Dieta Optymalna

Wademekum miażdżycy.
Miażdżyca. (cz.VII). Rola cholesterolu w miażdżycy. (cz.II)
   Żółtko jaja, mimo że zawiera dużo nienasyconych kwasów tÅ‚uszczowych, dużo jodu i dużo choliny, czyli zwiÄ…zków uważanych za dziaÅ‚ajÄ…ce przeciwmiażdżycowo, podnosi poziom cholesterolu znacznie bardziej niż jakiekolwiek inne tÅ‚uszcze i powoduje wzrost krzepliwoÅ›ci krwi 4,5 razy wiÄ™kszy niż inne tÅ‚uszcze. Nienasycone kwasy tÅ‚uszczowe wydÅ‚użajÄ… czas krzepniÄ™cia krwi. PowodujÄ… mniej czÄ™ste wystÄ™powanie zakrzepów i zatorów.
Copyright by Jan KwaÅ›niewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 07-10-2004wiêcej »
Wademekum miażdżycy.

Miażdżyca. (cz.VI). Rola cholesterolu w miażdżycy. (cz.I)
   Od dawna cholesterol Å‚Ä…czony jest z miażdżycÄ…. Z nim wÅ‚aÅ›nie zwiÄ…zane jest najwiÄ™cej nieporozumieÅ„ i wyciÄ…gane najwiÄ™cej bÅ‚Ä™dnych wniosków o jego roli i znaczeniu w miażdżycy.
   ZupeÅ‚nie nie jest istotnym dla rozwoju miażdżycy cholesterol zawarty w pokarmach. Nikt bowiem nie udowodniÅ‚, by bodaj jedna drobina cholesterolu pokarmowego u czÅ‚owieka znalazÅ‚a siÄ™ kiedykolwiek w Å›cianie tÄ™tnicy.
   Na podstawie badaÅ„ izotopowych stwierdzono, że u czÅ‚owieka w ciÄ…gu doby jelita mogÄ… wchÅ‚onąć najwyżej 0,3-0,5 g cholesterolu egzo i endogennego.
   A wiÄ™c nie ma najmniejszego uzasadnienia w profilaktyce i leczeniu miażdżycy wyÅ‚Ä…czanie z diety produktów zawierajÄ…cych dużo cholesterolu.

Copyright by Jan KwaÅ›niewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 06-10-2004wiêcej »
Wademekum miażdżycy.

Miażdżyca. (cz.V). Etiologia choroby. (cz.III).
   Niektórzy uważajÄ…, że przyczynÄ… rozwoju miażdżycy jest przerost tkanki Å‚Ä…cznej w bÅ‚onie wewnÄ™trznej.
   Glukoza u czÅ‚owieka spożywajÄ…cego wiÄ™cej wartoÅ›ciowych biaÅ‚ek i tÅ‚uszczów zwierzÄ™cych jest produktem niechcianym, niepotrzebnym i szkodliwym. Organizm tego czÅ‚owieka majÄ…c do wyboru dwa różne paliwa wybiera zawsze lepsze, a przetwarza lub wydala gorsze. Dużo ludzi choruje na cukrzycÄ™, ale nikt nie choruje na tÅ‚uszczycÄ™.

Copyright by Jan KwaÅ›niewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 05-10-2004wiêcej »
Wademekum miażdżycy.
Miażdżyca. (cz.IV). Etiologia choroby. (cz. II).
   Zdolność do pentozowej przemiany glukozy jest wyraźnie wzmożona w otyÅ‚oÅ›ci, miażdżycy i cukrzycy. Chorzy na te choroby przetwarzajÄ… glukozÄ™ głównie w cyklu pentozowym. Dlatego wszyscy chorzy na cukrzycÄ™ sÄ… "odporni" na niedotlenienie po zaÅ‚ożeniu opaski na koÅ„czynÄ™ w porównaniu do zdrowych.
Copyright by Jan KwaÅ›niewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 30-09-2004wiêcej »
Wademekum miażdżycy.

Miażdżyca. (cz.III). Etiologia choroby. (cz.I)
   PrzyczynÄ… pierwszÄ…, naczelnÄ… miażdżycy jest wyÅ‚Ä…cznie okreÅ›lony niekorzystny skÅ‚ad diety czÅ‚owieka. Wszystkie choroby i objawy towarzyszÄ…ce miażdżycy i wszystkie tzw. czynniki ryzyka sÄ… tylko rezultatem diety.
   Niektóre z chorób i objawów towarzyszÄ…cych, czy czynników ryzyka mogÄ… sprzyjać powstawaniu miażdżycy, ale tylko i wyÅ‚Ä…cznie u czÅ‚owieka o okteÅ›lonym miażdżycorodnym skÅ‚adzie diety.

Copyright by Jan KwaÅ›niewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 29-09-2004wiêcej »
Wademekum miażdżycy.

Miażdżyca. (cz.II) Objawy miażdżycy.
   Miażdżyca rozwija siÄ™ w różnym wieku. Opisywano zmiany miażdżycowe u martwo urodzonych dzieci, u dzieci kilkudniowych. Znajdowano zmiany miażdżycowe u 82,5% dzieci zmarÅ‚ych w wieku 1-6 miesiÄ™cy i u 91,5% dzieci zmarÅ‚ych do trzeciego miesiÄ…ca życia.
   Miażdżyca może rozwijać siÄ™ już u pÅ‚odu, ale może też jej nie być u ludzi ponad stuletnich.

Copyright by Jan KwaÅ›niewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 28-09-2004wiêcej »
Wademekum miażdżycy.

Miażdżyca. (cz.I) Wstęp.
   Samo sÅ‚owo oznacza dla współczesnego czÅ‚owieka zÅ‚e fatum, los, który wczeÅ›niej lub później staje siÄ™ udziaÅ‚em prawie wszystkich ludzi. Panuje przekonanie, że przed miażdżycÄ… nie można siÄ™ obronić, że jedynie można, nie zawsze zresztÄ…, opoźnić postÄ™p choroby.
   Miażdżyca w pewnych okresach powoduje wiÄ™cej szkód dla gatunku ludzkiego, niż wszystkie inne choroby razem wziÄ™te.

Copyright by Jan KwaÅ›niewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 27-09-2004wiêcej »
Likwidowanie mitów.

Dieta optymalna - dieta idealna.
   Prezentowany dziÅ› materiaÅ‚ dźwiÄ™kowy zostaÅ‚ nagrany w poÅ‚owie maja 2004, ale dopiero teraz postanowiÅ‚em zaprezentować go PaÅ„stwu. Zawiera on kilka istotnych ciekawostek dotyczÄ…cych miÄ™dzy innymi książki "Dieta optymalna - dieta idealna".
  

Copyright by Jan KwaÅ›niewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 15-09-2004wiêcej »
Likwidowanie mitów.
Åšmiertelna terapia - ostatni fragment publikowany na stronie internetowej Jana KwaÅ›niewskiego z książki "Dieta optymalna - dieta idealna", która wkrótce pojawi siÄ™ w ksiÄ™garniach.

   David John Moore Cornwell, znany jako John Le Carré, sÅ‚awny autor powieÅ›ci szpiegowskich, opisujÄ…cy wielokrotnie „caÅ‚e zÅ‚o tego Å›wiata” – mafiÄ™, handlarzy broniÄ…, narkotykowych bossów
Copyright by Marek ChyliÅ„ski & Jan KwaÅ›niewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 01-06-2004wiêcej »
Likwidowanie mitów.

Mleko nie jest dla ciebie.
„Pij mleko dwa razy dziennie”, „Szklanka mleka dla każdego ucznia”, „Pij mleko – bÄ™dziesz wielki” – wszyscy zapewne znamy te i inne slogany namawiajÄ…ce nas do spożywania mleka. Czy zastanawialiÅ›cie siÄ™ jednak kiedyÅ›, dlaczego Wasze dzieci tak niechÄ™tnie pijÄ… mleko, dlaczego trzeba je prosić, przekonywać, szantażować, by wypiÅ‚y choć szklankÄ™? Jeżeli powiem Wam, że mleko jest niezdrowe, a dzieci instynktownie odrzucajÄ… takie produkty, pewnie nie uwierzycie. Po lekturze przytoczonych w tym rozdziale argumentów przeciw mleku nie bÄ™dziecie jednak już mieć wÄ…tpliwoÅ›ci, że krowiego mleka należy siÄ™ wystrzegać.

(...)

Copyright by Marek ChyliÅ„ski & Jan KwaÅ›niewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 31-05-2004wiêcej »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wiêcej » 
Copyright © 2004-2015 Jan KwaÅ›niewski & Tomasz KwaÅ›niewski