Dieta Optymalna

Wademekum miażdżycy.
Miażdżyca. (cz.VII). Rola cholesterolu w miażdżycy. (cz.II)
   Żółtko jaja, mimo że zawiera dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, dużo jodu i dużo choliny, czyli związków uważanych za działające przeciwmiażdżycowo, podnosi poziom cholesterolu znacznie bardziej niż jakiekolwiek inne tłuszcze i powoduje wzrost krzepliwości krwi 4,5 razy większy niż inne tłuszcze. Nienasycone kwasy tłuszczowe wydłużają czas krzepnięcia krwi. Powodują mniej częste występowanie zakrzepów i zatorów.
Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 07-10-2004wicej »
Wademekum miażdżycy.

Miażdżyca. (cz.VI). Rola cholesterolu w miażdżycy. (cz.I)
   Od dawna cholesterol łączony jest z miażdżycą. Z nim właśnie związane jest najwięcej nieporozumień i wyciągane najwięcej błędnych wniosków o jego roli i znaczeniu w miażdżycy.
   Zupełnie nie jest istotnym dla rozwoju miażdżycy cholesterol zawarty w pokarmach. Nikt bowiem nie udowodnił, by bodaj jedna drobina cholesterolu pokarmowego u człowieka znalazła się kiedykolwiek w ścianie tętnicy.
   Na podstawie badań izotopowych stwierdzono, że u człowieka w ciągu doby jelita mogą wchłonąć najwyżej 0,3-0,5 g cholesterolu egzo i endogennego.
   A więc nie ma najmniejszego uzasadnienia w profilaktyce i leczeniu miażdżycy wyłączanie z diety produktów zawierających dużo cholesterolu.

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 06-10-2004wicej »
Wademekum miażdżycy.

Miażdżyca. (cz.V). Etiologia choroby. (cz.III).
   Niektórzy uważają, że przyczyną rozwoju miażdżycy jest przerost tkanki łącznej w błonie wewnętrznej.
   Glukoza u człowieka spożywającego więcej wartościowych białek i tłuszczów zwierzęcych jest produktem niechcianym, niepotrzebnym i szkodliwym. Organizm tego człowieka mając do wyboru dwa różne paliwa wybiera zawsze lepsze, a przetwarza lub wydala gorsze. Dużo ludzi choruje na cukrzycę, ale nikt nie choruje na tłuszczycę.

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 05-10-2004wicej »
Wademekum miażdżycy.
Miażdżyca. (cz.IV). Etiologia choroby. (cz. II).
   Zdolność do pentozowej przemiany glukozy jest wyraźnie wzmożona w otyłości, miażdżycy i cukrzycy. Chorzy na te choroby przetwarzają glukozę głównie w cyklu pentozowym. Dlatego wszyscy chorzy na cukrzycę są "odporni" na niedotlenienie po założeniu opaski na kończynę w porównaniu do zdrowych.
Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 30-09-2004wicej »
Wademekum miażdżycy.

Miażdżyca. (cz.III). Etiologia choroby. (cz.I)
   Przyczyną pierwszą, naczelną miażdżycy jest wyłącznie określony niekorzystny skład diety człowieka. Wszystkie choroby i objawy towarzyszące miażdżycy i wszystkie tzw. czynniki ryzyka są tylko rezultatem diety.
   Niektóre z chorób i objawów towarzyszących, czy czynników ryzyka mogą sprzyjać powstawaniu miażdżycy, ale tylko i wyłącznie u człowieka o okteślonym miażdżycorodnym składzie diety.

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 29-09-2004wicej »
Wademekum miażdżycy.

Miażdżyca. (cz.II) Objawy miażdżycy.
   Miażdżyca rozwija się w różnym wieku. Opisywano zmiany miażdżycowe u martwo urodzonych dzieci, u dzieci kilkudniowych. Znajdowano zmiany miażdżycowe u 82,5% dzieci zmarłych w wieku 1-6 miesięcy i u 91,5% dzieci zmarłych do trzeciego miesiąca życia.
   Miażdżyca może rozwijać się już u płodu, ale może też jej nie być u ludzi ponad stuletnich.

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 28-09-2004wicej »
Wademekum miażdżycy.

Miażdżyca. (cz.I) Wstęp.
   Samo słowo oznacza dla współczesnego człowieka złe fatum, los, który wcześniej lub później staje się udziałem prawie wszystkich ludzi. Panuje przekonanie, że przed miażdżycą nie można się obronić, że jedynie można, nie zawsze zresztą, opoźnić postęp choroby.
   Miażdżyca w pewnych okresach powoduje więcej szkód dla gatunku ludzkiego, niż wszystkie inne choroby razem wzięte.

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 27-09-2004wicej »
Likwidowanie mitów.

Dieta optymalna - dieta idealna.
   Prezentowany dziś materiał dźwiękowy został nagrany w połowie maja 2004, ale dopiero teraz postanowiłem zaprezentować go Państwu. Zawiera on kilka istotnych ciekawostek dotyczących między innymi książki "Dieta optymalna - dieta idealna".
  

Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 15-09-2004wicej »
Likwidowanie mitów.
Śmiertelna terapia - ostatni fragment publikowany na stronie internetowej Jana Kwaśniewskiego z książki "Dieta optymalna - dieta idealna", która wkrótce pojawi się w księgarniach.

   David John Moore Cornwell, znany jako John Le Carré, sławny autor powieści szpiegowskich, opisujący wielokrotnie „całe zło tego świata” – mafię, handlarzy bronią, narkotykowych bossów
Copyright by Marek Chyliński & Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 01-06-2004wicej »
Likwidowanie mitów.

Mleko nie jest dla ciebie.
„Pij mleko dwa razy dziennie”, „Szklanka mleka dla każdego ucznia”, „Pij mleko – będziesz wielki” – wszyscy zapewne znamy te i inne slogany namawiające nas do spożywania mleka. Czy zastanawialiście się jednak kiedyś, dlaczego Wasze dzieci tak niechętnie piją mleko, dlaczego trzeba je prosić, przekonywać, szantażować, by wypiły choć szklankę? Jeżeli powiem Wam, że mleko jest niezdrowe, a dzieci instynktownie odrzucają takie produkty, pewnie nie uwierzycie. Po lekturze przytoczonych w tym rozdziale argumentów przeciw mleku nie będziecie jednak już mieć wątpliwości, że krowiego mleka należy się wystrzegać.

(...)

Copyright by Marek Chyliński & Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone / 31-05-2004wicej »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 

Aktualności
Zapowiedzi
Dr Kwaśniewski
Żywienie Optymalne
Dieta Optymalna
Artykuły do publikacji
Artykuły opublikowane
Prasa
Kuchnia Optymalna
Prezentacja żywności optymalnej
Książki
Uroczystość w Chełmie.
wicej » 
Copyright © 2004-2015 Jan Kwaśniewski & Tomasz Kwaśniewski