możliwe badania, zwiedziliÅ›my wiele klinik w caÅ‚ym kraju, bez skutku. JesteÅ›my wykoÅ„czeni psychicznie i finansowo. Nie widzimy sensu dalszego życia. Brak dziecka jest dla nas najgorszym wyrokiem. Czy gdybyÅ›my przeszli na Å»ywienie Optymalne, które jest tak skuteczne w wielu chorobach, bÄ™dziemy mieli szanse na dziecko?
                                                                                              K.P.



Odpowiedź:
     NiepÅ‚odność jest powodowana różnymi przyczynami, ale obecnie, w Europie, najczęściej spotykanÄ… przyczynÄ… niepÅ‚odnoÅ›ci jest okreÅ›lone, zÅ‚e odżywianie i zwiÄ…zana z tym otyÅ‚ość. Gdy mężczyzna ma prawidÅ‚owÄ… ilość i jakość plemników, kobieta miesiÄ…czkuje i jajeczkuje regularnie, jajowody sÄ… drożne, to nie powinno być kÅ‚opotów z zajÅ›ciem w ciążę, jej utrzymaniem i urodzeniem zdrowego dziecka.
     ZapÅ‚odnione jajo powinno osiedlić siÄ™ w bÅ‚onie Å›luzowej macicy i powinno dojść do rozwoju embrionalnego. Niestety bywa, że niekorzystne odżywianie i spaczone wytwarzanie hormonów potrzebnych do utrzymania ciąży, wÅ‚aÅ›nie tym niekorzystnym odżywianiem spowodowane, uniemożliwiajÄ… czÄ™sto rozwój zapÅ‚odnionej komórki jajowej i jest ona wydalana z ustroju.
     NajwiÄ™cej dzieci rodzi siÄ™ u ludzi stosujÄ…cych pastwiskowy model żywienia, ale sÄ… to dzieci o niskiej wartoÅ›ci biologicznej, szybko dojrzewajÄ…ce, których organizmy sÄ… budowane byle jak i z byle czego.
     Okresowe pogorszenie odżywiania u ludzi żywiÄ…cych siÄ™ pastwiskowo powoduje eksplozjÄ™ demograficznÄ…. W Å›redniowieczu takim dÅ‚ugim okresem pogorszenia odżywiania byÅ‚ post przed WielkanocÄ…. W poÅ›cie obowiÄ…zywaÅ‚ zakaz stosunków małżeÅ„skich zatem nie powinno być dzieci poczynanych w tym okresie. A byÅ‚o dokÅ‚adnie odwrotnie. "WiÄ™cej dzieci rodzi siÄ™ w październiku i listopadzie, niż w pozostaÅ‚ych dziesiÄ™ciu miesiÄ…cach roku. WedÅ‚ug wstecznego wyliczenia wszystkie zostaÅ‚y poczÄ™te w poÅ›cie" - pisaÅ‚ Rabelais, autor książki pt. "Gargantua i Pantagruel", w której przemyciÅ‚ sporo ważnych informacji.
     Przy żywieniu korytkowym warunki do zajÅ›cia w ciążę i szanse na urodzenie zdrowego, wartoÅ›ciowego dziecka sÄ… najmniejsze. Przyroda sama pilnuje, aby ludzie odżywiajÄ…cy siÄ™ najgorzej, najbardziej zdegenerowani, mieli utrudnione rozmnażanie siÄ™. Å»ywienie korytkowe byÅ‚o głównÄ… przyczynÄ… wymarcia prawie wszystkich rodów magnackich w Polsce. Teraz magnatów w Polsce mamy niewielu, ale tych stosujÄ…cych korytkowy model żywienia jest wiÄ™cej, niż kiedykolwiek byÅ‚o w naszej historii.
     MałżeÅ„stwa tylko wówczas powinny podejmować decyzjÄ™ o poczÄ™ciu dziecka, gdy potrafiÄ… zapewnić temu dziecku warunki pozwalajÄ…ce na godne i biologicznie zdrowe życie. Tak bÄ™dzie najlepiej dla dziecka, dla rodziców i dla narodu. Rodzice powinni być wyposażeni w potrzebnÄ… wiedzÄ™.
     MałżeÅ„stw, które chciaÅ‚y mieć dziecko, które leczyÅ‚y siÄ™ na niepÅ‚odność czasem dziesięć i wiÄ™cej lat, które straciÅ‚y przy tym dużo pieniÄ™dzy, czasem i zdrowia, spotykaÅ‚em sporo w swej praktyce lekarskiej. WiÄ™kszość z nich zrozumiaÅ‚a mojÄ… wiedzÄ™ i zastosowaÅ‚a jÄ… w praktyce. Prawie wszystkim urodziÅ‚o siÄ™ jedno, a gdy zdecydowali o ponownym poczÄ™ciu, to i wiÄ™cej dzieci przyszÅ‚o na Å›wiat.
     Przy Å»ywieniu Optymalnym ludzie, zgodnie z powszechnym, obowiÄ…zujÄ…cym w przyrodzie prawem, które mówi, że niezależnie od iloÅ›ci potomstwa, w każdym zdrowym gatunku, dojrzaÅ‚ość i zdolność do rozrodu osiÄ…ga zwykle tyle osobników, ilu byÅ‚o rodziców, majÄ… Å›rednio po dwoje dzieci na jedno małżeÅ„stwo. Tak być powinno także po to, aby dzieci rodziÅ‚y siÄ™ wartoÅ›ciowe biologicznie, bez wad wrodzonych, kobiety przechodziÅ‚y ciążę bez kÅ‚opotów, bez zatruć ciążowych, bez licznych szkód, które obecnie u wielu kobiet sÄ… powodowane rzekomo ciążą, a wÅ‚aÅ›ciwe niekorzystnym odżywianiem przed, w czasie i po ciąży. Porody powinny być bezbolesne, Å‚atwe i krótko trwajÄ…ce, jak już jest u kobiet stosujÄ…cych optymalny model żywienia. Dzieci powinny być karmione jak najdÅ‚użej piersiÄ…, a mleko matki powinno zawierać jak najmniej biaÅ‚ka i wÄ™glowodanów, a możliwie dużo tÅ‚uszczów, witamin, czy mikroelementów potrzebnych czÅ‚owiekowi, a nie cielÄ™ciu.
     Rodzice optymalni prawie zawsze potrafiÄ… zapewnić dziecku, czy dzieciom godne warunki życia, gdyż przeważnie majÄ… wyższe dochody, nie mozolÄ… siÄ™ na próżno, nie wydajÄ… gÅ‚upio pieniÄ™dzy, w tym na wizyty u lekarzy, leki, operacje, a i na jedzeniu potrafiÄ… zaoszczÄ™dzić sporo.
     Zwykle po przejÅ›ciu na Å»ywienie Optymalne, kobiety zachodzÄ… w ciążę po 3 lub wiÄ™cej miesiÄ…cach, rodzÄ… dzieci zdrowe, bez powikÅ‚aÅ„ ciążowych. Prawie zawsze karmiÄ… dziecko piersiÄ… tak dÅ‚ugo, jak dÅ‚ugo ono tego chce. Pani, wraz z mężem, powinna przejść na Å»ywienie Optymalne, odczekać kilka miesiÄ™cy. SÄ… duże szanse na zajÅ›cie w ciążę i urodzenie zdrowego dziecka, jeÅ›li nie istniejÄ… inne, typowe przyczyny niemożnoÅ›ci zajÅ›cia w ciążę.

                                                                                Jan KwaÅ›niewski
wiÄ™cej... 

Copyright by Jan Kwaśniewski.
[Wstecz]


Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wiêcej » 
Copyright © 2004-2015 Jan KwaÅ›niewski & Tomasz KwaÅ›niewski