Dieta Optymalna

Likwidowanie mitów.

Cukier nie krzepi.
   Gdyby na torebce cukru umieścić znak trupiej czaszki i gdyby konsumenci zaczęli się powszechnie przejmować tym ostrzeżeniem, wówczas udałoby się uratować setki tysięcy ludzkich istnień rocznie. Cukier jest bardzo niebezpiecznym węglowodanem. Jest tym bardziej niebezpieczny, im więcej się go spożywa, a tak niestety robią dzieci, przyzwyczajając się do złego od najmłodszych lat. To cukier wywołuje takie choroby jak próchnica, paradentoza, choroba wieńcowa i wreszcie najbardziej podstępną z nich – cukrzycę.

Copyright by Marek Chyliński & Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 30-05-2004wicej »
Likwidowanie mitów.

Igraszki z głodem.
   To niewątpliwie jedno z najbardziej przykrych odczuć, jakie przekazuje nam organizm. Czasami jest tak silne, że wydaje się nie do powstrzymania. Zaburza funkcjonowanie zmysłów, takich jak powonienie i wzrok, utrudnia skupienie się i koncentrację, bywa że powoduje utratę kontroli nad naszym zachowaniem. O czym mowa? Oczywiście o głodzie – uczuciu, które towarzyszyło człowiekowi od zarania dziejów, a dziś (przynajmniej w naszych szerokościach geograficznych) jest niemal nieznane. Jakże często po tym, gdy nie zjemy śniadania, wpadamy do domu w porze obiadu z okrzykiem „umieram z głodu”. To oczywiste nadużycie.

Copyright by Marek Chyliński & Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 28-05-2004wicej »
Likwidowanie mitów.
Zęby owocożerców.
   Wielu uczonych całkowicie ignoruje przytoczone powyżej fakty, uparcie twierdząc, że człowiek był i jest istotą roślinożerną. Poglądy te są na tyle błędne i szkodliwe, że nie sposób przejść nad nimi do porządku dziennego. W dalszej części tej książki znajdziecie, drodzy Czytelnicy, dowody na to, że osiągnięcie przez naszych przodków równowagi energetycznej pomiędzy poborem energii a jej wydatkowaniem jest kluczem do higieny naturalnej.

Copyright by Marek Chyliński & Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 27-05-2004wicej »
Likwidowanie mitów.
„100 powodów, dla których warto jeść tłuszcze”.
  
Trudno Wam uwierzyć w to, że tłuszcz może być dla Was dobry? No cóż, jeżeli tak, to jesteście typowymi przedstawicielami gatunku Homo sapiens, który w pewnym momencie uległ ogłupiającej propagandzie wmawiającej wszystkim, że od tłuszczu się tyje, podwyższa się cholesterol, choruje się na serce, wątrobę, miażdżycę i tak dalej. Spróbujemy Was przekonać, że jest wręcz przeciwnie. Istnieje przynajmniej 100 powodów,
Copyright by Marek Chyliński & Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 26-05-2004wicej »
Likwidowanie mitów.

Uwaga na produkty "light". 
  
Poradniki dietetyczne pełne są wskazówek z cyklu: jak produkty o wysokiej zawartości tłuszczu zmienić na te, które mają go mniej albo nie mają wcale. Inaczej mówiąc, sugeruje się nam, jak z produktu pełnowartościowego zrobić bezwartościowy. Oto przykłady. Majonez, uważany przez dietetyków za „bombę cholesterolową” (choć już wiadomo, że jaja, jego główny składnik, nie mają żadnego wpływu na poziom cholesterolu we krwi), można kupić w wersji „light” zawierającej o 5 gramów tłuszczu mniej w łyżce stołowej, albo

Copyright by Marek Chyliński & Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 25-05-2004wicej »
Od autorów.

Dlaczego dieta idealna?
  
Kilka lat temu redaktor Marek Chyliński, współautor wydawniczego bestsellera pt. „Dieta optymalna" (1996), zaproponował mi, abyśmy wspólnie napisali nową książkę, podsumowującą fakty i mity na temat żywienia optymalnego w Polsce i na świecie.
   Dotychczas ukazało się 12 książek o żywieniu optymalnym, ponad 600 artykułów i odpowiedzi na listy. Książki przetłumaczono na języki obce –  angielski, niemiecki, czeski, rosyjski (w przygotowaniu jest tłumaczenie na francuski). Stosujących żywienie optymalne szybko przybywa, można ich spotkać w blisko 100 krajach. Lekarzy stosujących w praktyce żywienie optymalne i prądy selektywne już jest kilkuset, w samych Niemczech ponad 20.

Copyright by Marek Chyliński & Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 21-05-2004wicej »
Od autorów.

Twoja dieta – twoim lekarstwem.
  
Siedem lat temu wspólnie z doktorem Janem Kwaśniewskim napisaliśmy książkę, która w ciągu kilku tygodni stała się wydawniczym przebojem na polskim rynku księgarskim. Zawarliśmy w niej prawdy, które wówczas wydawały się wielu osobom reprezentującym tak zwane środowiska opiniotwórcze – „bluźniercze i szokujące”. Ale, jak napisał George Bernard Shaw, „Wszystkie wielkie prawdy mają swój początek w bluźnierstwach”. Do tych mądrych słów dodać można to, że prawda, choć obroni się sama, musi zostać odkryta przez każdego z nas indywidualnie. Dziś, z perspektywy tych kilku zaledwie lat, wiele się zmieniło w podejściu do diety optymalnej.

(...)

Copyright by Marek Chyliński & Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 20-05-2004wicej »
Likwidowanie mitów.

  Szanowni Państwo!
Za zgodą Autorów i Wydawcy zaprezentuję Państwu na www.dr-kwasniewski.pl , w krótkim czasie, kilka fragmentów nowej książki Marka Chylińskiego i Jana Kwaśniewskiego, która wkrótce ukaże się w sprzedaży.
Dziś proponuję Państwu tekst umieszczony na czwartej stronie okładki.

T.K.

Copyright by Marek Chyliński & Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 19-05-2004wicej »
Zdecydowanie ostatni fragment.

Szanowni Państwo,
z uwagi na liczne prośby o kolejne odcinki książki Jana Kwaśniewskiego – „Nie tylko o otyłości” (lipiec 1982), która wkrótce zostanie wydana przez Wydawnictwo WGP, publikuję dziś akapit - "O nieustającej, organicznej wojnie powszechnej".
Więcej znajdą Państwo w wydaniu książkowym.
copyright by: Jan Kwaśniewski, Tomasz Kwaśniewski

źr. inf. - Dr Jan Kwaśniewski - Nie tylko o otyłości. / 18-04-2004wicej »
Nieznana BIOCHEMIA

"O pasterzach, lekach "odchudzających"  i wpływie tłuszczów nienasyconych (olejów) na zdrowotność" - ostatni publikowany na www.dr-kwasniewski.pl fragment książki Jana Kwaśniewskiego – „Nie tylko o otyłości” (lipiec 1982), która wkrótce zostanie wydana przez Wydawnictwo WGP.
Więcej znajdą Państwo w wydaniu książkowym.
copyright by: Jan Kwaśniewski, Tomasz Kwaśniewski.

źr. inf. - Dr Jan Kwaśniewski - Nie tylko o otyłości. / 15-04-2004wicej »

2 3 4 5 6 7 8 9 

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski